23 sie 2018 2Jak często zmieniać filtry w rekuperatorze? To pytanie jest na szycie popularności od zawsze. Przez lata przerobiliśmy kilka wersji: wymieniamy minimum po pół roku (jak zaleca producent), co 4 miesiące, a może jednak co 3... Dziś wiemy na pewno: filtry wymieniamy wtedy, kiedy się zabrudzą - u każdego nieco inaczej.
20 sie 2018Inteligentne systemy przy pomocy jednego kliknięcia zapewniają wygodę i dbają o
bezpieczeństwo domowników. Wprowadzają do domowego budżetu oszczędności,
podnoszą wartość inwestycji i pozwalają zdalnie sterować parametrami domowych
instalacji – klimatyzacji, ogrzewania i wody. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.
17 sie 2018Instalacja pompy ciepła w zależności od rodzaju urządzenia wymaga dopełnienia pewnych formalności. Prezentujemy, o jakie dokumenty należy zadbać.
16 sie 201890% naszego życia spędzamy wewnątrz budynków. Nic więc dziwnego, że zużywają dużo energii, która w większości wykorzystywana jest do utrzymywania właściwej temperatury oraz jakości powietrza we wnętrzu. W swojej sesji #ETtalks, Lars Tveen zaprasza nas do zmiany myślenia na temat wydajności budynków. Niewielkie ulepszenia mogłyby pomóc w zmniejszeniu strat energii, kosztów i...
16 sie 2018Instalacja fotowoltaiczna zintegrowana z fasadą – takie ekologiczne akcenty znaleźć można tylko na budynku Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
16 sie 2018Renowacja systemów HVAC w starych historycznych budynkach niesie ze sobą wiele wyjątkowych wyzwań. Aby zainstalować i dostosować nowoczesne systemy HVAC do tych przestrzeni, często trudno jest znaleźć miejsce na sprzęt i instalacje elektryczne. Najważniejsze jest zachowanie architektonicznej i estetycznej integralności zabytkowego budynku, i zminimalizowanie ingerencji w zewnętrzny i...
14 sie 2018Wyeksploatowanie niektórych elementów instalacji, niski komfort cieplny, chęć zwiększenia komfortu obsługi instalacji, poprawa estetyki wnętrz – jest wiele powodów, dla których decydujemy się na modernizację istniejącej instalacji grzewczej. Pytanie tylko, czy wiemy jak to zrobić w sposób właściwy?
8 sie 2018Wykorzystywane do celów grzewczych pompy ciepła mogą pełnić w zależności od modeli, także funkcję chłodzenia. Proces ten realizowany może być na dwa sposoby: aktywnie lub pasywnie.
8 sie 2018Kilka lat temu klimatyzacja instalowana była głównie w obiektach komercyjnych takich jak banki, biura, centra handlowe. Obecnie urządzenia klimatyzacyjne znalazły się w zasięgu finansowym użytkowników indywidualnych. Zatem czy nie warto ją instalować w naszych domach i mieszkaniach, myśląc o energooszczędnym chłodzeniu podczas lata i grzaniu w okresie przejściowym?
7 sie 2018Każdy z nas ma już przynajmniej jeden remont za sobą. Często jest to proces pełen różnorodnych prób – cierpliwości, możliwości finansowych, a nawet relacji z najbliższymi. Momentami kolejne potknięcia przywodzą na myśl filmy komediowe bądź katastroficzne. Tabuny kurzu unoszące się w powietrzu upodabniają krajobraz mieszkania do pola bitwy, gdzie toczy się nieustanna walka o...
3 sie 2018Na terenie naszego kraju są obecnie województwa, w których dostępne są wysokie dotacje do OZE. Mogą z nich skorzystać zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy. Efekty dotychczasowych inwestycji ze środków unijnych są szczególnie widoczne w energetyce słonecznej.
2 sie 2018Ogrzewanie dużych obiektów wymaga przemyślanego doboru systemu grzewczego, który będzie energooszczędny i będzie jednocześnie odpowiadał standardom nowoczesnego ogrzewania.
Największy potencjał oszczędności w dużych obiektach, także przemysłowych, tkwi właśnie w ogrzewaniu.
1 sie 2018Choć baseny najczęściej możemy spotkać w różnego rodzaju hotelach i ośrodkach SPA, coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego kąpieliska w domu lub jego pobliżu. Co ciekawe do jego ogrzewania możemy wykorzystać, m.in. pompę ciepła.
31 lip 2018Problem wpływu działalności człowieka na środowisko oraz emisji przemysłowych zanieczyszczeń, które były wynikiem działalności nastawionej wyłącznie na zysk, pojawił się stosunkowo niedawno. Początek szybkiego rozwoju przemysłu został zapoczątkowany w XVIII wieku, natomiast jego apogeum przypadło na połowę XX wieku. Wtedy też zaczęto dostrzegać negatywne zmiany, jakie...