Okiem praktyka 16 sie
LG
Renowacja systemów HVAC w starych historycznych budynkach

fot. strefaklimatyzacji.pl

Renowacja systemów HVAC w starych historycznych budynkach niesie ze sobą wiele wyjątkowych wyzwań. Aby zainstalować i dostosować nowoczesne systemy HVAC do tych przestrzeni, często trudno jest znaleźć miejsce na sprzęt i instalacje elektryczne. Najważniejsze jest zachowanie architektonicznej i estetycznej integralności zabytkowego budynku, i zminimalizowanie ingerencji w zewnętrzny i wewnętrzny wygląd budynku. LG z powodzeniem sprostała temu wyzwaniu w Indiach. North Block to budynek zabytkowy w New Delhi, w którym LG zrealizowała specjalny projekt.

Informacje na temat miejsca

North Block jest częścią Rashtrapati Bhawan, New Delhi, rozległego kompleksu mieszkalnego prezydenta Indii. W North Block mieszczą się także najważniejsze biura Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Finansów i innych. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odpowiada za wewnętrzne bezpieczeństwo Indii i działa 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Budynek został otwarty w 1931 roku i jest zabytkiem charakterystycznym.

Wyzwanie

Ze względu na wyjątkową strukturę budynku jako budynku zabytkowego, który ma ponad 85 lat, potrzebne było bezkompromisowe rozwiązanie klimatyzacyjne, które nie miałoby wpływu na podstawowe cechy charakterystyczne budynku.

Istniejący centralny system klimatyzacji w budynku należało wymienić. Przez ostatnią dekadę rząd skupiał się na efektywności energetycznej i optował za zastąpieniem dotychczasowego systemu i poszczególnych jednostek energooszczędną technologią VRF. Jednak, ze względu na wyjątkową strukturę budynku jako budynku zabytkowego, który ma ponad 85 lat, potrzebne było bezkompromisowe rozwiązanie klimatyzacyjne, które nie miałoby wpływu na podstawowe cechy charakterystyczne budynku. Ponadto, ponieważ w budynku mieszczą się bardzo ważne biura oraz przebywają tam bardzo ważne osobistości, czas dostępu do miejsca instalacji stanowił główne ograniczenie przy realizacji projektu.

Rozwiązanie

Po przeanalizowaniu różnych systemów, LG MULTI V IV został uznany za najlepszy. Na podstawie 11-letnich szacunków zużycia energii LG wygrał przetarg, w którym wzięli udział wszyscy ważni gracze. Przewiduje się, że LG będzie nie tylko w pełni dysponowała tą technologią, ale także posiada dedykowaną siłę roboczą, aby móc dostarczać te rozwiązania klientom.

- Porównanie całkowitego wkładu na 1 rok

Pan Manoj Kumar Pandey, inżynier wykonawczy dla tego projektu, dodał: "Jeśli chodzi o oszczędność kosztów, mogę powiedzieć, że koszt za tonę jest całkiem rozsądny. Ponieważ jest on oparty na falowniku, stwierdzam, że oszczędność kosztów w zużyciu energii na tonę wynosi ponad 60% w porównaniu do konwencjonalnych systemów. Projekt został zrealizowany w krótszym czasie w porównaniu do innych projektów z zastosowaniem podobnych technologii."

 Źródło: strefaklimatyzacji.pl

Tagi: renowacja LG
LG