Na jakim etapie budowy domu zadbać o instalację klimatyzacji?

17 maj Instalacja klimatyzacji w domu wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji, które mają wpływ na komfort i funkcjonalność użytkowników. Czytając ten artykuł, dowiesz się, na jakim etapie budowy domu najlepiej zadbać o instalację klimatyzacji, aby uzyskać całoroczny komfort bez konieczności przeprowadzania późniejszych, kosztownych przeróbek.

Montaż i serwis klimatyzacji – 3 niezawodne porady dla inwestorów

15 maj Planujesz zakup i instalację klimatyzacji? Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, jak przygotować pomieszczenia, gdzie umieścić jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną oraz po co przeprowadzać serwis. Jakie kroki warto podjąć, aby cieszyć się niezawodnym i efektywnym chłodzeniem lub ogrzewaniem w każdej sytuacji?

Okresowe przeglądy kotła gazowego a efektywność urządzenia

17 kwi Kotły gazowe pracują rocznie nawet około 3 000 godzin, co daje 125 dni ciągłej pracy (niemal 1/3 roku!). Z tego względu niezwykle ważne jest, aby przynajmniej raz w roku były poddawane okresowym przeglądom. Regularnie przeprowadzany serwis kotła pozwala zachować jego długą żywotność oraz wysoką efektywność.

Wszystko, co musisz wiedzieć o ociepleniu domu szkieletowego

22 mar Ocieplamy dom, żeby ograniczyć straty energii, za którą przecież płacimy. Przez niezaizolowane lub źle zaizolowane ściany oraz dach ciepło zwyczajnie ucieka, narażając nas na wysokie koszty ogrzewania. Pamiętajmy jednak, że skuteczność ocieplenia zależy od tego, jakiego materiału użyjemy i czy zachowamy poprawność wykonawczą. Można bowiem zapytać przewrotnie – po co w...

Jak wybrać najlepsze miejsce dla klimatyzatora?

21 mar Obecnie najpopularniejsze na rynku są klimatyzatory typu SPLIT, które składają się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Jednostkę zewnętrzną zwykle montuje się na budynku lub zaraz obok niego. Natomiast jednostkę wewnętrzną umieszcza się w pomieszczeniu, które ma być chłodzone. W jakim miejscu zamontować klimatyzator, żeby zapewnić mieszkańcom maksimum komfortu?

Jak serwisowanie i czyszczenie klimatyzacji pozwala obniżyć rachunki za prąd?

19 mar Faktem jest, że średnie roczne temperatury rosną w całej Europie, co powoduje, że coraz więcej osób korzysta z klimatyzatorów w swoich domach, aby chronić się przed upałem. Gdy zbliża się lato, wykonanie wszystkich ważnych czynności związanych z czyszczeniem i serwisowaniem klimatyzatora może okazać się ogromną korzyścią, aby pomóc w walce zarówno z rosnącym upałem, jak...

Serwisowanie, konserwacja i czyszczenie klimatyzacji domowej — jak często?

12 mar Zainteresowanie nowoczesnymi klimatyzatorami wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Jednak sprzedaż i montaż urządzenia to nie wszystko. Klimatyzatory muszą być regularnie serwisowane, konserwowane i czyszczone. Jak często należy wykonywać takie czynności oraz gdzie warto szukać pomocy w razie wystąpienia poważnej awarii?

Jakie grzejniki są najbardziej efektywne?

26 lut Nowoczesne grzejniki charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, a ich pracą można starować w komfortowy sposób za pomocą systemów elektronicznych, co pozwala zwiększyć efektywność systemu grzewczego. Są również kompatybilne z różnymi systemami ogrzewania. Na co zwrócić uwagę, wybierając grzejniki do nowej lub modernizowanej instalacji?

Wymagania przestrzenne dla pomp ciepła

22 lut Trwa europejska fala renowacji, co oznacza, że duża liczba starszych urządzeń grzewczych i chłodniczych jest obecnie zastępowana nowoczesnymi rozwiązaniami pomp ciepła, które wykazują mniejszy wpływ na zmiany klimatu. Jednakże przed wymianą urządzenia należy wziąć pod uwagę ważny aspekt – dostępną przestrzeń dla nowej pompy ciepła lub agregatu chłodniczego.

PPH COOL I nowe rozporządzenie F-gazowe

21 lut W niniejszym artykule chcemy podzielić się z czytelnikami z branży przemysłowej co aktualnie dzieje się w chłodnictwie, czyli tej gałęzi technologii, która odgrywa ważną rolę szczególnie w produkcji żywności. Nowe uwarunkowania rozwoju chłodnictwa, a właściwie jego transformacji nie mogą umknąć uwadze osobom decyzyjnym odpowiadającym za inwestycje i utrzymanie ruchu...

Ekologiczne ogrzewanie domu: pompa ciepła

8 lut Od systemów grzewczych wymaga się obecnie nie tylko tego, aby pokrywały zapotrzebowanie na ciepło budynku. Ważne jest, aby zapewniały komfort cieplny w sposób ekonomiczny, efektywny energetycznie i bez negatywnego wpływu na środowisko. Do urządzeń, umożliwiających ekologiczne ogrzewanie domu z pewnością zaliczyć można pompy ciepła. Dlaczego?

Klimatyzatory kolumnowe – kiedy będą dobrym wyborem?

1 lut Klimatyzatory kolumnowe to mobilne jednostki klimatyzacyjne, wyposażone w funkcje chłodzenia, ogrzewania, oczyszczania oraz nawilżania powietrza. Charakteryzują się smukłą, pionową konstrukcją, co sprawia, że są łatwe do przenoszenia i ustawiania w dowolnym miejscu. To rozwiązanie zyskuje na popularności, zwłaszcza w sytuacjach, gdzie tradycyjne klimatyzatory są trudne do...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gruntowej pompy ciepła?

18 sty 2 Rozważając opcje dla centralnego systemu grzewczego, warto zainteresować się gruntowymi pompami ciepła. Są one nie tylko wydajnym, ale i energooszczędnym rozwiązaniem, które może dostarczyć ciepło do Twojego domu zimą i efektywnie chłodzić go latem, zapewniając optymalny komfort niezależnie od pory roku.