Bezpieczna instalacja klimatyzacji w Twoim domu | LG

Wczoraj W odpowiedzi na wyjątkową sytuację związaną z zagrożeniem Covid-19, firma LG jest przygotowana by dalej funkcjonować bez zakłóceń. Jesteśmy świadomi wszystkich obowiązków i procedur dla Państwa bezpieczeństwa.

Jak często wykonywać przeglądy kominów?

23 mar Okresowy przegląd kominów jest nie tylko obowiązkiem określonym w prawie budowlanym, ale przede wszystkim zabiegiem, który zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom całego budynku. Niedrożne systemy kominowe uniemożliwiają prawidłową cyrkulację powietrza i usuwanie szkodliwych substancji z wnętrza budynku, co może prowadzić do gromadzenia się wilgoci, powstawania pleśni i grzybów na...

Wodór – potencjalne paliwo przyszłości?

13 mar Wodór w czystej postaci nie występuje w przyrodzie, istnieje jedynie w związkach chemicznych. Nie można go pozyskiwać jak węgla lub ropę. Potrzebne są do tego specjalne technologie produkcji, jednak istnieje możliwość, że już za 5 lat wodór będzie stanowić alternatywne paliwo do kotłów grzewczych.

Jak prawidłowo dobrać pojemność zasobników ciepłej wody?

6 mar Zasobniki mają na celu przechowywanie ciepłej wody użytkowej na potrzeby użytkowników domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, mieszkań oraz innych obiektach, w których zastosowanie znajdują kotły grzewcze. Jest to najlepszy sposób na to, aby uniknąć konieczności każdorazowego oczekiwania na ciepłą wodę do kąpieli. W systemach c.o. wyłączenie urządzenia grzewczego może...

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

5 mar Wybór pomiędzy grzejnikami, a ogrzewaniem płaszczyznowym to jedna z najważniejszych decyzji jaką musimy podjąć już na samym początku etapu budowy lub renowacji domu. Każde z rozwiązań ma swoich zwolenników jak i przeciwników.

Jak zbudować dom w 2020 roku?

13 lut Początek roku to czas postanowień i nowych wyzwań. Dla wielu Polaków nowa dekada rozpocznie się pracowicie, od planów związanych z budową nowego domu. Aby dom był komfortowy i bezpieczny, warto pamiętać o kilku kwestiach już na początkowym etapie planowania. Jak sprawić, by dom służył nam na lata i był tani w utrzymaniu?

10 mitów na temat ogrzewania

12 lut W sieci i poza nią krąży wiele mitów na temat ogrzewania i zarządzania nim. Nic więc dziwnego, że możesz czuć się zdezorientowany. Zrozumienie, jak działa system grzewczy i automatyka do sterowania nim pomoże Ci obalić najczęściej powtarzane mity i zoptymalizować swoje ogrzewanie tak, by pracowało dla Ciebie możliwie najefektywniej i najoszczędniej.

AFRISO - Zawory 3- oraz 4-drogowe: dobre praktyki.

4 lut Obrotowe zawory mieszające to jedne z najpopularniejszych elementów na instalacjach, przede wszystkim z uwagi na ich niezawodność i uniwersalność. Jednak ich używanie i montaż w dalszym ciągu rodzi wiele pytań i wątpliwości. W najnowszym odcinku filmu poradnikowego AFRISO odpowiadamy na wszystkie Wasze zapytania w temacie obrotowych zaworów mieszających 3- i 4-drogowych na...

Systemy dystrybucji pary wodnej/mgły

29 sty Systemy dystrybucji wilgoci do zastosowań szpitalnych są praktycznie zawsze umieszczone w przewodzie i składają się z różnego rodzaju przewodów rurowych z otworami w zależności od tego, czy są one zasilane wodą pod ciśnieniem, czy parą.

Wymagania dotyczące systemu nawilżania

29 sty Ważne jest, aby wszystkie elementy systemu nawilżania, a w szczególności nawilżacze, spełniały szczególne wymagania, tak aby mogły być stosowane w krytycznych i wrażliwych środowiskach, takich jak szpitale. System nawilżania musi być zaprojektowany w taki sposób, aby nie powodował gromadzenia rozprzestrzeniania się bakterii i szkodliwych czynników wewnątrz pomieszczeń.