Ogrzewanie klimatyzatorem – skuteczny sposób na ciepło i rachunki niższe nawet o połowę

24 paź Coraz gorętsze lata sprawiły, że klimatyzacja montowana jest już nie tylko w biurach czy obiektach przemysłowych, ale też w domach i mieszkaniach. Niewiele osób ma świadomość, że klimatyzator może służyć nie tylko do chłodzenia, ale również do ogrzewania pomieszczeń. Jest to rozwiązanie bardziej skuteczne i wydajne niż grzejniki elektryczne oraz pozwala znacząco...

Rodzaje i charakterystyka grzejników poziomych

16 sie Planując budowę nowego domu lub remont już istniejącego budynku, bardzo ważnym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest zainstalowanie lub wymiana grzejników. Istotnym czynnikiem będzie nie tylko dobranie ich pod względem potrzebnej mocy grzewczej, ale również ich walorów estetycznych, stanowiących element dekoracyjnej aranżacji całości stylu pomieszczenia. Niewątpliwie...

Czy można palić drewnem w kominku?

19 maj Zmiana przepisów dotycząca urządzeń grzewczych wywołała niemałe poruszenie, zwłaszcza wśród posiadaczy kominków czy też osób noszących się z zamiarem jego kupna. Faktem jest, że unijna dyrektywa Ekoprojekt, która zaczęła obowiązywać od początku 2022 roku, wprowadza sporo zmian, ale uspokajamy - nie oznacza automatycznie bezwzględnego zakazu palenia w kominkach.

Do kiedy musisz wymienić kopciucha? Te daty powinieneś znać!

19 maj 2 Według danych CEEB (Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków), w Polsce w budynkach jednorodzinnych na wymianę czeka prawie 3 miliony kopciuchów. Do kiedy mieszkańcy poszczególnych województw mają czas na wymianę źródeł ogrzewania na te, które spełniają normy emisyjne? Jaka kara grozi za spóźnienie?

Pompy ciepła najbardziej opłacalną technologią transformacji ogrzewnictwa

25 kwi Niezależne raporty naukowe wskazują elektryfikację jako kierunek modernizacji sektora ciepła i chłodu. Miejsce wodoru jest w innych sektorach – głównie w przemyśle wymagającym procesów wysokotemperaturowych oraz w transporcie na dalekie dystanse. Taka jest konkluzja głównych niezależnych europejskich raportów naukowych o efektywności technologii ogrzewania budynków.

Czy w 2022 roku warto decydować się na kocioł gazowy?

20 kwi Rosnące ceny gazu ziemnego sprawiają, że część osób zastanawia się, czy obecnie warto inwestować w kocioł gazowy. Mimo wygody związanej z użytkowaniem systemu grzewczego opartego na gazie pojawiają się wątpliwości, czy ogrzewanie tym paliwem się opłaca. Rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy, na jaki system grzewczy warto postawić w 2022 roku?

Alergie wiosenne - czy oczyszczacz powietrza sobie z nimi poradzi?

20 kwi Wiosna. Dla jednych ulubiona pora roku, kiedy natura budzi się do życia, a wyższe temperatury zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla innych to czas pylenia roślin i nasilenia się objawów alergicznych, które skutecznie obniżają samopoczucie. Co możemy zrobić, aby uchronić się przed przykrymi dolegliwościami?

Pompy ciepła - w poszukiwaniu punktu B...

11 lut Spróbujmy poszukać dzisiaj punktu B, B jak biwalentny. Czy wyznaczenie go będzie równie ekscytujące jak znalezienie punktu G lub przekroczenie punktu K na skoczni w Zakopanem – zobaczmy. Zacznijmy od graficznego zobrazowania zapotrzebowania na ciepło w naszym domu. To zależność liniowa, która pokazuje że wraz ze spadkiem temperatury zewnętrznej rośnie zapotrzebowanie na ciepło...

Technologia detekcji czynnika chłodniczego | Daikin

11 sty Technologia Shirudo stosowana w systemach VRV 5 na czynnik R32 zapewnia system detekcji wycieku czynnika. Jest on elastyczny, z możliwością zastosowania w każdym pomieszczeniu budynku. Fabrycznie zamontowane akcesoria zapewniają w pełni zintegrowany system alarmowy zarówno dźwiękowy jak i wizualny.

Klimatyzacja - grzanie zimą Midea - jak to działa?

11 sty Klimatyzacja Midea to urządzenia do pracy całorocznej. Dba o komfortowe warunki zarówno latem, jak i zimą. W trybie ogrzewania urządzenia mogą pracować w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych dochodzących nawet do -30 °C.

Czy pompa ciepła może skutecznie schłodzić pomieszczenie?

11 sty 2 Jednym z najchętniej wybieranych systemów grzewczych do domu są niewątpliwie pompy ciepła typu powietrze-woda. Jest to nowoczesne, niedrogie i proekologiczne rozwiązanie, które zapewnia nie tylko ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie wody użytkowej, ale również chłodzenie. Funkcja efektywnego chłodzenia przypisywana najczęściej klimatyzatorom typu split i multisplit, coraz...

Jak działa instalacja fotowoltaiczna? | Solarni.info

7 sty 1 Słoneczny BOOM Boom na fotowoltaikę w Polsce? Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, a liczby mówią same za siebie. Według danych statystycznych Agencji Rynku Energii, to właśnie przydomowe mikroinstalacje fotowoltaiczne (≤50kW) stanowią aż 74% ogólnej mocy PV w Polsce, a ich liczba na koniec lipca 2021 przekraczała już 631 tysięcy.

Pompy ciepła | Niskotemperaturowo?

5 sty Pompy Ciepła typu powietrze woda ugruntowały już swoją pozycję w europejskim klimacie oraz na europejskim rynku. Nie ma już wątpliwości, że to stosunkowo najtańsze ogólnie dostępne źródło ciepła pozyskane za pomocą energii elektrycznej.

Nowa era budynków biurowych – trendy i rozwiązania

19 paź 2021 Na całym świecie ludzie stopniowo wracają do pracy stacjonarnej w biurach, po okresie lockdownów i restrykcji. Co prawda możemy wrócić do biura, ale nie możemy cofnąć się w czasie. Dlatego nurtuje nas myśl - jak będzie wyglądać w najbliższej przyszłości nasza praca biurowa, i w jaki sposób przygotować się na wyzwania nowej rzeczywistości?