10 powodów, dla których powinieneś mieć oczyszczacz powietrza

12 wrz Większość czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Okazuje się, że powietrze w domu, który traktujemy jak prywatny azyl, może być dużo bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Na szczęście jakość powietrza może poprawić oczyszczacz, który wyeliminuje aż do 99,97% szkodliwych zanieczyszczeń. Oto dziesięć powodów, dla których warto zainwestować w oczyszczacz...

Regulacja temperatury powietrza i wody w basenie

6 wrz Poza osuszaniem osuszacz może być również stosowany do regulacji temperatury powietrza i wody w basenie. Podgrzewanie wody jest jednak możliwe jedynie w urządzeniach wyposażonych w zintegrowany układ chłodniczy.

Jak obliczyć zyski wilgoci?

6 wrz Istnieją dokładne wzory na obliczenie zysków wilgoci na krytym basenie, oparte na prawach fizyki. Wzory te okazują się jednak skomplikowane, gdy przychodzi do zastosowania ich w praktyce. Z tego powodu niemiecki instytut VDI stworzył wytyczne z zaleceniami dotyczącymi wartości, które należy ustawić dla warunków wewnętrznych, zewnętrznych oraz ilości powietrza z zewnątrz. VDI...

Ciepła woda użytkowa z kolektorów słonecznych

3 wrz Energię słoneczną można wykorzystać na wiele sposobów. Jedną z ciekawszych i powszechnie stosowanych technologii są kolektory słoneczne, wykorzystywane w naszych warunkach klimatycznych głównie do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Powietrzna pompa ciepła vs kolektory słoneczne

29 sie Do ogrzewania ciepłej wody użytkowej warto zastosować ekologiczne rozwiązanie. Jakie są różnice pomiędzy systemem solarnym, a pompą ciepła? Co najlepiej sprawdzi się w perspektywie kilkunastu lat użytkowania?

Jak przygotować się do nowego sezonu grzewczego?

27 sie Choć wakacje trwają w najlepsze, to nie da się ukryć, że już niedługo nastaną chłodne dni. Żeby uniknąć stresu związanego z pośpiesznym przygotowaniem do sezonu grzewczego, już dziś pomyśl o automatyce. Dzięki niej będziesz mógł mądrze zarządzać ciepłem i przynieść ulgę swojemu portfelowi.

Wentylacja dla nowego bloku mieszkalnego

27 sie Jak mówią – oznaką dobrej wentylacji jest to, że tego nie zauważasz. Aby wentylacja działała dobrze, musi spełniać potrzeby mieszkańców. Liczba osób w podobnych mieszkaniach może się znacznie różnić. Jednoosobowe gospodarstwa domowe potrzebują znacznie mniejszej wentylacji niż większe rodziny. Różnice spowodowane są również porą dnia. Starsi ludzie mogą być na to...

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji?

19 sie Coraz gorętsze lata oraz długo utrzymujące się upały sprawiają, ze montaż klimatyzacji w budynkach mieszkalnych powoli staje się standardem. W ofercie Bosch znajduje się szeroki wybór klimatyzatorów pokojowych do domów i mieszkań, które zapewnią komfort mieszkania nawet podczas najwyższych temperatur. Warto jednak wiedzieć jak odpowiednio z niej korzystać.

7 zalet fotowoltaiki

1 sie Zastanawiasz się nad fotowoltaiką i produkcją czystego prądu z darmowej energii słonecznej dla swojego domu? Dowiedz się, jakie korzyści niesie ze sobą energia czerpana prosto ze słońca!

Planujesz remont domu? Pomyśl o wymianie grzejników.

18 lip Ciepłe letnie miesiące to idealny moment na to, by odmienić wnętrze swojego domu. Gdy za oknem grzeje słońce, a w kalendarzu widnieje wielki napis “URLOP”, wielu Polaków decyduje się na budowlaną metamorfozę. Podczas renowacji wnętrza warto pomyśleć również o wymianie systemu ogrzewania. Przez ostatnią dekadę wiele się zmieniło w branży grzewczej i instalacyjnej. Zamiast...

Ile kosztuje smog?

18 lip Każdego roku Unia Europejska płaci za smog ok. 2,9% wygenerowanego na jej terenie PKB. Jak poinformowała w swoim raporcie firma Deloitte, w przypadku naszego kraju jest to aż 111 mld zł rocznie.
Zamknij gift