Instalatorze! Poznaj 5 zasad bezpiecznej instalacji klimatyzacji i prac serwisowych

Dzisiaj W obliczu aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju należy postępować zgodnie z zasadami, które zapewnią pełne bezpieczeństwo podczas prac instalatorskich oraz serwisowych. Pamiętajcie, że nie musicie rezygnować ze świadczenia Waszych usług z powodu koronawirusa. Wystarczy zachować najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz kierować się zdrowym rozsądkiem.

Będą pożyczki z POIR na płynność firm z sektora MŚP

Dzisiaj Nowy fundusz pożyczkowy - to kolejne działanie, przygotowywane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, w walce z pandemią i jej niepożądanym wpływem na gospodarkę. Na ten cel przeznaczymy 400 milionów złotych z programu Inteligentny Rozwój (POIR). Nabór wniosków ruszy pod koniec kwietnia.

Sytuacja w branży instalacyjnej – raport marzec 2020

Dzisiaj W drugiej połowie marca br. ponad 200 Klientów Zymetric Sp. z o.o. ze wszystkich rejonów Polski poświęciło kilka minut swojego cennego czasu, aby podzielić się z nami swoją aktualną sytuacją zawodową. Nieco ponad połowa z ankietowanych pracuje bez zmian. Cieszymy się, że nasi Partnerzy przestrzegając wszelkich zasad ostrożności nie poddają się i często, mimo wielu trudności,...

Rok 2020 należy do smart building

Dzisiaj Do 2025 r. rynek Internetu Rzeczy (IoT, Internet of Things) ma osiągnąć wartość ponad 11 bilionów dolarów – wynika z analiz McKinsey Global Institute (1). Jednym z silniejszych trendów obserwowanych na rynku nieruchomości komercyjnych jest stosowanie w budynkach rozwiązań opartych na technologii Internetu Rzeczy, czyli tworzenie tzw. inteligentnych budynków (ang. smart...

Krytyczne dane przetwarzane bliżej i taniej

Wczoraj Firmy ABB, HP Enterprise i Rittal połączyły siły tworząc Secure Edge Data Center. To wykorzystujące założenia edge computing centrum przetwarzania danych, które obniża koszty operacyjne i emisję CO2 nawet o jedną piątą.

Stan wyjątkowy w budownictwie

Wczoraj Pierwsze tygodnie pandemii to w budownictwie stan obaw i wyhamowania. Rejestrujemy stopniowy wzrost wstrzymywanych inwestycji, lecz póki co dynamika zmian nie wskazuje, aby sytuacja była dramatyczna. Branża budowlana próbuje stawić wirusowi opór.

Koronawirus a nieruchomości. Ekspert uspokaja

3 kwi Koronawirus zatrzymał świat i wywołuje zamieszanie na światowych rynkach. Jego wpływ oceniany jest także pod kątem branży nieruchomości, która przez ostatnie lata notowała wyjątkowe wzrosty. Piotr Tarkowski, ekspert rynku nieruchomości uspokaja: „aktualne dane spływające z Azji sugerują, że po okresowym spowolnieniu sytuacja unormuje się, a ceny mieszkań wrócą na...

Koronawirus ogranicza emisje CO2. Kryzys po pandemii może jednak zepchnąć ochronę klimatu na drugi plan

2 kwi Okazuje się, że pandemia koronawirusa ma pozytywny wpływ na stan środowiska – wskazują ekolodzy. Zamykanie fabryk, ograniczenia w transporcie czy spowolnienie aktywności gospodarczej już przyczyniły się do poprawy jakości powietrza, widocznej nawet na zdjęciach satelitarnych NASA i ESA. Jak podkreśla ekspert SGGW, prof. Zbigniew Karaczun, ta poprawa jest jednak krótkotrwała i nie...

Architektura na (nie)znanych ścieżkach

2 kwi Współczesna architektura wyróżnia się różnorodnością. Krajobraz naszych miast jest na pewno bardziej urozmaicony niż kiedykolwiek w historii, a nowe realizacje wprowadzają do niego stale nowe akcenty.

Jednym z głównych działów w serwisie Hvacpr.pl jest dział Wiadomości. To właśnie w dziale wiadomości HVAC możesz śledzić nowinki z branży wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwa i chłodnictwa.  Piszemy o nowościach, inwestycjach i ciekawych realizacjach. Propoagujemy wiedzę techniczną, którą dysponują firmy wentylacyjno-klimatyzacyjne. Sekcja wiadomości skierowana jest do projektantów, producentów, dystrybutorów oraz instalatorów związanych z branżą klimatyzacji i wentylacji. Polska rozwija się bardzo dynamicznie co sprawia, że wielu inwestorów traktuje Polskę jako kraj z dużym potencjałem. Sektor budowlany jest ściśle powiązany z branżą wentylacyjno-klimatyzacyjną. Firmy wentylacyjne i klimatyzacyjne stawiają czoła nieustannie rosnącym wymaganiom Klientów. Niezawodne urządzenia to nie wszystko. Funkcjonalność, kompaktowość, kompatybilność, automatyka i sterowanie, dbałość o środowisko naturalne to obszary, z którymi mierzą się firmy HVAC oferując coraz doskonalsze urządzenia. Dostawcy urządzeń HVAC w Polsce skupiają się przezde wszystkim na biznesie komercyjnym. Dzieje się tak dlatego ponieważ panujący w Polsce klimat, w którym mamy krótkie okresy gorące powoduje powoduje dużą sezonowość klimatyzatorów split. Rozwijanie swoich usług w sektorze komercyjnym jest rozwiązaniem bezpiecznym i niezaleznym od pory roku. Panujące duże dysproporcje finansowe pomiędzy rynkiem polskim a rynkami europy zachodniej powodują, że klimatyzacja jest rozwiązaniem dla zamożniejszej części społeczeństwa. Jednak ta sytuacja powoli się zmienia i przewiduje się, że na przestrzeni kilku lat klimatyzatory będą dostępne dla każdego. Jak widać polski rynek klimatyzacji i wentylacji zapowiada się obiecująco. Zaglądaj do działu wiadomości a będziesz zawsze na bieżąco.

 

 

 

 

Zamknij specjalna oferta