Poprawa na rynku kredytów mieszkaniowych

Dzisiaj W czerwcu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosła liczba osób wnioskujących o kredyt hipoteczny. Według danych BIK, wartość Indeksu Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniosła -6,7 proc.

Finansowe porozumienie przyspieszy Zielony Zwrot TAURONA

Dzisiaj TAURON porozumiał się z instytucjami finansowymi w sprawie kwalifikowania finansowania pozyskiwanego na zielone inwestycje. W myśl porozumienia, zadłużenie zaciągane przez spółki celowe TAURONA na realizację inwestycji w OZE może zostać wyłączone z kalkulacji wskaźnika długu netto do EBITDA. To unikatowe rozwiązanie w polskiej branży energetycznej.

Nowa farma wiatrowa Energi

Dzisiaj Wchodząca w skład Grupy ORLEN spółka Energa uruchomiła jedną z największych farm wiatrowych w Polsce. Obiekt o mocy 31 MW, z zakontraktowanym już odbiorem energii do 2034 roku, powstał na zrekultywowanych terenach pokopalnianych w Przykonie w województwie wielkopolskim. Dzięki inwestycji, udział odnawialnych źródeł w zainstalowanych mocach wytwórczych Energi wzrósł do 39%, a...

Dom Development: podaż na mieszkania nie wzrośnie

Wczoraj W kwietniu, maju i czerwcu 2020 roku Grupa Dom Development sprzedała 816 lokali netto wobec 836 rok wcześniej (czyli o 2% mniej r/r), z czego w Warszawie 603 lokale, 147 w Trójmieście i 66 we Wrocławiu. Zarząd spółki jest zdania, że w najbliższych miesiącach nie należy spodziewać się istotnego wzrostu podaży rynkowej.

Stwórz swój własny zestaw wentylacji mechanicznej do domu

Wczoraj Cały system dystrybucji powietrza Forvent Reku Pro - podchodzimy do sprzedaży kompleksowo. W ofercie Iglotech posiadamy centrale wentylacyjne spełniające wymagania Programu CZYSTE POWIETRZE, a także innowacyjny system dystrybucji powietrza FORVENT REKU.

Budynki szczere w swej intencji

8 lip Projektując budynki musimy myśleć interdyscyplinarnie. Możemy sobie wyobrazić, że powstający projekt znajduje się na kilku transparentnych warstwach. Dobrzy architekci wiedzą, że niezmiernie ważną warstwą jest ta, która odpowiada za budownictwo ekologiczne.

Śląskie Kamienice inwestują w branżę fotowoltaiki

8 lip Spółka zależna Śląskich Kamienic podpisała umowę współpracy w zakresie rozwijania projektów farm fotowoltaicznych ze spółką Columbus Energy. Realizacja pierwszych inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Firmy tną koszty i wstrzymują inwestycje

6 lip Wpływ pandemii na biznes. Firmy tną koszty i wstrzymują inwestycje. 80% firm spodziewa się spadku wyników finansowych na koniec roku, a blisko 90% odnotowało zmniejszenie sprzedaży. Powrót do poziomu sprzed pandemii możliwy będzie najwcześniej za 6-12 miesięcy. Niektóre branże spodziewają się recesji dopiero w 2021 r. Firmy przed upadłością bronią się najczęściej poprzez...

Zobacz nowy katalog produktów 2020/1 De Dietrich

6 lip Uprzejmie informujemy, że od tego tygodnia rozpoczęliśmy dystrybucję drukowanego katalogu Technika Komercyjna 2020/1. W stosunku do roku 2019 obecna oferta została wzbogacona o następujące urządzenia:

Precyzja i doskonała organizacja, czyli Rittal dla linii pakujących CPS Case Packaging System

3 lip Aż 54 pełnogabarytowych szaf VX25 Rittal mieści się w hali produkcyjnej CPS Case Packing Systems w holenderskim Stramproy. Umieszczono w nich komponenty sterowania dziewięcioma liniami pakującymi dla kanadyjskiego producenta mrożonek. Zastosowano rozwiązania Rittal, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo, spełniają międzynarodowe normy i atesty. A oddziały Rittal, w...

Firmy produkcyjne walczą z kryzysem i brakiem zamówień. 30 proc. musiało zredukować zatrudnienie

3 lip 71 proc. firm produkcyjnych zapowiedziało, że nie planuje zwiększać zatrudnienia w najbliższych miesiącach, a prawie 30 proc. musiało już zredukować liczbę pracowników – wynika z badania Trenkwalder. Takie wyniki nie dziwią, gdy spojrzymy na dane o produkcji przemysłowej, która w kwietniu była o ponad 24 proc., a w maju o 17 proc. niższa niż przed rokiem. Trudna sytuacja jest...

Stolica Islandii najczystszym miastem w Europie

3 lip Tytuł jednego z najbardziej ekologicznych miasta na świecie w tym roku otrzymał Reykjavik. Według Agencji Reuters stolica ta wyróżnia się niską emisją dwutlenku węgla, innowacyjnym podejściem do zarządzania odpadami oraz wysokim udziałem odnawialnych źródeł energii.

Jednym z głównych działów w serwisie Hvacpr.pl jest dział Wiadomości. To właśnie w dziale wiadomości HVAC możesz śledzić nowinki z branży wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwa i chłodnictwa.  Piszemy o nowościach, inwestycjach i ciekawych realizacjach. Propoagujemy wiedzę techniczną, którą dysponują firmy wentylacyjno-klimatyzacyjne. Sekcja wiadomości skierowana jest do projektantów, producentów, dystrybutorów oraz instalatorów związanych z branżą klimatyzacji i wentylacji. Polska rozwija się bardzo dynamicznie co sprawia, że wielu inwestorów traktuje Polskę jako kraj z dużym potencjałem. Sektor budowlany jest ściśle powiązany z branżą wentylacyjno-klimatyzacyjną. Firmy wentylacyjne i klimatyzacyjne stawiają czoła nieustannie rosnącym wymaganiom Klientów. Niezawodne urządzenia to nie wszystko. Funkcjonalność, kompaktowość, kompatybilność, automatyka i sterowanie, dbałość o środowisko naturalne to obszary, z którymi mierzą się firmy HVAC oferując coraz doskonalsze urządzenia. Dostawcy urządzeń HVAC w Polsce skupiają się przezde wszystkim na biznesie komercyjnym. Dzieje się tak dlatego ponieważ panujący w Polsce klimat, w którym mamy krótkie okresy gorące powoduje powoduje dużą sezonowość klimatyzatorów split. Rozwijanie swoich usług w sektorze komercyjnym jest rozwiązaniem bezpiecznym i niezaleznym od pory roku. Panujące duże dysproporcje finansowe pomiędzy rynkiem polskim a rynkami europy zachodniej powodują, że klimatyzacja jest rozwiązaniem dla zamożniejszej części społeczeństwa. Jednak ta sytuacja powoli się zmienia i przewiduje się, że na przestrzeni kilku lat klimatyzatory będą dostępne dla każdego. Jak widać polski rynek klimatyzacji i wentylacji zapowiada się obiecująco. Zaglądaj do działu wiadomości a będziesz zawsze na bieżąco.

 

 

 

 

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście