Rosnące inwestycje firm

Dzisiaj O 19% wzrosły w pierwszym półroczu 2019 roku nakłady na inwestycje firm w porównaniu z pierwszym półroczem 2018 roku.

Kongres Nowej Mobilności

Dzisiaj Kongres Nowej Mobilności odbędzie się 9-10 września w Lublinie – to pierwszy tego typu dwudniowy warsztat dla przedstawicieli samorządów, administracji i branży elektromobilności w Polsce.

Mieszkania, przemysł i budowlanka na plusie

23 sie W Polsce buduje się coraz więcej mieszkań, tak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny. Dobre informacje dotyczą również dynamiki produkcji budowlano-montażowej oraz dynamiki produkcji sprzedanej przemysłu – to wskaźniki, które także odnotowały wzrost od początku 2019 roku w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Serwis chłodziarek przemysłowych Rittal

22 sie Poprawna praca chłodziarek przemysłowych to dzisiaj „być albo nie być” dla całego procesu produkcyjnego. To głównie od ich sprawnej pracy zależy odpowiednie działanie urządzeń na liniach produkcyjnych – niezależnie od warunków zewnętrznych. Dlatego tak ważny jest niezawodny i sprawdzony serwis. Na rynku dostępne są coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, które zapewniają...

Pompa ciepła Maxima Compact Galmet

22 sie Gruntowe pompy ciepła z serii Maxima są marką samą w sobie. W ostatnich dwóch latach zgarnęły prawie wszystkie liczące się nagrody branżowe przyznawane najnowocześniejszym, innowacyjnym i ekologicznym urządzeniom grzewczym w Polsce.

Panattoni powiększy magazyny w Bydgoszczy

22 sie Panattoni Europe zapowiada nową inwestycję w regionie kujawsko-pomorskim. Park logistyczny Panattoni Park Bydgoszcz II będzie liczył ponad 40 000 mkw. powierzchni użytkowej.

We wrześniu ruszy nabór wniosków w programie „Mój Prąd”. Do 5 tys zł na fotowoltaikę

22 sie Do 50 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 5 tys. zł – o dotację w takiej wysokości będą mogły ubiegać się gospodarstwa domowe w rządowym programie „Mój Prąd”. Według szacunków ma skorzystać z niego 200 tys. gospodarstw, a nabór wniosków ruszy we wrześniu. Jak ocenia ekspert, rządowa inicjatywa powinna zachęcić gospodarstwa domowe do...

Rusza budowa Teatru KTO w Krakowie

21 sie W miejscu XIX-wiecznego Przytułku Zgromadzenia Św. Wincentego á Paulo firma Moris Polska zbuduje siedzibę krakowskiego Teatru KTO. Obiekt, którego projekt wyszedł z pracowni MTWW Architekci, będzie oszczędny energetycznie, a jego fasadą będzie zrewitalizowana XIX-wieczna elewacja.

Klimatyzator Daikin Stylish to pewna inwestycja na lata

20 sie Z ponad 90-letnim doświadczeniem w klimatyzacji i systemach kontolowania klimatu, Daikin łączy to, co najlepsze we wzornictwie i technologii, aby pomóc Ci osiągnąć twój idealny klimat. Aby sprostać oczekiwaniom rynku.

Handel zagraniczny Polski w I półroczu 2019

20 sie W pierwszym półroczu 2019 roku została utrzymana obserwowana od początku br. tendencja do szybszego wzrostu eksportu niż importu. W analizowanym okresie eksport towarów zwiększył się o 4,3 proc. (do 115,2 mld EUR, r/r), a import o 2,8 proc. (do 115,4 mld EUR, r/r). Natomiast skumulowany przyrost obrotów towarowych w czerwcu znacznie spowolnił. Wynikało to z czerwcowych spadków...

Misja gospodarcza Lviv Eco Forum 2019

20 sie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Kijowie zapraszają polskie firmy do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej na Lviv Eco Forum 2019.

Jednym z głównych działów w serwisie Hvacpr.pl jest dział Wiadomości. To właśnie w dziale wiadomości HVAC możesz śledzić nowinki z branży wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwa i chłodnictwa.  Piszemy o nowościach, inwestycjach i ciekawych realizacjach. Propoagujemy wiedzę techniczną, którą dysponują firmy wentylacyjno-klimatyzacyjne. Sekcja wiadomości skierowana jest do projektantów, producentów, dystrybutorów oraz instalatorów związanych z branżą klimatyzacji i wentylacji. Polska rozwija się bardzo dynamicznie co sprawia, że wielu inwestorów traktuje Polskę jako kraj z dużym potencjałem. Sektor budowlany jest ściśle powiązany z branżą wentylacyjno-klimatyzacyjną. Firmy wentylacyjne i klimatyzacyjne stawiają czoła nieustannie rosnącym wymaganiom Klientów. Niezawodne urządzenia to nie wszystko. Funkcjonalność, kompaktowość, kompatybilność, automatyka i sterowanie, dbałość o środowisko naturalne to obszary, z którymi mierzą się firmy HVAC oferując coraz doskonalsze urządzenia. Dostawcy urządzeń HVAC w Polsce skupiają się przezde wszystkim na biznesie komercyjnym. Dzieje się tak dlatego ponieważ panujący w Polsce klimat, w którym mamy krótkie okresy gorące powoduje powoduje dużą sezonowość klimatyzatorów split. Rozwijanie swoich usług w sektorze komercyjnym jest rozwiązaniem bezpiecznym i niezaleznym od pory roku. Panujące duże dysproporcje finansowe pomiędzy rynkiem polskim a rynkami europy zachodniej powodują, że klimatyzacja jest rozwiązaniem dla zamożniejszej części społeczeństwa. Jednak ta sytuacja powoli się zmienia i przewiduje się, że na przestrzeni kilku lat klimatyzatory będą dostępne dla każdego. Jak widać polski rynek klimatyzacji i wentylacji zapowiada się obiecująco. Zaglądaj do działu wiadomości a będziesz zawsze na bieżąco.