Biurowce coraz bardziej przyjane pracownikom

Dzisiaj W pracy spędzamy coraz więcej czasu, dlatego w projektach nowoczesnych biurowców stawia się przede wszystkim na komfort użytkowników. Pomieszczenia focusowe, zdalna rezerwacja sal konferencyjnych czy strefy relaksu to tylko niektóre z udogodnień. Na co jeszcze mogą liczyć pracownicy?

Kampania edykacyjna "Poczuj klimat" - nie kupuj! Naprawiaj i wypożyczaj

Dzisiaj Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku realizuje kampanię informacyjno - edukacyjną „Poczuj Klimat”. Jej celem jest uświadomienie mieszkańcom województwa pomorskiego oraz odwiedzającym Pomorze turystom, w jaki sposób wpływają na stan środowiska poprzez swoje codzienne nawyki i decyzje.

Powstaje park logistyczny pod Lublinem

Dzisiaj W podlubelskim Świdniku planowana jest druga w tej części kraju inwestycja MLP Group. Deweloper zapowiada budowę nowego parku logistycznego, który obejmie łącznie około 51,5 tys. mkw. powierzchni.

Kosmiczne rozwiązania w stuletniej elektrowni wodnej

Dzisiaj Dla energetyki opartej o źródła odnawialne jedną z kluczowych kwestii do rozwiązania jest rezerwowanie. Na czym ono polega? To nic innego jak bilansowanie deficytu energii produkowanej w elektrowniach opartych o źródła odnawialne. Jak efektywnie zarządzać źródłami kiedy wiatr nie wieje lub słońce nie świeci? Odpowiedzią TAURONA jest projekt „Wirtualna Elektrownia.”

Projekt Planu na Rzecz Energii i Klimatu 2030 zdaniem POBE nie spełnia planów gospodarki niskoemisyjnej w Polsce

Dzisiaj Zdaniem organizacji skupionych w POBE – Porozumieniu Branżowym na Rzecz Efektywności Energetycznej (GSCOiIA PZITS, SGGiK, SEDG, SBF, SPW, PORTPC, SPIUG) zaproponowany przez Ministerstwo Energii projekt Krajowego Planu na rzecz energii i klimatu 2030 nie spełnia podstawowych wymogów w zakresie przejścia do gospodarki niskoemisyjnej i nie pozwoli spełnić celów wspólnej polityki...

Risen Energy podpisuje umowę na dostawę modułów fotowoltaicznych do projektu elektrowni słonecznej na Ukrainie

Dzisiaj NINGBO, Chiny, 19 lutego 2019 r. /PRNewswire/ - Notowany na giełdzie producent modułów fotowoltaicznych z udziałami klasy A oraz lider w chińskiej branży, firma Risen Energy Co., Ltd. ogłosiła niedawno podpisanie kontraktu na dostawę modułów fotowoltaicznych o mocy 323 MW na potrzeby projektu spółki holdingowej DTEK Renewables B.V., konsolidującej zasoby energii odnawialnej DTEK...

Sektor magazynowy w świetnej kondycji

Wczoraj W ciągu ostatnich dwóch lat powierzchnia magazynowa i logistyczna w Polsce wzrosła o 40%. Aktualnie w budowie znajduje się blisko dwa miliony mkw. magazynów, najbardziej aktuwnym inwestycyjnie obszarem jest Górny Śląsk.

Walka o jakość powietrza. Dwa nowe programy NFOŚiGW

Wczoraj Programy Energia Plus z budżetem 4 miliardów złotych oraz Ciepłownictwo powiatowe z budżetem 500 milionów złotych to dwie nowe propozycje Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na walkę ze smogiem. Pierwszy nabór wniosków o dotacje i pożyczki na projekty z zakresu poprawy jakości powietrza ruszy już 1 marca i potrwa do 20 grudnia 2019 r.

Internet Rzeczy dla rozwoju Smart City we Wrocławiu

Wczoraj Rozwój usług na potrzeby inteligentnego miasta przy wykorzystaniu Internetu Rzeczy to cel projektu zainicjowanego przez miasto Wrocław, TAURON i firmę Ericsson. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce realizowane dla dużego miasta.

Systemy VRF i VRF | LG

Wczoraj W aktualnych czasach coraz więcej, zarówno nowych jak i remontowanych budynków jest wyposażanych przez inwestorów w klimatyzację. Dziś klimatyzacja komfortu budowana w oparciu o systemy VRF np. w miejscu pracy czy hotelach to standard.

Jednym z głównych działów w serwisie Hvacpr.pl jest dział Wiadomości. To właśnie w dziale wiadomości HVAC możesz śledzić nowinki z branży wentylacji, klimatyzacji, ogrzewnictwa i chłodnictwa.  Piszemy o nowościach, inwestycjach i ciekawych realizacjach. Propoagujemy wiedzę techniczną, którą dysponują firmy wentylacyjno-klimatyzacyjne. Sekcja wiadomości skierowana jest do projektantów, producentów, dystrybutorów oraz instalatorów związanych z branżą klimatyzacji i wentylacji. Polska rozwija się bardzo dynamicznie co sprawia, że wielu inwestorów traktuje Polskę jako kraj z dużym potencjałem. Sektor budowlany jest ściśle powiązany z branżą wentylacyjno-klimatyzacyjną. Firmy wentylacyjne i klimatyzacyjne stawiają czoła nieustannie rosnącym wymaganiom Klientów. Niezawodne urządzenia to nie wszystko. Funkcjonalność, kompaktowość, kompatybilność, automatyka i sterowanie, dbałość o środowisko naturalne to obszary, z którymi mierzą się firmy HVAC oferując coraz doskonalsze urządzenia. Dostawcy urządzeń HVAC w Polsce skupiają się przezde wszystkim na biznesie komercyjnym. Dzieje się tak dlatego ponieważ panujący w Polsce klimat, w którym mamy krótkie okresy gorące powoduje powoduje dużą sezonowość klimatyzatorów split. Rozwijanie swoich usług w sektorze komercyjnym jest rozwiązaniem bezpiecznym i niezaleznym od pory roku. Panujące duże dysproporcje finansowe pomiędzy rynkiem polskim a rynkami europy zachodniej powodują, że klimatyzacja jest rozwiązaniem dla zamożniejszej części społeczeństwa. Jednak ta sytuacja powoli się zmienia i przewiduje się, że na przestrzeni kilku lat klimatyzatory będą dostępne dla każdego. Jak widać polski rynek klimatyzacji i wentylacji zapowiada się obiecująco. Zaglądaj do działu wiadomości a będziesz zawsze na bieżąco.

 

 

 

 

gift