Zdrowe ogrzewanie pomieszczeń

3 cze Temperatury powietrza są coraz wyższe. Przyroda budzi się do życia, a wiele roślin zaczyna rozkwitać, jednocześnie z nosa cieknie katar i łzawią oczy. Wiosenny sezon alergiczny ruszył już na dobre. Coraz częściej jednak “alergicy” odczuwają dyskomfort niezależnie od pory roku. Co jest tego przyczyną i jak możemy podnieść standard higieniczny w naszym domu?

Raport rynku pomp ciepła 2019 | PORT PC

3 cze Raport rynkowy PORTPC 2019: duży wzrost rynku pomp ciepła w 2018 r. i perspektywy dalszego silnego rozwoju. PORTPC opublikowała raport rynkowy 2019 opisujący rynek pomp ciepła w Polsce. W 2018 r. nastąpił znaczący wzrost rynku pomp ciepła typu powietrze/woda równy +31% (rok do roku). W 2018 r. wzrósł każdy segment rynku pomp ciepła w Polsce. Cały rynek pomp ciepła do centralnego...

Jakich błędów nie popełniać przy wykonywaniu instalacji wentylacyjnych?

23 maj Odpowiednia i prawidłowo wykonana wentylacja to podstawa w każdym domu. Choć zwykle instalację wentylacji powierzamy specjalistom, również i oni popełniają błędy, które mogą przyczynić się do złego jej działania. Najczęstsze błędy dotyczą nie tylko samego sposobu wykonania, ale również doboru odpowiedniej galanterii wentylacyjnej, czyli wszelkich elementów, które służą...

Wentylacja obiektów przemysłowych – wyzwania i rozwiązania

22 maj Obiekty przemysłowe są bardzo wymagającymi przestrzeniami. Znajdująca się w nich wentylacja powinna uwzględniać nie tylko dbanie o zdrowie pracowników, ale i zapewnienie optymalnych warunków dla funkcjonowania całego parku maszynowego. Tylko odpowiednia wymiana powietrza zadba o bezpieczeństwo, a także uchroni urządzenia przed częstymi awariami.

Zdalne sterowanie klimatyzacją

22 maj Gdy myślimy o zdalnym sterowaniu klimatyzacją, mówimy o standardowym pilocie z przyciskami ON/OFF. W dzisiejszych czasach wkraczamy w zupełnie inny wymiar sterowania!

Bezpieczna klimatyzacja - poradnik użytkownika

15 maj Podczas fali upałów klimatyzacja w domu jest niezastąpiona. Jednak, żeby przynosiła ukojenie w gorące dni, musi być bezpiecznie użytkowana i regularnie konserwowana. Stosowanie się do kilku podstawowych zasad zapewni dobre samopoczucie przez całe lato oraz zadba o nasz budżet. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Jak oszczędzać energię w firmie

14 maj Oszczędność energii w firmie nie wymaga gigantycznych inwestycji. Sama zmiana nawyków pracowników pozwala ograniczyć zużycie prądu o 5 proc.

Wymogi, które muszą spełniać grzejniki

7 maj Grzejniki to jedne z najważniejszych elementów systemu grzewczego. Na rynku dostępne są ich różne rodzaje, ale wszystkie bez względu na typ muszą spełniać określone wymagania oraz posiadać specjalne atesty. Na jakie oznaczenia zwrócić uwagę przy zakupie? Co oznaczają symbole literowe i liczbowe umieszczane na etykietach grzejników?

Klimatyzowany dom – luksus czy standard?

2 maj Co roku w Polsce występują dni o wyjątkowo wysokich temperaturach powietrza. Zdarzają się wręcz takie, które nie tylko odbierają komfort funkcjonowania, ale są wręcz niebezpieczne dla zdrowia i życia na przykład osób starszych. Z pomocą mogą przyjść zimne napoje, wyjazd nad wodę lub po prostu klimatyzacja pomieszczeń. Jak wielu z Twoich znajomych nie musi przeżywać znoju lata...

Które rozwiązania smart home kuszą klientów?

26 kwi Bezpieczeństwo, komfort, oszczędność, modułowa budowa i sterowanie wszystkimi systemami za pomocą głosu – te możliwości oferowane przez rozwiązania stosowane w inteligentnych domach najbardziej doceniają ludzie chcący kupić nowy dom czy mieszkanie. Najbardziej przekonują ich systemy modułowe, które można w przyszłości rozbudowywać.

Klimatyzator czy Klimakonwektor?

23 kwi Co w sytuacji, gdy nasz klimat zbliża się okresowo i nieuchronnie do dużych różnic temperatur pomiędzy porami roku? Jak poradzić sobie z pogodą, która nas męczy latem, a i zimą potrafi nieźle zmrozić? Warto pomyśleć o chłodzeniu i grzaniu w jednym. Zatem szukamy klimakonwektora czy może klimatyzatora?
Zamknij gift