Poradnik inżyniera. Ochrona przeciwpożarowa przepustów instalacyjnych

5 kwi 2018 Zbiór instalacji sanitarnych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych określa się niekiedy mianem układu krwionośnego budynku. To trafna analogia, bo systemy urządzeń i przewodów pełnią cały szereg nie tylko zróżnicowanych, ale i kluczowych funkcji. O instalacje HVAC, podobnie jak o prawidłowe krążenie, warto zatem dbać. Szczególnie, że instalacje często przebiegają...

Jak poprawnie zainstalować wentylację z odzyskiem ciepła | Ventia

4 kwi 2018 Decydując się na wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła w naszym domu, popularnie zwaną rekuperacją, warto mieć wiedzę, jakie istotne elementy wpływają na poprawną pracę całego systemu. Dobrze zaprojektowana instalacja wentylacji zapewnia: niskie zużycie energii, cichą pracę całego systemu, a przede wszystkim optymalne rozprowadzenie powietrza po wszystkich pomieszczeniach....

Pompy ciepła w walce ze smogiem

4 kwi 2018 Problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz smogiem doskwierają nam najmocniej w okresie zimowym. To czym oddychamy ma też bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wybierając odpowiednie urządzenia grzewcze można jednak korzystnie wpłynąć na poprawę zaistniałej sytuacji.

Viessmann pompy ciepła | okiem inwestora

3 kwi 2018 Grupa Viessmann jest wiodącym producentem systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Kompleksowa oferta firmy Viessmann zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, przeznaczone do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii.

Viessmann pompy ciepła | okiem architekta

3 kwi 2018 Kompleksowa oferta prezentuje najnowocześniejszą technologię i wyznacza standardy jakości. Koncentracja na efektywnym operowaniu zasobami energii przyczynia się do obniżenia kosztów oraz ochrony zasobów i środowiska naturalnego.

Dobra architektura to luksus dla bogatych? Znani architekci rozmawiają o tym, czy w Polsce może być ładnie

28 mar 2018 Pośpiech w architekturze i pogoń za mieszkaniowym popytem, znaczenie wspólnej przestrzeni, a także sposoby na wprowadzenie architektury do publicznej debaty nie tylko wśród wykształconych i bogatych – to tematy dyskusji pomiędzy architektami, która odbyła się w Hali Koszyki. Debata towarzyszyła rozdaniu nagród w konkursie „Zmień wizję w projekt”, organizowanym przez firmę...

Często chorujesz? Lepiej sprawdź mikroklimat w swoim domu!

26 mar 2018 Sezon grypowo-przeziębieniowy powrócił. Wielu z nas zmaga się z uciążliwymi objawami infekcji, takimi jak gorączka, kaszel czy zatkany nos. Jednak jeżeli Twoja rodzina prowadzi zdrowy tryb życia, a grypa, przeziębienie czy zapalenie zatok dopadają Was częściej niż innych sprawdź, czy czynnikiem sprzyjającym zachorowaniom nie jest… zły mikroklimat w domu.

Kalkulator oszczędności, zobacz co się tobie opłaca

26 mar 2018 Wybór konkretnych urządzeń grzewczych zwykle jest podyktowany płynącymi z tego tytułu oszczędnościami. Często jednak trudno sobie wyobrazić ile możemy zyskać, dlatego podjęcie decyzji jest znacznie trudniejsze niż byśmy chcieli. Pomocnym, a jednocześnie prostym narzędziem jest kalkulator oszczędności De Dietrich.

Jak dobrać wielkość podgrzewacza?

20 mar 2018 Dodatkowa ilość ciepłej wody ma szczególnie duże znaczenie w przypadku domów zamieszkanych przez większą liczbę mieszkańców i wyposażonych w przynajmniej dwie łazienki. Aby sprostać temu zadaniu, konieczne jest odpowiednie dobranie podgrzewacza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Klimatyzacja w biurze – co powinien wiedzieć przedsiębiorca?

20 mar 2018 Odpowiednio zaprojektowana instalacja klimatyzacyjna decyduje o jakości i klasie budynku. Poza aspektem ekonomicznym, w postaci oszczędności, ułatwia codzienne użytkowanie powierzchni biurowych – podnosi komfort pracy i oczyszcza powietrze z niechcianych zanieczyszczeń. Czy jest rozwiązaniem, którego potrzebujesz ty i twoi pracownicy?

Rekuperator a kominek

19 mar 2018 Kominek i rekuperator wbrew pozorom mają ze sobą coś wspólnego. W domach z rekuperacją, kominek powinien posiadać całkowicie niezależny pobór powietrza do spalania z zewnątrz, czyli powinien mieć tzw. zamkniętą komorę spalania. Wszystko dlatego, by nie pobierał powietrza z pomieszczenia, w którym się znajduje, co zakłócałoby zrównoważoną wentylację z odzyskiem ciepła,...