Zapytaj o produkt
Rekuperator Lossnay

Regularna wentylacja z Lossnay

Trudności z koncentracją, spadek motywacji i ogólne zmęczenie są spowodowane m.in. brakiem dostępu do świeżego powietrza. Niedostateczna ilość tlenu w naszych biurach, czy domach szkodzi wydajności i ma wpływ na złe samopoczucie. Jednocześnie ciągłe otwieranie okien i wietrzenie pomieszczeń jest nie tylko uciążliwe, ale również kosztowne. Warto pamiętać, że za każdym razem, gdy wietrzymy, tracimy cenną energię cieplną. Lepszym i efektywniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylacji.

 

Systemy rekuperacyjne Lossnay firmy Mitsubishi Electric, zapewniają kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła. Urządzenia te oferują nowoczesne rozwiązanie, zapewniające zdrowe, komfortowe życie w szczelnych budynkach i zamkniętych pomieszczeniach.

100% świeżego powietrza z Lossnayz maksymalnym odzyskiem ciepła

Zaawansowane rekuperatory Lossnay korzystają z wydajnego systemu odzysku ciepła. Z pomieszczenia odprowadzane jest zużyte powietrze i równocześnie doprowadzane jest do niego świeże powietrze z zewnątrz. Oznacza to wysoki poziom oszczędności energii, ponieważ podczas wymiany na świeże powietrze wykorzystywana jest prawie całość energii chłodniczej/ grzewczej.

 

Celulozowy krzyżowy wymiennik ciepła o wyjątkowej konstrukcji jest bardzo cienki, umożliwiając wymianę jawnej i ukrytej mocy cieplnej oraz przekazanie jej do świeżego powietrza, aby doprowadzić je do pomieszczenia po wstępnym przygotowaniu. Podnosi to komfort i znacznie zmniejsza zużycie energii.

lossnay

Lepsza jakość powietrza dzięki Lossnay

Systemy rekuperacyjne Lossnay firmy Mitsubishi Electric to szeroka gama rekuperatorów z wymiennikami krzyżowymi, która zapewnia elastyczne dopasowanie do projektowanego systemu wentylacji. W zależności od rodzaju zastosowanego urządzenia, możliwy jest odzysk temperatury (model Lossnay VL-250/350/500) lub temperatury i wilgoci (modele VL-50 i VL-100). Odzysk wilgoci zabezpiecza przed nadmiernym osuszaniem pomieszczeń w okresach zimowych.

Systemy wentylacyjne Lossnay poza swoją główną funkcją wentylacyjną, mogą również oczyszczać powietrze we wnętrzach.

Szeroka gama opcjonalnych filtrów pozwala na wyeliminowanie zanieczyszczeń powietrza we wnętrzach. Filtry przeznaczone do urządzeń Lossnay usuwają z pomieszczeń np. cząstki smogu PM2,5/PM10 czy tlenków azotu (NOx), zwanych cichym zabójcą. Wpływają tym samym na znaczne polepszenie jakości powietrza wewnętrznego.

Zalety systemu rekuperacyjnego

 • Oszczędność energii i niższy poziom hałasu dzięki zamkniętym oknom
 • Spełnienie wymagań prawnych w zakresie oszczędzania energii
 • Ochrona przed alergiami
 • Redukcja stężenia CO2 w pomieszczeniach
 • Odprowadzanie wilgoci i substancji szkodliwych
 • Wzrost i utrzymanie wartości budynku

Rekuperatory Lossnay do mieszkań i domów

Rekuperatory ścienne- do mieszkań, domów i niewielkich pomieszczeń komercyjnych

Urządzenia ścienne Mitsubishi Electric - VL50 i VL100 pozwalają na optymalne spożytkowanie zalet wentylacji z odzyskiem ciepła także w mniejszych pomieszczeniach. Nadają się idealnie do mieszkań i domów, jak również mniejszych pomieszczeń komercyjnych – biur, gabinetów i inn. Oba te rekuperatory są w dodatku bardzo proste w montażu, pracują niemal bezszelestnie, emitując hałas na poziomie zaledwie 25 dB, a także odznaczają się bardzo wysoką, sięgającą 80%, sprawnością wymiany temperatury między powietrzem odprowadzanym z wnętrza a doprowadzanym z zewnątrz.

Urządzenie ścienne Lossnay VL-50

Urządzenie ścienne Lossnay VL50
(możliwy montaż pionowy i poziomy)

Urządzenie ścienne Lossnay VL-100

Urządzenie ścienne Lossnay VL100

Systemy VL-50 i VL-100 firmy Mitsubishi Electric pracują w trybie symultanicznym. Oznacza to, że zarówno wentylatory powietrza doprowadzanego, jak i odprowadzanego wykonują swoją pracę jednocześnie. W stosunku do rekuperatorów pracujących w trybie wymiennym ten sposób pracy zapewnia wiele korzyści, gdyż dzięki temu nie dochodzi do powstawania w pomieszczeniach nad- lub podciśnienia. Także inaczej niż w systemach z obrotowym prowadzeniem powietrza z odzyskiem ciepła powietrze doprowadzane - dzięki dokładnemu oddzieleniu od powietrza odprowadzanego - nie może zostać zanieczyszczone bakteriami, pyłkami ani innymi zanieczyszczeniami.

Rekuperatory centralne Lossnay- do domów jednorodzinnych

Pionowe centrale rekuperacyjne Lossnay VL-250/350/500 CZPVU cechuje przede wszystkim bardzo cicha praca. Zapewnia ją specjalna konstrukcja wentylatora oraz możliwość zmiennej kontroli przepływu powietrza bezpośrednio ze sterownika jednostki.  Jednostki wyposażone są w trzy uszczelnione kieszenie na filtry tak, aby zanieczyszczenia nie mogły ominąć go przez nieszczelności między ramkami filtra, a jednostką. Opcjonalne filtry cząstek PM2,5 oraz NOx zapewniają maksymalną ochronę przed wprowadzeniem zanieczyszczeń powietrza do budynku. Urządzenia spełniają wymogi programu dofinansowania „Czyste Powietrze”.

ME_Lossnay_VL100

Najważniejsze cechy Lossnay:

 • Bardzo cicha praca
 • Zmienna kontrola przepływu powietrza z poziomu sterownika
 • Opcjonalny filtr pyłów PM2,5 oraz NOx
 • Dodatkowa kieszeń na filtr
 • Przyłącze do montowanego we własnym zakresie czujnika CO2 w standardzie
 • Automatyczny tryb bypass
 • Możliwość zdalnego sterowania i monitorowania poprzez aplikację MELCloud

Model ścienny VL-50
pomieszczenia o pow. do 60 m2

Bardzo kompaktowy model Lossnay VL-50 idealnie nadaje się do małych pomieszczeń o powierzchni do 60 m2. Podzielona rura, która wymaga tylko przebicia przez ścianę, bezpiecznie oddziela powietrze odprowadzane od doprowadzanego. Przy najniższym stopniu eksploatacji ze strumieniem objętości ok. 15,0 m3/h urządzenie zużywa tylko 4 W przy poziomie hałasu 15 dB(A) mierzonym w odległości 1,5 m. Model VL-50 jest tak samo elastyczny jak wydajny. Dzięki temu rekuperator może być montowany elastycznie, w zależności od rozkładu pomieszczenia, zarówno poziomo, jak i pionowo. Ma to szczególne znacznie wówczas, gdy w pomieszczeniach są duże okna i małe powierzchnie ścian.

Model ścienny VL-100
pomieszczenia o pow. do 80 m2

Do większych pomieszczeń o powierzchni do 80 m2 nadaje się model Lossnay VL-100. Tu zasysanie świeżego i odtransportowywanie zużytego powietrza odbywa się dwiema osobnymi rurami. Poziom hałasu generowany przez Lossnay VL-100 wynosi 25 dB(A).

Centrala rekuperacyjna
VL-250/350/500
pomieszczenia o pow. > 80 m2
modułowe VL

Odpowiednie urządzenie do każdego pomieszczenia. Gdy budynek ma zostać wyposażony w system rekuperacyjny, można do tego użyć modułowych urządzeń Lossnay VL. Dla każdego pomieszczenia można wybierać pomiędzy dwoma modelami. Wyjątkowo interesujące: Urządzenie ścienne pozwala na łatwe późniejsze wyposażenie pomieszczeń w rekuperatory.

Rekuperator Lossnay Rekuperator Lossnay Rekuperator Lossnay Rekuperator Lossnay Rekuperator Lossnay Rekuperator Lossnay
 • Oszczędność z lossnayOszczędność - Rekuperatory Lossnay umożliwiają kontrolowaną wentylację z odzyskiem ciepła — aby tracić jak najmniej cennego ciepła grzewczego.
 • Komfort lossnayKomfort - Zalety rekuperatora Lossnay odczuwa się zwłaszcza przy ruchliwej ulicy: świeże powietrze doprowadzane jest do środka, a uliczny zgiełk pozostaje na zewnątrz. Samo urządzenie również odznacza się bardzo niskim poziomem hałasu.
 • Zdrowie lossnayZdrowie - Ciągłe wietrzenie znacznie obniża zawartość CO2. Ponadto dzięki zamontowanemu filtrowi powietrza do pomieszczeń dostaje się mniej pyłków i kurzu. Rozwiązanie idealne dla alergików.
 • Jakość powietrza lossnayJakość - Poprawa jakości powietrza przeciwdziała powstawaniu pleśni i wilgoci. To ważne sprawy, które dobrze wpływają na zdrowie i samopoczucie — ponadto dzięki nim budynek nie traci na wartości.
 • Łatwy montaż lossnayŁatwy montaż
 • Kompaktowe wymiary lossnayKompaktowe wymiary

Rządowy program "Czyste powietrze" pozwala na uzyskiwanie dofinansowań w zakresie zakupu i montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Urządzenia muszą jednak spełniać wymagania efektywności energetycznej, aby kwalifikować się do programu. Nadrzędnym celem programu jest redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza przez domy jednorodzinne.

Rekuperatory Lossnay VL-250/350/550CZPVU wpisują się w wymagania rządowego programu "Czyste Powietrze", co pozwala na ubieganie się o dofinansowanie do zakupu oraz montażu tych jednostek w budynkach mieszkalnych. 

Szczegóły dotyczące programu “Czyste Powietrze”: powietrze.mos.gov.pl

W ofercie Mitsubish Electric znajdują się również inne modele central wentylacyjnych objętych programem „Czyste Powietrze” – model LGH-RVX o indeksach wydajności: 15, 25, 35 oraz 50.


Program w liczbach

 • Całkowity budżet programu to 103 mld zł
 • Program zaplanowany jest do 2029 roku
 • Minimalny koszt kwalifikacyjny - 7 tys. zł
 • Maksymalny koszt kwalifikacyjny - 53 tys. zł
 • Dofinansowanie do 90% kosztów inwestycji
Szczegóły programu Czyste Powietrze
program Czyste Powietrze


Gdzie kupisz Zapytaj o produkt
Zapytaj o produkt
broszura
VL-100 i VL-50
Rekuperator Lossnay
broszura
VL-250/350/500
Rekuperator Lossnay
karta produktowa
VL-250/350/500
Rekuperator Lossnay