Oczyszczacze powietrza – filtry – rodzaje i zastosowanie | Carline

21 lut Wszyscy dbamy o zdrowie – dieta, sport, aktywny tryb życia.. I całe szczęście! Pytanie, czy w tym wszystkim dbamy też o jakość powietrza jakim oddychamy? Zastanawiamy się, co codziennie przedostaje się do naszych płuc? Rozwój przemysłu, transportu czy wprowadzanie w życie nowych technologii powoduje wzmożoną emisje szkodliwych substancji w powietrzu. Nikt jednak nie wyobraża...

Kiedy pompa ciepła działa najefektywniej?

15 lut Pompy ciepła są coraz częściej wybierane przez inwestorów budujących dom i modernizujących stare instalacje. Przed zakupem urządzeń warto wiedzieć, w jakich warunkach spisują się one najlepiej, aby w pełni wykorzystać ich możliwości.

Rekuperatory w systemie rozproszonym – wentylacja przyszłości

13 lut 3 Zwykle rozważaniom na temat montażu centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła towarzyszy ten sam dylemat: jak rozprowadzić i ukryć kanały wentylacyjne? Ma to szczególną wagę w przypadku już zamieszkałych obiektów, gdzie wszystkie prace wykończeniowe zostały już wykonane. Na szczęście wymyślono na to radę – rekuperację rozproszoną.

Zasada działania klimatyzacji

13 lut Klimatyzatory stają się coraz częstszym wyposażeniem i to nie tylko w biurach, ale również i domach mieszkalnych. Jeśli zastanawiałeś się, w jaki cudowny sposób z klimatyzatora spływa zimne, przyjemne powietrze – zaraz rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Nawilżanie powietrza w rolnictwie

9 lut Niezbędnym elementem upraw szklarnianych i grzybów jest zapewnienie odpowiednich warunków klimatycznych, temperatury i wilgotności powietrza. Systemy mgłowe ponadto mogą rozpylać nawozy i środki ochrony roślin zapewniając bardzo dokładne pokrycie liści.

Eco-miasto 2017

9 lut Problemu z zanieczyszczeniem powietrza nie rozwiąże się tylko debatując nad nim. Liczą się konkretne działania, które już teraz mają wpływ na jakość powietrza oraz na zdrowie mieszkańców. W konkursie Eco-Miasto nagradzane są najlepsze praktyki walki ze smogiem.

Jakie rodzaje palników są w kotłach gazowych i olejowych?

6 lut Kluczowym elementem kotła zasilanego gazem i olejem jest palnik. W dużej mierze to właśnie od tego jak został skonstruowany zależy efektywność cieplna urządzenia, ale również jego trwałość, stopień wykorzystania paliwa, czystość spalin oraz bezpieczeństwo użytkowników.

Klasyfikacja filtrów powietrza wg EN779:2012 i ISO 16890

31 sty Temat filtracji powietrza pojawia się zawsze w okresach wzmożonej emisji spalin, szczególnie tej związanej z ogrzewaniem budynków. Raport WHO wskazuje, że 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej jest znajduje się w Polsce (choć WHO zastrzega, że w zestawieniu znalazły się tylko miasta, które robią pomiary jakości powietrza).

Koncepcja podstawowa Deep water source cooling

31 sty Koncepcja podstawowa Deep water source cooling. Woda jest najbardziej gęsta w temperaturze 3,98 °C (39,16 °F) przy standardowym ciśnieniu atmosferycznym. Tak więc gdy woda schładza się poniżej 3,98 °C, zmniejsza gęstość i wzrasta. Ponieważ temperatura wzrasta powyżej 3,98 °C, gęstość wody również spada i powoduje jej wzrost, dlatego jeziora są cieplejsze na powierzchni w...

Kiedy warto zainstalować kocioł olejowy?

29 sty Sposobów na ogrzanie domu i uzyskanie c.w.u. jest przynajmniej kilkanaście. Kotły olejowe należą do jednych z nich i stanowią ciekawą alternatywą dla pozostałych technologii, np. kotłów gazowych. Dlaczego?

Ciepła woda z powietrznej pompy ciepła do c.w.u.

26 sty Uzyskanie ciepłej wody użytkowej może przebiegać na wiele różnych sposobów. Jednym z korzystniejszych dla użytkownika rozwiązań jest montaż niezależnej pompy ciepła do podgrzewania c.w.u. Urządzenie poza realizacją swojego głównego zadania, posiada także wiele innych zalet, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego źródła c.w.u.
chłodzenie choroby klimatyzacja w domu klimatyzacja pompy ciepła montaż montaż pompy ciepła Lindab pompa ciepła systemy grzewcze ogrzewanie smog Gree klimatyzator Gree Change klimatyzatory nawilżacz klimatyzator centrala wentylacyjna energia odnawialna D+H Polska Danfoss jakość powietrza nawilżanie powietrza grzanie klimatyzacją koszt De Dietrich ogrzewanie podłogowe energia słoneczna odnawialne źródła energii bezpieczeństwo pożarowe systemy oddymiania zdrowie oczyszczacz powietrza nagrzewnice do warsztatu chłodzenie z głębokich źródeł CentroClima Afriso cena klimatyzacji kotłownia kocioł olejowy ogrzewanie domu kotły olejowe chłodnictwo LG ochrona środowiska filtry wentylacja ekologia termomodernizacja ROCKWOOL LG PuriCare kocioł gazowy rekuperacja zanieczyszczenie powietrza Viessmann systemy VRF działanie klimatyzacji rekuperator efekt uszczelniania pomieszczeń Termomodernizacja domu KAISAI izolacja termoizolacja Carline Filtr Wodny Action Energy Paroc TOSOT montaż klap oddymiających OZE energooszczędny dom alergie AUX fotowoltaika kominek kocioł kondensacyjny astma Purmo Viessmann pompy ciepła kanały spiro Wentylatory sufitowe grzejnik pyły palne woda lodowa izolacja dachowa klimatyzator do domu kocioł serwis klimatyzacji cena termoizolacja budynku przetwarzanie danych czynnik R32 instalacja grzewcza TECH STEROWNIKI bezpieczeństwo przeciwpożarowe renowacja inteligentne budynki Jotul zdjęcia termowizyjne prana jak zaplanować wentylację sezon grzewczy
gift