Ratuszowa 6 – nowa wizytówka Pragi |Inwestycje 2018

28 lut 2018 W samym sercu Parku Praskiego powstanie nowoczesne centrum kulturalno-gastronomiczne. Nowy projekt całkowicie odmieni oblicze tej dzielnicy, stanie się inkubatorem sztuki z prawdziwego zdarzenia, kulinarnym zagłębiem stolicy.

Cushman & Wakefield: udany rok na rynku handlowym, ale przed branżą stoją poważne wyzwania

28 lut 2018 Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield opublikowała raport MarketBeat – podsumowanie 2017 roku na polskim rynku handlowym. Według danych dostępna powierzchnia handlowa wzrosła rok do roku o 3%, osiągając poziom 14,30 mln mkw. Nowe inwestycje to w dużej mierze obiekty wielkopowierzchniowe (powyżej 40 tys. mkw.) mieszczące się w największych aglomeracjach. Dobra koniunktura...

Konsorcjum firm Eiffage Immobilier i Pitch Promotion zostało zwycięzcą konkursu na projekt nowej dzielnicy w Nicei. Za kilka lat powstanie tam ekologiczna, wielofunkcyjna przestrzeń miejska.

28 lut 2018 W konkursie "Destination Méridia", zainicjowanym przez EPA Nice Eco-Vallée, międzynarodowy zespół planistów i architektów wytypował do realizacji projekt zbudowania nowej dzielnicy, stworzony przez konsorcjum Pitch Promotion i Eiffage Immobilier. Joia Méridia to tzw. macrolot - ma być spójną miejską wyspą, która łączy różne funkcje, dzięki czemu może skutecznie zaspokoić...

Wiceminister Paweł Sałek na spotkaniu ws. zapobiegania zmianom klimatu

27 lut 2018 Paweł Sałek, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej, wziął udział w 16. Nieformalnym Spotkaniu nt. działań na rzecz zapobiegania zmianom klimatu, zorganizowanym w Tokio przez rządy Japonii i Brazylii. Spotkanie odbyło się w dniach 22-23 lutego 2018 r.

De Dietrich na Targach Enex

27 lut 2018 Na przełomie lutego i marca Kielce na dwa dni staną się polską stolicą odnawialnych źródeł energii, energetyki i elektrotechniki. Wszystko za sprawą odbywających się w tym mieście Targów Enex. Na wydarzeniu pojawi się także firma De Dietrich.

Odderøya Renseanlegg – najnowsza realizacja VBW Engineering w Norwegii

27 lut 2018 Wyspa Odderoya leży w norweskim regionie Agder-West, w pobliżu miasta Kristiansand. Górzysty teren tej okolicy został wykorzystany w wyjątkowy sposób – na głębokości 17-25 metrów pod ziemią, wewnątrz góry wybudowano jedną z najnowocześniejszych oczyszczalni ścieków w Europie.

XVI Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX Nowa Energia z konkursem dla instalatorów! | Dimplex

26 lut 2018 Targi ENEX Nowa Energia, to obowiązkowa pozycja w kalendarzu wszystkich zainteresowanych odnawialnymi źródłami energii. Jak co roku wśród wystawców nie zabraknie firm specjalizujących się w produkcji i dystrybucji urządzeń z zakresu wytwarzania, przesyłania i dystrybucji energii. Pojawi się także bogata oferta maszyn, urządzeń energetycznych i elektroenergetycznych. Swoje pięć...

Komunikat MŚ dot. wyroku TSUE ws. jakości powietrza

26 lut 2018 Polska konsekwentnie działa na rzecz poprawy jakości powietrza. Wieloletnie zaniedbania w tym obszarze powodują jednak, że te działania wymagają czasu oraz współpracy na poziomie administracji rządowej, samorządów, a także zaangażowania obywateli. Ministerstwo Środowiska informuje, że na chwilę obecną Polsce nie grożą żadne kary finansowe z tytułu wyroku, który dziś...

Proces nabycia Grupy Paroc przez koncern Owens Corning sfinalizowany

26 lut 2018 Firma Owens Corning (OC) ogłosiła dzisiaj, że otrzymała wszystkie wymagane zezwolenia i i tym samym zakończony został proces nabycia Grupy Paroc („Paroc”), jednego z wiodących w Europie producentów ogniochronnych i energoszczędnych rozwiązań izolacyjnych z wełny kamiennej. Przedsiębiorstwo zostało nabyte za około 900 milionów euro.