Mieszkania, przemysł i budowlanka na plusie

23 sie W Polsce buduje się coraz więcej mieszkań, tak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny. Dobre informacje dotyczą również dynamiki produkcji budowlano-montażowej oraz dynamiki produkcji sprzedanej przemysłu – to wskaźniki, które także odnotowały wzrost od początku 2019 roku w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Serwis chłodziarek przemysłowych Rittal

22 sie Poprawna praca chłodziarek przemysłowych to dzisiaj „być albo nie być” dla całego procesu produkcyjnego. To głównie od ich sprawnej pracy zależy odpowiednie działanie urządzeń na liniach produkcyjnych – niezależnie od warunków zewnętrznych. Dlatego tak ważny jest niezawodny i sprawdzony serwis. Na rynku dostępne są coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, które zapewniają...

Pompa ciepła Maxima Compact Galmet

22 sie Gruntowe pompy ciepła z serii Maxima są marką samą w sobie. W ostatnich dwóch latach zgarnęły prawie wszystkie liczące się nagrody branżowe przyznawane najnowocześniejszym, innowacyjnym i ekologicznym urządzeniom grzewczym w Polsce.

Panattoni powiększy magazyny w Bydgoszczy

22 sie Panattoni Europe zapowiada nową inwestycję w regionie kujawsko-pomorskim. Park logistyczny Panattoni Park Bydgoszcz II będzie liczył ponad 40 000 mkw. powierzchni użytkowej.

We wrześniu ruszy nabór wniosków w programie „Mój Prąd”. Do 5 tys zł na fotowoltaikę

22 sie Do 50 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 5 tys. zł – o dotację w takiej wysokości będą mogły ubiegać się gospodarstwa domowe w rządowym programie „Mój Prąd”. Według szacunków ma skorzystać z niego 200 tys. gospodarstw, a nabór wniosków ruszy we wrześniu. Jak ocenia ekspert, rządowa inicjatywa powinna zachęcić gospodarstwa domowe do...

Rusza budowa Teatru KTO w Krakowie

21 sie W miejscu XIX-wiecznego Przytułku Zgromadzenia Św. Wincentego á Paulo firma Moris Polska zbuduje siedzibę krakowskiego Teatru KTO. Obiekt, którego projekt wyszedł z pracowni MTWW Architekci, będzie oszczędny energetycznie, a jego fasadą będzie zrewitalizowana XIX-wieczna elewacja.

Klimatyzator Daikin Stylish to pewna inwestycja na lata

20 sie Z ponad 90-letnim doświadczeniem w klimatyzacji i systemach kontolowania klimatu, Daikin łączy to, co najlepsze we wzornictwie i technologii, aby pomóc Ci osiągnąć twój idealny klimat. Aby sprostać oczekiwaniom rynku.

Handel zagraniczny Polski w I półroczu 2019

20 sie W pierwszym półroczu 2019 roku została utrzymana obserwowana od początku br. tendencja do szybszego wzrostu eksportu niż importu. W analizowanym okresie eksport towarów zwiększył się o 4,3 proc. (do 115,2 mld EUR, r/r), a import o 2,8 proc. (do 115,4 mld EUR, r/r). Natomiast skumulowany przyrost obrotów towarowych w czerwcu znacznie spowolnił. Wynikało to z czerwcowych spadków...

Misja gospodarcza Lviv Eco Forum 2019

20 sie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Kijowie zapraszają polskie firmy do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej na Lviv Eco Forum 2019.

Kolejny produkt Danfoss otrzymuje oznaczenie Solar Impulse Efficient Solution

20 sie Rośnie liczba rozwiązań Danfoss otrzymujących ekskluzywne oznaczenie Efficient Solution od Solar Impulse Foundation. VLT® AQUA Drive FC 202 jest piątym rozwiązaniem Danfoss z 1000 najbardziej czystych i rentownych rozwiązań na rzecz ochrony środowiska na świecie. Dedykowana przetwornica częstotliwości Danfoss została zaprojektowana w celu zapewnienia najwyższego poziomu...

Nestlé ograniczy emisję CO2 o 30% - firma inwestuje we flotę samochodów hybrydowych

19 sie W trosce o jakość powietrza Nestlé Polska zastąpi wszystkie swoje auta służbowe samochodami hybrydowymi. Pierwsze z nich wyjadą na ulice już na przełomie sierpnia i września. Do końca 2019 roku firma wymieni 216 z 700 aut. W ciągu kolejnych 3 lat 100% samochodów we flocie Nestlé będzie miało napęd hybrydowy. W ten sposób firma ograniczy emisję dwutlenku węgla aż o 30%.

Nowy showroom Systherm w Poznaniu

19 sie Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, pragnących zapoznać się z funkcjonalnościami oferowanych przez nas klimatyzatorów, stworzyliśmy dedykowane miejsce, w którym z bliska i w komfortowy sposób przybliżamy ofertę klimatyzacyjną SYSTHERM.
Zamknij gift