Polska przezydencja COP oficjalnie rozpoczęta

3 gru Michał Kurtyka, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, oficjalnie przejął od premiera Fidżi, Franka Bainimaramy, obowiązki Prezydenta COP. Jego kandydatura została zaakceptowana przez przedstawicieli wszystkich stron Konferencji Klimatycznej przez aklamację. Michał Kurtyka będzie pełnił tę funkcję przez najbliższe dwanaście miesięcy. Uroczystość odbyła się na terenie...

Nowy trend na mikroapartamenty | Minimaxy

3 gru We Wrocławiu rośnie liczba mikroapartamentów, a według niektórych szacunków popyt jest większy niż podaż. Takich mieszkań będzie w stolicy Dolnego Śląska coraz więcej. Jedna z najciekawszych inwestycji powstaje niedaleko wrocławskiego lotniska.

Efektywność energetyczna i OZE - konferencja w Świdnicy

3 gru Ponad 90 osób wzięło udział 26 listopada br. w zorganizowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Duszpasterstwo Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Świdnickiej konferencji pn. „Efektywność energetyczna i OZE – oferta finansowa i wsparcie doradcze”. Jej celem było przedstawienie oferty nieodpłatnych szkoleń dla kandydatów na energetyków...

Rozwój morskich farm wiatrowych

3 gru Morska energetyka wiatrowa (MEW) może stać się polską specjalnością. Może być źródłem taniej, czystej energii i przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego. Aby tak się stało, potrzebna jest ostateczna decyzja rządu o rozwoju tej technologii. Trzeba również przyspieszyć proces uzyskiwania pozwoleń przez inwestorów i obniżać koszty inwestycyjne.

Krakowskie centrum muzyki warte ćwierć miliona

3 gru Z dziewięciu zgłoszonych na konkurs propozycji najlepszy okazał się projekt przygotowany przez polsko-włoski zespół SBS Engineering Group z Krakowa oraz 3TI Progetti Italia – Ingegneria Integrata SPA z Rzymu. Do autorów zwycięskiego pomysłu trafiło 150 tys. zł wraz z zaproszeniem do negocjacji dotyczących opracowania dokumentacji projektowej. Przyznano także nagrody dla innych,...

Obniżenie temperatury zasilania o 1°C, zmniejsza efektywność chillera do 4%.

3 gru Gdy pompa obiegowa jest za duża, a system jest niezrównoważony hydraulicznie, strona dystrybucyjna wymaga większego przepływu niż dostępna wydajność strony produkcyjnej. To powoduje powstawanie punktu „A” /patrz rysunek/, w którym dochodzi do zmieszania wody powrotnej i wody zasilającej instalację na wylocie by-passu między stronami produkcji i dystrybucji.

Transformacja Górnego Śląska?

30 lis Śląsk ma szansę być pierwszym udanym przypadkiem sprawiedliwej transformacji zarówno w Polsce jak i na świecie. Ostatnie duże zagłębie węgla kamiennego w Unii Europejskiej ma potencjał by stać się liderem nowoczesnej gospodarki. Potrzebna jest wizja i odwaga. Czas na plan dla Śląska i ‘sprawiedliwą transformację’ dla jego mieszkańców.

Zwiększenie efektywności energetycznej przyczyni się do redukcji emisji CO2 | Danfoss

30 lis Mamy zaledwie 12 lat, aby zredukować globalną emisję dwutlenku węgla o ok. 45% (w porównaniu ze stanem w 2010 roku), a następnie kolejne 20 lat, aby osiągnąć około roku 2050 poziom net zeroemisyjny. Istnieje wiele ugruntowanych rozwiązań i technologii, które istotnie wspomagają ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Musimy jednak znacząco przyspieszyć proces ich wdrażania.
gift