SMAY na Europe Conference on Fire Safety Engineering w Maladze

7 cze W maju firma SMAY wzięła aktywny udział w The 3rd SFPE Europe Conference on Fire Safety Engineering, organizowanej przez SFPE (The Society of Fire Protection Engineers). Konferencje SFPE organizowane są na całym świecie, ze względu na duże zainteresowanie tą tematyką w Europie organizowana jest specjalna, oddzielna edycja tej konferencji. Obecna trzecia już edycja odbyła się w...

6 nowych dworców do 2023 w Polsce

7 cze Ministerstwo infrastruktury zapowiada rozszerzenie Programu Inwestycji Dworcowych o nowe obiekty. To sześć inwestycji, które zostaną zrealizowane w Grudziądzu, Olkuszu, Oleśnie Śląskim, Gdyni Chyloni, Nisku i Lubartowie.

Apartamenty Premium. Co jest najważniejsze we wnętrzach?

7 cze Rynek nieruchomości premium wciąż się rozwija. Z roku na rok przybywa Polaków poszukujących prestiżowych apartamentów, wyróżniających się nie tylko bardzo dobrą lokalizacją, ale też imponującym standardem. Deweloperzy i architekci stoją przed wyzwaniem realizacji coraz szerszej i ciekawszej oferty. Jednym z jej najważniejszych elementów są wyjątkowe wnętrza.

Inwestycje mieszkaniowe w Gdańsku

6 cze Gdańsk znajduje się w czołówce polskich miast pod względem przyrostu liczby nowych mieszkańców, co pociąga za sobą wyzwania w kwestii mieszkalnictwa. – Zapewnienie mieszkań socjalnych i dostatecznej liczby tanich mieszkań na wynajem dla obecnych i nowych mieszkańców to jedno z głównych wyzwań dla gminy – ocenia prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. W ciągu najbliższych...

„Must have” dla automatyki przemysłowej

6 cze Poprawne działanie urządzeń zależy nie tylko od prawidłowego zaprojektowania, ale także od odpowiedniej eksploatacji i… konserwacji. Chłodziarki nie są wyjątkiem. Od ich sprawności zależy jakość działania wszystkich urządzeń sterujących i automatyki – dlatego tak ważny jest ich regularny przegląd. Firma Rittal przedstawia nową stronę serwisową: www.serwis.rittal.com.pl.

Izolacje techniczne gotowe na każdą ewentualność. Paroc prezentuje maty z serii PAROC Hvac

5 cze Przewody systemów grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych to prawdziwy układ krwionośny budynku, dlatego warto chronić je na wszelkie możliwe sposoby. Kiedy naszym celem jest utrzymanie temperatury przesyłanego medium na odpowiednim poziomie oraz ograniczenie potencjalnych strat ciepła, a także ochrona stalowych przewodów przed korozją i działaniem ognia, pomocą służą...

W szpitalu dla dzieci przy ul. Truchana w Chorzowie powstanie Strefa Rodzica. | Budimex

4 cze Szpital dziecięcy wchodzący w skład Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie został wybrany do programu społecznego „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom”. W budynku przy ul. Truchana powstanie komfortowa przestrzeń dla małych pacjentów oraz ich rodzin. W ramach jubileuszu pierwszy raz w historii programu zaaranżowany zostanie także plac zabaw na świeżym powietrzu.

Konfigurator systemów ogrzewania | TECH Sterowniki

4 cze Jak dobrać sterowniki do zarządzania ogrzewaniem w swoim domu? Ile i jakich urządzeń będę potrzebował, by kompleksowo zadbać o komfort cieplny w swoim domu? Zadawałeś sobie kiedyś takie pytania? Teraz odpowiedzi na nie możesz sprawdzić zupełnie za darmo, korzystając z nowoczesnego narzędzia firmy TECH Sterowniki – konfiguratora. Dowiedz się, jaki system spełni twoje...

Ruszyła instalacja oczyszczania spalin w Suwałkach

4 cze Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach uruchomiło instalację oczyszczania spalin przemysłowych. Tym samym został zakończony, terminowo i w ramach przyjętego budżetu, projekt dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Układ oczyszczania spalin zbudowany w lokalnej ciepłowni przyczyni się do poprawy jakości powietrza w regionie.

P3 wybuduje magazyn dla PepsiCo

3 cze Spółka P3 podpisała wieloletnią umowy z firmą PepsiCo na wynajem 58,470 mkw. powierzchni magazynowo–biurowej w parku P3 Mszczonów. Będzie to największy w Polsce obiekt wchodzący w skład sieci dystrybucji koncernu, który będzie pełnił funkcję magazynu centralnego.

Zawody kartingowe BROOKVENT SPEED RACE

3 cze 6. czerwca, to dzień, w którym startuje pierwsza edycja BROOKVENT SPEED RACE – zawody kartingowe branży wentylacyjnej. W sześciu polskich miastach do rywalizacji staną Przedstawiciele firm z sektora stolarki okiennej.