Klimatyzacja w domu: jak wykorzystać ją zimą?

17 sty 2018 1 Klimatyzatory zamontowane w budynkach mieszkalnych to komfort nie tylko w upalne dni. Jesienią i zimą możemy za ich pomocą skutecznie dogrzewać pomieszczenia, przy okazji oczyszczając powietrze ze szkodliwych zanieczyszczeń.

Jak nawilżyć suche powietrze w mieszkaniu?

17 sty 2018 Sezon grzewczy nie wpływa korzystnie na jakość powietrza w naszym otoczeniu. Staje się ono suche, a to obniża komfort przebywania w zamkniętych pomieszczeniach. Istnieją jednak sposoby na skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Komfort klasy premium

16 sty 2018 Czy doskonałe, ekologiczne i niezwykle wydajne urzadzenia, jakim są nowoczesne pompy ciepła do c.o. i c.w.u. mogą być jeszcze lepsze? Nawet jeśli technologicznie są na najwyższym poziomie, to należy zadbać o maksymalne dopasowanie produktu do oczekiwań konsumentów i zapewnić im najwyższy komfort obsługi oraz zadowolenie z posiadania najnowocześniejszego rozwiązania. Tak właśnie...

Klimatyzacja nie do zdarcia | Gree

15 sty 2018 Często pytacie nas o niedrogi i solidny klimatyzator, który będzie działał długo i bezawaryjnie. Dobra wiadomość: mamy taki typ!

Współczynniki korekcyjne w rozliczeniu kosztów ogrzewania budynków wielolokalowych | BMeters

12 sty 2018 Niezależnie czy rozpatrujemy budownictwo starego typu z pionowym rozprowadzeniem instalacji centralnego ogrzewania, czy też nowe budynki z instalacją poziomą, rozliczenie kosztów ogrzewania zawsze wiąże się z zastosowaniem współczynników korekcyjnych. W przypadku zastosowania ich do rozliczeń podzielników stosuje się nawet dwa niezależne współczynniki – współczynnik grzejnika...

Hybrydowe Systemy Grzewcze

11 sty 2018 Hybrydowe Systemy Grzewcze to unikalne rozwiązania firmy Galmet. Pozwalają na kompleksowe zaopatrzenie domu w energię pozyskiwaną ze źródeł odnawialnych. Ogrzewanie c.o. i ciepła woda użytkowa pozyskiwanie są z zachowaniem najwyższej ochrony środowiska naturalnego. Systemy hybrydowe pozwalają łączyć różne urządzenia - np. pompy ciepła, kotły grzewcze, kolektory słoneczne....

Klimatyzacja magazynująca lód

10 sty 2018 Klimatyzacja magazynująca lód to proces wykorzystania lodu do magazynowania energii cieplnej. Jest to praktyczne ze względu na duże ciepło fuzji wody: jedna tona metryczna wody (jeden metr sześcienny) może pomieścić 334 megadżuli (MJ) (317.000 BTU) energii, co odpowiada 93 kWh (26,4 t/godz.).

Etykiety dla klimatyzatorów

10 sty 2018 Dyrektywa UE 92/75/WE ustanowiła system znakowania zużycia energii. Dyrektywa została wdrożona w kilku innych dyrektywach, dlatego też większość sprzętu AGD, opakowań żarówek i samochodów osobowych musi być opatrzona etykietą energetyczną UE, która musi być wyraźnie widoczna przy oferowaniu na sprzedaż lub wynajem. Efektywność energetyczna urządzenia oceniana jest na...

Pompy ciepła – zasady montażu

9 sty 2018 Coraz częściej zastanawiamy się nad sposobami zmniejszenia kosztów ogrzewania. Jednym z nich jest instalacja pompy ciepła. Dobrze zamontowany system z pompą ciepła to gwarancja dostarczania taniego ciepła przez wiele lat. Radzimy, jak uniknąć błędów podczas montażu systemu ogrzewania z pompą ciepła.

Dlaczego klimatyzacja osusza powietrze?

9 sty 2018 W klimatyzowanych pomieszczeniach zwłaszcza w biurowcach i centrach handlowych często skarżymy się na uczucie suchości powietrza oraz wysuszania oczu. Domyślamy się jedynie, że spowodowane jest to działaniem klimatyzacji. Sprawdźmy, dlaczego tak właśnie się dzieje i czym spowodowany jest ten proces.

Co zrobić aby ciepło nie uciekało? - De Dietrich

21 gru 2017 Zimą szczególnie ważne jest to, aby w naszym domu było nam ciepło. Niestety zdarza się, że mimo stałego ogrzewania ciepło z niego ucieka. Podpowiadamy, jak sobie poradzić z tym nieprzyjemnym problemem.

De Dietrich - sposoby na oszczędne ogrzewanie gazem

22 lis 2017 Ogrzewanie gazowe należy do najczęściej wybieranych typów ogrzewania w polskich domach. Choć taka forma nie należy do najdroższych, koszty użytkowania gazu można zawsze nieco ograniczyć, co z pewnością odczujemy w swoim portfelu.