Zmniejszenie zużycia energii w systemach HVAC wymaga pracy z niższym ciśnieniem

13 gru 2017 Większość budowanych obecnie systemów wentylacyjnych wykorzystuje wentylatory generujące znacznie większe ciśnienie niż jest to konieczne do stworzenia komfortowego i zdrowego klimatu. W odpowiedzi na ten problem opracowaliśmy innowacyjne rozwiązanie Lindab Pascal, które pozwala ograniczyć zużycie energii względem klasycznych systemów VAV nawet o 50%!

Ogrzewanie w domu: czym zastąpić stary kocioł na węgiel? CentroClima

13 gru 2017 Węgiel od wielu lat utrzymywał się w czołówce najtańszych i najpopularniejszych paliw opałowych. Narastający problem ze smogiem i zapowiadane zmiany w ustawodawstwie sprawiają, że coraz częściej rozglądamy się za alternatywnymi sposobami ogrzewania domu. Czym możemy zastąpić przestarzały kocioł?

Wybór kotła kondensacyjnego – nie taka prosta sprawa

13 gru 2017 Urządzenie grzewcze jest jednym z najważniejszych sprzętów w domu. Zapewnia ciepło, w wielu przypadków też odpowiada za podgrzanie c.w.u. Odpowiednie dobranie kotła kondensacyjnego jest więc niezwykle ważne dla naszego codziennego funkcjonowania.

Pompy ciepła Bosch Compress 7000i AW

13 gru 2017 Bosch Compress 7000i AW – w prosty sposób wykorzystuje odnawialne źródła energii do produkcji ciepła. Dodatkowe zalety urządzenia to rewolucyjny design oraz możliwość wyboru urządzenia z białym lub czarnym szklanym frontem.

Konferencja | Czyste Ciepło

12 gru 2017 29 listopada 2017 r. Forum Energii, we współpracy z CZIiTT Politechniki Warszawskiej zorganizowało konferencję poświęconą transformacji polskiego ciepłownictwa "Czyste Ciepło."

Midea Zymetric - Modernizacja Roku - Dyplom od Marszałka

11 gru 2017 Od 1999 r. organizowany jest ogólnopolski Konkurs Otwarty „Modernizacja Roku” pod patronatem Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego, przy współudziale Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa oraz Związku Powiatów Polskich. Ideą programu, jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja...

Szkolenie dla partnerów z Ukrainy - ASPOL FV

8 gru 2017 W ramach promowania Odnawialnych Źródeł Energii oraz misji eksportowej Aspol FV w listopadzie 2017 roku przedstawicielstwo Aspol FV na Ukrainie przeprowadziło szkolenia z zakresu Energeo: technologii dolnego źródła dla gruntowych pomp ciepła oraz rekuperacji WindMaker.
gift