Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024

Głowica termostatyczna inaczej regulator dopływu ciepła to zawór mechaniczny lub elektroniczny pozwalający regulować przepływ wody przez grzejnik w sposób stały lub zmienny. Regulacja przepływu czynnika grzewczego może odbywać się w sposób manualny, automatyczny (w zależności od temperatury) lub całkowicie dedykowany dzięki cyfryzacji oraz technologii smart.

Regulacja manualna polega na radialnym obrocie głowicy i ustawieniu jej w pożądanej pozycji co skutkuje stałym przepływem wody przez grzejnik. 

Regulacja automatyczna polega na ustawieniu przepływu wody w zależności od docelowej temperatury w pomieszczeniu. Rynek oferuje szeroki wachlarz urządzeń elektronicznych które dają możliwość dopasowania temperatury co do godziny, pory dnia, dnia tygodnia itp. Zastosowanie technologii "smart" w ostatnich latach poszerza jeszcze bardziej możliwości głowic i pozwala na  zdalne sterowanie z osobna każdym zaworem. Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w głowicach termostatycznych daje możliwość precyzyjnej dystrybucji ciepła, lepszego wykorzystania energii, a nawet zdalne odcięcia ciepła.

Głowica termostatyczna pozwala zarządzać temperaturą w każdym pomieszczeniu indywidualnie. Większość dostępnych modeli ma wbudowany czujnik mrozu, który zabezpiecza pomieszczenie przed zamarznięciem zimą kiedy przypadkowo otworzy nam się okno a nikogo nie w domu. Takie zjawisko można łatwo zaobserwować kiedy zimą wietrzymy pomieszczenie.

Wybierając odpowiednią głowicę termostatyczną do grzejnika wyposażonego już w zawór należy zwrócić uwagę na rozmiar gwintu.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór głowic termostatycznych takich marek jak Buderus, DANFOSS, DIAMOND, Heimeier, HONEYWELL, Idmar, SCHLOSSER, Viessmann