Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 10 sie
Dwie nowe farmy fotowoltaiczne na Pomorzu mają wykonawcę

Generalnym wykonawcą obu inwestycji została firma Electrum, grupa technologiczno-konsultingowa o profilu climate tech. Powierzchnia farm słonecznych w województwie pomorskim wyniesie ok. 140 hektarów i będą one w stanie zasilić 65 000 gospodarstw domowych. Pad Res i Electrum współpracowały już wcześniej przy budowie farmy fotowoltaicznej Genowefa o mocy 35 MW zlokalizowanej w Kleczewie, w centralnej Polsce.

– Z radością ogłaszamy podpisanie umowy z Electrum. Jest to już nasze drugie wspólne przedsięwzięcie, jako że Electrum jest również generalnym wykonawcą powstającej właśnie farmy fotowoltaicznej o mocy 35 MW. Nasza strategia koncentruje się na dalszym rozwoju portfolio OZE, na które składają się projekty fotowoltaiczne i wiatrowe. Jeszcze w tym roku planujmy rozpoczęcie budowy nowych inwestycji o mocy 140 MW – mówi Wojciech Jasiński, Dyrektor działu Construction w PAD RES.

We wrześniu 2021 r. Kajima Europe oraz Griffin Capital Partners nabyły większościowe udziały w Pad Res. Od tego czasu firma systematycznie rozbudowuje swoje portfolio. Obecnie posiada projekty o mocy przekraczającej 500 MW, z których wszystkie posiadają rozpatrzone pozytywnie wnioski o warunkach przyłączenia do sieci przesyłowej. W tym roku planuje budowę inwestycji o łącznej mocy 140 MW.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu