Wiadomości 10 lut 2021
Zamiast Wenecji. Skwer Gwary Warszawskiej utonie w zieleni

W przyszłym roku mają rozpocząć się prace budowlane zielonej strefy kultury i relaksu na warszawskiej Woli. Przy ul. Młynarskiej planowana jest modernizacja Skweru Gwary Warszawskiej. W tym roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego.

Przed wojną znajdował się tu lunapark Wenecja, a potem modernistyczny bar o tej samej nazwie, kino W-Z czy dom handlowy PDT. Nazwa skweru powstała w 2017 roku dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Gwara Warszawska. Na odnowienie zielonego placu między ulicami Leszno, Młynarską a aleją Solidarności w Warszawie na wniosek Zarządu Zieleni m.st. Warszawy Rada Miasta przyznała 5 mln zł. Skwer ma ponownie stać się miejscem spotkań sąsiedzkich, sportu i wydarzeń kulturalnych. Projekt jego modernizacji powstał w Pracowni Architektury Krajobrazu Marta Tomasiak.

Dwie strefy, od północno-zachodniego i południowo-wschodniego naroża potraktowano jako placyki wejściowe. W centrum Skweru znajdzie się trawnik, do którego dojdziemy ścieżkami wśród drzew, a po drodze znajdziemy kameralną zadaszoną scenę, ścianę wspinaczkową, siłownię dla seniorów, strefę wystawienniczą i kino plenerowe. Będzie tu można wypocząć na ławeczkach, urządzić sobie piknik na trawie, pograć w gry albo zajrzeć do kawiarni. W części północnej Skweru znajdzie się plac zabaw dla dzieci – karuzele, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Całość ma obejmować wiszące oświetlenie, monitoring, będzie tu również toaleta publiczna. Start robót zaplanowany jest na 2022 rok. Obecnie prowadzone są prace nad dokumentacją przetargową na projekt budowlany i wykonawczy.

 

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu