Wiadomości 26 cze
Wiemy, kto zbuduje wieżowiec Skysawa | Inwestycje Warszawa

PHN podpisał umowę z generalnym wykonawcą wieżowca Skysawa. Inwestycja wyrośnie przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie. Pierwsze prace ruszą jeszcze w tym miesiącu, a zakończą się w 2022 r.

Wykonawcą Skysawa, kompleksu biurowo-handlowego o powierzchni ok. 40 000 mkw., zostało konsorcjum trzech spółek: Porr, TKT Engineering i Elin. Wartość kontraktu wynosi  325,17 mln zł. Przekazanie placu budowy nastąpi jeszcze w tym miesiącu, wtedy też na działce przy Świętokrzyskiej rozpoczną się prace budowlane. W pierwszym etapie przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe, konstrukcyjne oraz prace ziemne. Całość inwestycji potrwa 36 miesięcy - zakończenie budowy budynku A o powierzchni około 11 500 mkw. planowane jest w drugim kwartale 2021 r., zaś budynku B - wieży liczącej 155 m wysokości w drugim kwartale 2022 r.

- Zależało nam, aby wykonawca, który przystąpi do budowy naszej flagowej inwestycji posiadał w portfolio nie tylko projekty wysokościowe, ale także certyfikowane nowoczesnymi standardami ekologicznymi. Obie te cechy będą charakteryzować Skysawę. Zgodnie z założonym harmonogramem prac już za kilka dni przekażmy plac budowy generalnemu wykonawcy - mówi Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.  

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście