Wiadomości 27 gru
Certyfikat WELL dla Warsaw Unit

Ghelamco ma w swoim portfelu już 12 obiektów certyfikowanych w BREEAM. Najnowsza inwestycja belgijskiego dewelopera - wieżowiec Warsaw Unit - będzie spełniać wymagające kryteria najnowszej wersji systemu WELL.

Warsaw Unit powstaje przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie. Liczący 202 m wysokości obiekt pomieści 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Podium wieżowca pokryje kinetyczna fasada typu Dragon Skin składająca się z tysięcy ruchomych płytek. Będzie ona w widoczny sposób reagować na każdy powiew wiatru. W parterze wieżowca przewidziano miejsce na lokale usługowe i gastronomiczne dostępne z poziomu ulicy. Powstanie też wielopoziomowy garaż na ponad 450 samochodów, a także infrastruktura dla rowerzystów: parking rowerowy, szatnie i natryski. Planowane ukończenie inwestycji to początek 2021 roku.

Ghelamco ubiega się o certyfikat WELL Building Standard w najnowszej wersji systemu. Za koordynację całego procesu odpowiada firma Sweco. – Zdecydowaliśmy się na certyfikację Warsaw UNIT w systemie WELL, ponieważ jest to jedyny certyfikat na rynku, który stawia bardzo wyśrubowane wymagania w dziedzinie zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland. – Warto również podkreślić, że Warsaw UNIT jest pierwszym w Polsce wieżowcem, który stara się o certyfikat w najnowszej wersji systemu WELL v2 Core.

Certyfikacja WELL ma ponad sto głównych kryteriów oceny i setki wymogów, które obejmują niemal wszystkie aspekty związane z funkcjonowaniem budynku i korzystaniem z niego. Przyporządkowane są one do 10 kategorii: Powietrze, Woda, Odżywianie, Światło, Ruch, Komfort termiczny, Akustyka, Materiały, Umysł oraz Społeczność. Wymogi muszą być wdrożone w życie i stale praktykowane. Dlatego aby nie stracić certyfikatu co 3 lata dokonywane są kontrole certyfikowanych obiektów. Budynek musi też pomyślnie przejść fazę testów jakości środowiska wewnętrznego: powietrza, wody, poziomów hałasu, oświetlenia, jak również parametrów komfortu termicznego.a

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście