Wiadomości 10 lip
Adgar zbuduje amfiteatr | Inwestycje Warszawa 2019

W III kwartale 2019 r. rozpoczną się prace przy ogólnodostępnym amfiteatrze zlokalizowanym przy ul. Konstruktorskiej 11 na Mokotowie. Firma Adgar Polska, inwestor projektu, otrzymała pozwolenie na budowę oraz wybrała generalnego wykonawcę inwestycji.

Amfiteatr powstanie bezpośrednio przed budynkiem Adgar BIT na warszawskim Mokotowie. Wykonawcą została firma DM Building. Ukończenie budowy przewidziano na wiosnę przyszłego roku.

- Zgodnie z zasadami placemakingu chcemy to miejsce tworzyć razem ze społecznością. Planujemy, że program wydarzeń powstanie wspólnie z partnerami – instytucjami kulturalnymi oraz organizacjami pozarządowymi. Jesteśmy otwarci również na propozycje samych mieszkańców i osób pracujących w okolicy – zależy nam, by stworzyć miejsce, które będzie spełniało ich potrzeby i do którego warszawiacy będą przyjeżdżać również z innych dzielnic. Chcielibyśmy zaangażować lokalną społeczność także do wyłonienia nazwy obiektu – mówi Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar Polska.

Adgar Poland jest długoterminowym inwestorem i właścicielem obiektów w sektorze nieruchomości biurowych. Na rynku warszawskim posiada portfolio budynków biurowych na Mokotowie, Ochocie i Woli, m.in. Adgar Park West i Kompleks Adgar Plaza. Od 2018 r. wszystkie obiekty w portfolio (poza kupionym w grudniu 2018 r. budynkiem przy Czackiego 15/17, który dopiero przejdzie proces certyfikacji) firmy posiadają certyfikat LEED Gold.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu