Wiadomości 21 sie
Rusza budowa Teatru KTO w Krakowie

fot. Kompas Inwestycji

W miejscu XIX-wiecznego Przytułku Zgromadzenia Św. Wincentego á Paulo firma Moris Polska zbuduje siedzibę krakowskiego Teatru KTO. Obiekt, którego projekt wyszedł z pracowni MTWW Architekci, będzie oszczędny energetycznie, a jego fasadą będzie zrewitalizowana XIX-wieczna elewacja.

Zwycięzcą przetargu na generalne wykonawstwo Teatru KTO została stołeczna firma Moris Polska. Realizacją kontraktu zajmie się jej oddział południowo-wschodni. W ramach kontraktu o wartości 13,84 mln zł zrealizowana będzie budowa teatru o trzech kondygnacjach nadziemnych, w tym m.in. części biurowej, kotłowni, zaplecza technicznego sceny, pomieszczeń technicznych i sanitariatów oraz układu drogowego z zachowaniem istniejącego wjazdu na działkę. Łączna powierzchnia zabudowy wyniesie 597 mkw przy kubaturze 5856 msześć. Teatr KTO będzie miał powierzchnię użytkową 842 mkw. Budynek powstanie przy ul. Jana Zamoyskiego 50 w Krakowie.

W projekcie zachowano maksimum materii historycznej spełniającej wymagania wytrzymałościowe. Budynek będzie się składał z zachowanej i odrestaurowanej XIX-wiecznej elewacji frontowej z przeszklonym foyer, ponadto z głównej zwartej bryły teatru na planie prostokąta, zachowanej tylnej historycznej absydy oraz z bryły nadbudowy o dwie kondygnacje istniejącego budynku gospodarczego łączącego się z bryłą teatru. Siedzibę Teatru KTO zaprojektowano z troską o osoby niepełnosprawne, w tym korzystające z wózków inwalidzkich. Projekt nie zawiera żadnych barier architektonicznych. W budynku znajdzie się winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych obsługująca wszystkie kondygnacje teatru.

Budynek teatru przewidziano jako oszczędny energetycznie. Warstwy w przegrodach budowlanych zaprojektowano tak, aby współczynniki przenikania ciepła były niższe niż normatywne.

Jak podaje wykonawca, Teatr KTO stan surowy otwarty osiągnie w I kwartale przyszłego roku. Prace nad elementami wykończeniowymi będą trwały w okresie miesięcy cieplejszych. Zakończenie budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowane jest na 31 grudnia 2020 roku.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście