Wiadomości 23 gru
ROCKWOOL
ROCKWOOL najlepszy w regionie według Państwowej Inspekcji Pracy

fot. ROCKWOOL

Fabryka ROCKWOOL w Cigacicach otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Producent wełny skalnej jest pod tym względem liderem w regionie, a firmę doceniono m. in. za autorskie programy promujące bezpieczeństwo i poprawiające warunki pracy.

Komisja konkursowa doceniła firmę ROCKWOOL m.in. za program „Popraw warunki pracy sobie i innym”, w którym pracownicy mogą zgłaszać swoje pomysły na poprawę warunków pracy, propagowanie i zwracanie uwagi na incydenty potencjalnie wypadkowe i sytuacje poprzedzające takie zdarzenia. Uznanie PIP zyskały również audyty behawioralne, przeprowadzane przez samych pracowników, w newralgicznych punktach na terenie zakładu. Sprawdzają oni wówczas, czy wszyscy stosują się do wymagań bezpieczeństwa takich jak np. przechodzenie w wyznaczonych miejscach, noszenie kamizelek odblaskowych, trzymanie się poręczy przy schodzeniu ze schodów, nie używanie telefonów komórkowych poza wyznaczonymi bezpiecznymi strefami itp.

ROCKWOOL został także wyróżniony za tzw. „kwadranse bezpieczeństwa” – cykliczne, 15-minutowe spotkania poruszające ważne i aktualne tematy z obszaru BHP oraz za organizowany corocznie Grupowy Dzień Bezpieczeństwa, podczas którego odbywają się szkolenia i wykłady dla pracowników, mające na celu podnosić świadomość o BHP.

Wygrana w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy to efekt ciężkiej pracy wszystkich naszych pracowników. Jesteśmy dumni z tego, że stale podnosimy poziom edukacji zespołu w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, a co najważniejsze – że robimy to efektywnie. Wszyscy w Cigacicach wiedzą, jak należy dbać o obszar BHP, a my chcemy, by zarówno pracownicy, jak i odwiedzający zakład, zawsze czuli się u nas bezpiecznie – mówi Arkadiusz Szakoła, kierownik fabryki w Cigacicach.

Państwowa Inspekcja Pracy od ponad ćwierć wieku nagradza spośród pracodawców tych, którzy organizują pracę w sposób zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, a ponadto przestrzegają przepisy prawa pracy. Pracodawcy oceniani są w trzech kategoriach: I kat. – zakłady pracy do 50 zatrudnionych, II kat. – zakłady pracy od 51 do 250 zatrudnionych, III kat. – zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych.

Z województwa lubuskiego zgłosiło się 16 firm. Wszystkie oceniane były według następujących kryteriów: przestrzeganie przepisów prawa pracy, przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, rozwiązania systemowe dotyczące zarządzania BHP, wypadki przy pracy, dodatkowe elementy ochrony pracy.

Tagi: ROCKWOOL
ROCKWOOL

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście