Wiadomości 13 maj
Neoheat
Przewodnik Neoheat po dofinansowaniach na pompy ciepła

Ekologiczne ogrzewanie – Twój wybór ma znaczenie! W dzisiejszych czasach, kiedy ekologia i oszczędności energetyczne stają się coraz ważniejsze, pompy ciepła wyłaniają się jako przyszłościowa technologia ogrzewania. Nie tylko z powodu ich efektywności i ekologicznych zalet, ale również ze względu na coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące efektywności energetycznej i emisji CO2. Obecne regulacje prawne w wielu krajach wymagają od nowych oraz modernizowanych domów stosowania systemów ogrzewania, które są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, takich jak pompy ciepła. Dzięki temu, zarówno dla nowych, jak i modernizowanych domów, pompy ciepła stanowią ekologiczną alternatywę zapewniającą komfort cieplny i znaczne obniżenie rachunków za energię. W odpowiedzi na te zmiany, producent pomp ciepła Neoheat opracował kompleksowy poradnik, stanowiący źródło wiedzy na temat dostępnych rozwiązań i programów dofinansowań, umożliwiający właścicielom budynków dostosowanie się do obowiązujących wymogów, jednocześnie maksymalizując korzyści płynące z nowoczesnych technologii ogrzewania.

Programy dofinansowań – Pompa ciepła naprawdę się opłaca

Moje Ciepło:
Program skierowany do osób fizycznych, mający na celu wsparcie w zakupie i montażu nowoczesnych pomp ciepła w nowo wybudowanych domach jednorodzinnych.
Dla kogo?
Właściciele lub współwłaściciele nowych domów jednorodzinnych (budowa zakończona po 1 stycznia 2021).
Maksymalna kwota: Do 21.000 zł dla gruntowych pomp ciepła.

Czyste Powietrze:
Program ma za zadanie poprawę jakości powietrza poprzez wspieranie działań termomodernizacyjnych oraz wymianę starych źródeł ciepła na nowe, ekologiczne rozwiązania.
Dla kogo?
Właściciele i współwłaściciele jednorodzinnych domów mieszkalnych.
Maksymalna kwota: Do 135.000 zł w zależności od dochodów i poziomu dofinansowania.

Ciepłe Mieszkanie:
Program adresowany jest do mieszkańców budynków wielorodzinnych i wspólnot mieszkaniowych, mający na celu finansowe wspieranie wymiany nieefektywnych źródeł ciepła.
Dla kogo?
Gminy, osoby fizyczne w budynkach wielorodzinnych i wspólnoty mieszkaniowe.
Maksymalna kwota: Do 375.000 zł dla wspólnot mieszkaniowych przy kompleksowej termomodernizacji z wymianą źródła ciepła.

Stop Smog:
Program skoncentrowany na zwalczaniu niskiej emisji poprzez wspieranie inwestycji ograniczających smog, w szczególności wymianę starych kotłów.
Dla kogo?
Mieszkańcy budynków jednorodzinnych na terenie gmin z uchwałą antysmogową.
Maksymalna kwota: Do 100% kosztów przedsięwzięcia, zależnie od liczby mieszkańców gminy i progu dochodowego.

Ulga Termomodernizacyjna:
Ulga pozwala na odliczenie od podstawy opodatkowania wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych.
Dla kogo?
Właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnego budynku mieszkalnego.
Maksymalna kwota: Odliczenie od podatku do 53.000 zł na wszystkie przedsięwzięcia termomodernizacyjne.

Agroenergia:
Program zapewnia wsparcie finansowe dla rolników w celu promowania zrównoważonego wykorzystania energii w sektorze rolnym poprzez OZE.
Dla kogo?
Rolnicy będący właścicielami lub dzierżawcami nieruchomości rolnych.
Maksymalna kwota: Do 35.000 zł na instalacje hybrydowe z pompą ciepła.

PolREFF:
Program oferuje kredytowanie inwestycji w efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii, promując ekologiczne rozwiązania w budownictwie.
Dla kogo?
Osoby indywidualne, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie.
Maksymalna kwota: Indywidualnie ustalana, zależna od inwestycji i zdolności kredytowej.

Bezzwrotne Dofinansowanie Neoheat:
Program Neoheat umożliwia uzyskanie bezzwrotnego wsparcia finansowego na zakup i instalację ekologicznych pomp ciepła, przyczyniając się do poprawy efektywności energetycznej.
Dla kogo?
Właściciele lub współwłaściciele domów jednorodzinnych, zarządcy budynków wielorodzinnych, właściciele firm.
Maksymalna kwota: Do 2.207 zł bezzwrotnego dofinansowania.

Każdy z tych programów został szczegółowo opisany w poradniku przygotowanym przez Neoheat

Poradnik Neoheat - Twoja mapa na drodze do ekologicznego ogrzewania >

Polecane modele pomp ciepła Neoheat

W poradniku szczegółowo przedstawiono także rekomendowane modele pomp ciepła Neoheat, które są nie tylko efektywne energetycznie, ale także łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska. Od modeli idealnych do nowych domów, przez rozwiązania dedykowane do modernizacji, po zaawansowane systemy dla dużych powierzchni – Neoheat oferuje rozwiązania dostosowane do różnorodnych potrzeb.

 

Neoheat Eko II Plus:
Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej A+++, co czyni ją jednym z najbardziej efektywnych urządzeń na rynku. Model ten jest wyposażony w wbudowany zbiornik o pojemności 250 litrów ze stali nierdzewnej, dedykowany do przepływowego grzania ciepłej wody użytkowej (CWU). Posiada również wbudowaną inwerterową pompę obiegową, zapewniającą wysoką wydajność i niskie zużycie energii. Sterowanie Wi-Fi umożliwia łatwą obsługę i kontrolę urządzenia na odległość, co zwiększa komfort użytkowania.

Neoheat Eko II:
Jest to model o klasie efektywności energetycznej A+++, który łączy w sobie wysoką wydajność z nowoczesnym designem. Pompa ta umożliwia sterowanie dwoma obiegami ciepła, co pozwala na jej zastosowanie zarówno w ogrzewaniu podłogowym, jak i tradycyjnym grzejnikowym. Dotykowy panel sterujący zapewnia intuicyjną obsługę urządzenia. Dodatkowo, dzięki kompatybilności z fotowoltaiką, pompa może pracować w jeszcze bardziej ekonomiczny i ekologiczny sposób.

Neoheat Eko Mono R290:
Ten model wyróżnia się wykorzystaniem ekologicznego czynnika chłodniczego R290, który jest bezpieczny dla środowiska i charakteryzuje się doskonałymi właściwościami termodynamicznymi. Pompa ciepła Eko Mono R290, dzięki klasie efektywności energetycznej A+++, jest jednym z najbardziej efektywnych rozwiązań dla osób poszukujących oszczędności i dbających o środowisko. Urządzenie to jest także wyposażone w funkcję Wi-Fi, co umożliwia łatwe sterowanie na odległość.

Neoheat Eko Mono:
Klasa efektywności energetycznej A+++ tego modelu świadczy o jego wysokiej efektywności i zdolności do generowania oszczędności energetycznych. Urządzenie typu Monoblok jest kompaktowe i łatwe w instalacji, oferując przy tym wysoki komfort użytkowania dzięki funkcji sterowania Wi-Fi. Kompatybilność z fotowoltaiką pozwala na jeszcze większe zmniejszenie kosztów eksploatacji i wpływu na środowisko.

Neoheat Heavy:
Pompa dedykowana do dużych powierzchni, jak budynki wielorodzinne, biurowce czy obiekty użyteczności publicznej. Charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej A++, co czyni ją rozwiązaniem zarówno wydajnym, jak i energooszczędnym. Możliwość łączenia pomp w system kaskadowy umożliwia uzyskanie wymaganej mocy i efektywności pracy na dużą skalę.

Centralny system zarządzania pompami ciepła Neoheat


Centralny system zarządzania serwisem pomp ciepła, istotny dla inwestorów i instalatorów, jest przykładem jak prostota może iść w parze z efektywnością. Rejestracja pompy przez instalatora lub inwestora w systemie to jednorazowa czynność, która otwiera drogę do wielu korzyści. Zapewnia ona nie tylko pięcioletnią gwarancję, ale również gwarantuje dostęp do szybkich i profesjonalnych usług serwisowych. Nie bez znaczenia jest także możliwość dokonywania okresowych przeglądów, które nie tylko przedłużają żywotność urządzeń, ale również przyczyniają się do utrzymania ich wysokiej efektywności. Wdrożenie takiego rozwiązania jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania klientów wobec nowoczesnych systemów zarządzania, które nie tylko zapewniają komfort, ale i usprawniają procesy serwisowe.

Wybór pompy ciepła i skorzystanie z dostępnych programów dofinansowań to krok w stronę bardziej zrównoważonego i koszt-efektywnego ogrzewania domu. Poradnik przygotowany przez Neoheat dostarcza niezbędnych informacji, ułatwiając podjęcie świadomej decyzji i maksymalizację korzyści płynących z tej nowoczesnej technologii. Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem i rozpoczęcia własnej drogi do ekologicznego ogrzewania z Neoheat.

W poradniku szczegółowo przedstawiono także rekomendowane modele pomp ciepła Neoheat, które są nie tylko efektywne energetycznie, ale także łatwe w obsłudze i przyjazne dla środowiska. Od modeli idealnych do nowych domów, przez rozwiązania dedykowane do modernizacji, po zaawansowane systemy dla dużych powierzchni – Neoheat oferuje rozwiązania dostosowane do różnorodnych potrzeb. Wybierając certyfikowane urządzenia, które są obecne na liście ZUM, masz gwarancję otrzymania dotacji.