Wiadomości 5 lip
Pozytywny Mokotów już teraz złoty

Pozytywny Mokotów - warszawska, wieloetapowa, a przede wszystkim proekologiczna inwestycja Yareal została wyróżniona przez redakcję Kompasu Inwestycji w kategorii "projekt mieszkaniowy".

Pozytywny Mokotów to 9. inwestycja mieszkaniowa Yareal z zielonym certyfikatem BREEAM Interim. Projekt uzyskał ocenę na poziomie "very good". 

Przy skrzyżowaniu ulic Postępu i Konstruktorskiej w Warszawie, na warszawskim Służewcu, w I etapie zostały wybudowane dwa obiekty, w których znalazło się 125 mieszkań.
 Docelowo w Pozytywnym Mokotowie powstanie ponad 600 mieszkań, w 7 budynkach otaczających wewnętrzny ogród o długości blisko 200 m. Od strony ulicy, w pierzejach budynków przewidziano lokale usługowe, przed którymi powstanie ogólnodostępny plac miejski.Inwestor: Yareal
Projektant: HRA Architekci
Wykonawca: FineTech Construction

Złote Kompasy to wyróżnienia przyznawane przez redakcję serwisu Kompas Inwestycji dla projektów innowacyjnych, wykorzystujących ekologiczne rozwiązania. Nagrodzone inwestycje są nawigatorem zmian w podejściu do projektowania i tworzenia przestrzeni przyjaznej dla użytkowników. Redakcja serwisu Kompas Inwestycji nagrodziła projekt Pozytywnego Mokotowa uwzględniając, że do realizacji inwestycji wykorzystywane są materiały odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Wytwarzana energia elektryczna z paneli fotowoltaicznych zaoszczędzi podczas użytkowania obiektów 20% energii w porównaniu do eksploatacji standardowego budynku mieszkalnego. Ciekawym aspektem inwestycji są ogrody społeczne, na które składa się kilkadziesiąt kontenerów szkółkarskich, gdzie mieszkańcy będą mogli uprawiać rośliny ozdobne oraz zapewnić plony do domowego użytku.

Nagrody Złote Kompasy towarzyszą organizowanej przez wydawcę serwisu Kompas Inwestycji konferencji Forum Ekspertów. Wydarzenie to przestrzeń spotkania, dialogu i wymiany opinii - gromadzi przedstawicieli inwestorów, pracowni architektonicznych, generalnych wykonawców, dostawców oraz producentów związanych z rynkiem budowlanym. Konferencji przyświeca idea stworzenia przyjaznej przestrzeni biznesowej dla wymiany informacji i poglądów pomiędzy wszystkimi uczestnikami rynku. W tym roku konferencja była transmitowana ze studia telewizyjnego w formule programu publicystycznego, a jej głównym tematem była równowaga w budownictwie.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu