Wiadomości 26 wrz 2022
Nowa farma wiatrowa ma zapewnione finansowanie

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił spółce Farma Wiatrowa Kazimierz Biskupi, spółce zależnej PAK-Polska Czysta Energia, kredytu inwestycyjnego na okres 16 lat w wysokości 135 mln zł oraz kredytu VAT do kwoty 30 mln zł.

Środki z kredytu inwestycyjnego posłużą na finansowanie budowy farmy wiatrowej w Kazimierzu Biskupim (powiat koniński),  która będzie się składać z 7 turbin wiatrowych o łącznej mocy 17,5 MW. Ocena warunków wietrznych w tym regionie pozwoliła inwestorowi oszacować roczną produkcję energii z farmy na 52,3 GWh. Uruchomienie farmy powinno nastąpić w trzecim kwartale 2023 roku.

– Jesteśmy świadomi jak ważne, zwłaszcza w obecnej sytuacji geopolitycznej, jest dywersyfikowanie źródeł energii. Zrównoważony rozwój jest jednym z filarów strategii BGK. Spłata finasowania bazuje na umowie zakupu energii przez podmiot prywatny (umowa typu „power purchase agreement”) i cieszymy się, że możemy przyczynić się do rozwoju OZE poza systemem aukcyjnym  – powiedział Dariusz Szwed, członek zarządu BGK.

Moc z farm wiatrowych w Polsce stanowi obecnie ok. 37% mocy ze wszystkich źródeł odnawialnych. Wyższy udział ma fotowoltaika, która odpowiada za 52% mocy OZE. Ze względu jednak na swoją efektywność farmy wiatrowe są największą siłą w produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

 

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Iglotech zaprasza na Dni Profesjonalistów 2024!

2 kwi 6
Wiadomości Iglotech zaprasza na Dni Profesjonalistów 2024!
btaletyuyz
btaletyuyz
provigil to treat anxiety provigil cost on the street provigil or modafinil provigil workspace login get a prescription for provigil online - Dzisiaj
Iddaaseivy
Iddaaseivy
+ for the post _________________ iddaa maç sonucu canlı - kırmızı kart bahisleri - Wczoraj