Wiadomości 7 mar
DAIKIN
Klimatyzator kasetonowy Daikin z czarnym panelem dekoracyjnym zwyciężył w konkursie "Najciekawszy Produkt 2019"

Podczas tegorocznych targów Forum Wentylacja Salon Klimatyzacja 2019, klimatyzator kasetonowy firmy Daikin zwyciężył w konkursie na "Najciekawszy Produkt 2019" w kategorii klimatyzacja. Poznajmy bliżej laureata.

Klimatyzator kasetonowy z nawiewem obwodowym z czarnym panelem dekoracyjnym FCAGH-H + RZAG-MV1/MY1 + BYCQ140EGFB

Stylowa czerń Daikin

Nowa jednostka kasetonowa firmy Daikin z czarnym panelem dekoracyjnym stanowi bezpośrednią odpowiedź na potrzeby rynku. Coraz częściej Klienci szukają nieoczywistych rozwiązań klimatyzacyjnych. Klienci, oprócz wysokich parametrów technicznych oraz efektywności energetycznej, oczekują aby klimatyzatory stanowiły również ciekawy element wystroju wnętrz. Urządzenie przeznaczone jest do obiektów komercyjnych takich jak biura czy sklepy o dowolnym kształcie i kubaturze. Czarny klimatyzator Daikin idealnie wpisuje się w stylistykę industrialną jak i loftową. 

Najbardziej charakterystycznym elementem nowej jednostki jest czarny panel dekoracyjny. Panel jest niezwykle prosty w swojej stylistyce (bez typowego grilla powietrza obiegowego).

Daikin jako pierwszy wprowadził nawiew obwodowy w klimatyzatorach kasetonowych

Firma Daikin jako lider w branży HVAC kojarzona jest postępem technologicznym, który obecny jest widoczny jest również w jednostkach kasetonowych. To właśnie firma Daikin jako pierwsza wprowadziła w klimatyzatorach kasetonowych nawiew obwodowy. Tym razem dzięki poszerzonym łopatkom nawiewnym uzyskujemy efekt dalszego nawiewu i lepszej dystrybucji powietrza w pomieszczeniu. Nowy kształt łopatek zapewnia efekt Coanda, co powoduje brak charakterystycznych zabrudzeń sufitu podczas nawiewu powietrza z jednostki. Dla uzyskania najwyższego poziomu komfortu, jednostki kasetonowe mogą być wyposażone w zestaw czujników: czujnik obecności osób w pomieszczeniu oraz czujnik temperatury podłogi, który mierzy średnią temperaturę podłogi wyrównując temperaturę pomiędzy sufitem, a podłogą w pomieszczeniu. Ta funkcja, w trybie grzania, zapobiega "efektowi zimnych stóp" co ma kluczowe znaczenie np. w biurach, gdzie przebywające osoby wykonują pracę stacjonarną. 

Najniżasza wysokość jednostek na rynku 

Warto również zwrócić uwagę na kompaktowość nowych jednostek i najniższa wysokość spośród dostępnych tego typu rozwiązań na rynku. W przypadku jednostek od 3,5 do 7kW wysokość jednostki Daikin to jedynie 204 mm, a w przypadku jednostek większych do 14kW mocy chłodniczej 246 mm, co zdecydowanie ułatwia montaż jednostek .

Kluczowe funkcje klimatyzatora kasetonowego - dlaczego warto wybrać Daikina?

 • nawiew powietrza 360 stopni
 • automatyczne czyszczenie filtra
 • kurz można w prosty sposób usunąć za pomocą odkurzacza (nie ma konieczności otwierania urządzenia)
 • inteligentne czujniki obecności
 • równomierny rozkład temperatury pomiędzy sufitem i podłogą dzięki czujnikom na podczerwień
 • 5 różnych prędkości wentylatora
 • funkcja sterowania klapami za pomocą zdalnego sterownika
 • oszczędność do 50% kosztów eksploatacji dzięki panelowi z funkcją automatycznego czyszczenia, co również ułatwia konserwację
 • oszczędność do 27% na rachunkach za energię dzięki opcji czujników

Intuicyjny montaż urządzeń

 • krótszy czas instalacji
 • możliwość użycia sterownika do indywidualnego otwierania i zamykania dowolnej z czterech klap nawiewu, co pozwala na łatwe dostosowanie do zmienionego układu pomieszczenia