Wiadomości 24 lut 2023
Klimatyzator AUX Q-Smart Premium dla alergików

Choroby alergiczne dotykają coraz większej liczby ludzi. Szacuje się, że stanowią one jedno z najczęściej występujących schorzeń we współczesnym świecie zachodnim. Liczby są zatrważające - ponad 1,3 miliarda ludzi cierpi z powodu alergii, co stanowi ogromny problem zdrowotny. Około 50% mieszkańców Europy wykazuje tendencje do rozwoju alergii, dlatego tak ważne jest stałe zwiększenie świadomości na temat tego schorzenia. Alergia jest chorobą układu odpornościowego, co oznacza, że nie można jej lekceważyć.

Klimatyzator AUX Q-Smart Premium dla alergików

Zła jakość powietrza w naszych domach i mieszkaniach 
Gdy na zewnątrz panuje smog, wietrzenie mieszkania czy domu jest wręcz niewskazane. Nawet krótkie uchylenie okna może spowodować, że poczujemy zapach dymu z kominów. Niestety, zanieczyszczenia zawarte w powietrzu atmosferycznym przedostają się do wnętrza domu nawet wtedy, gdy okna są zamknięte, np. przez nieszczelności lub naturalny system wentylacji. Takie zanieczyszczenia mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia. Cząsteczki pyłu o wielkości 2,5 mikrona, oznaczane jako PM 2.5, zawieszone w powietrzu, nie mogą być odfiltrowane przez nasz układ oddechowy i przedostają się do naszych płuc i krwiobiegu, co może prowadzić do chorób takich jak astma, stany zapalne i choroby serca.

Popraw jakość powietrza w Twoim domu wybierając dobry klimatyzator
Zaawansowane systemy klimatyzacji AUX projektowane są przede wszystkim z myślą o ochronie środowiska i zdrowia człowieka, opierając się na najnowszych osiągnięciach naukowych. Wymagania współczesnego świata oraz rosnące potrzeby użytkowników sprawiły, że obecnie klimatyzatory stały się urządzeniami wielofunkcyjnymi, które poza podstawowymi funkcjami chłodzenia i grzania, zapewniają czyste i zdrowe powietrze, oszczędność energii oraz wysoki komfort użytkowania. Grupa AUX, która jest jednym z wiodących producentów klimatyzacji, opracowuje opatentowane technologie oraz nieustannie udoskonala swoje produkty w kluczowych obszarach: zdrowia, ekologii, energooszczędności oraz  komfortu użytkowania.

Sterylizacja w temperaturze 57 ℃
Klimatyzatory AUX Q-Smart Premium posiadają funkcję sterylizacji UV, która jest niezwykle skutecznym narzędziem w zwalczaniu wirusów i bakterii przynosząc nieocenione korzyści. Dezynfekcja za pomocą promieniowania UVC jest nowoczesnym sposobem zwalczania bakterii, wirusów i pierwotniaków. W tym celu wykorzystuje się specjalne lampy bakteriobójcze, które emitują promieniowanie UVC. Proces dezynfekcji polega na rozkładaniu niektórych wiązań chemicznych oraz zmianie struktury DNA, RNA i białek, co zapobiega rozmnażaniu się mikroorganizmów. Innymi słowy, promieniowanie UVC niszczy DNA wirusów i bakterii. Skuteczność dezynfekcji w przypadku klimatyzatorów AUX Q-Smart wynosi aż 97%.

Zaawansowany system filtracji
Klimatyzatory AUX Q-Smart posiadają wbudowany kilkustopniowy system filtracji, który zapewnia czyste i bezpieczne powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu.

 • Filtr PM2,5
  Filtr PM2,5 wyłapuje unoszące się w powietrzu drobne cząsteczki pyłów i usuwa 99,9% tych zanieczyszczeń, zapewniając czyste i zdrowe powietrze.

 • Filtr antybakteryjny
  Niezastąpiony w walce z każdym rodzajem bakterii i chorobotwórczych drobnoustrojów, które zatrzymywane są na antybakteryjnej powłoce umieszczonej na powierzchni filtra. Dzięki znajdującym się tu bakteriobójczym substancjom, ich rozwój zostaje zahamowany.

 • Filtr o wysokiej gęstości
  Klimatyzator wyposażony jest w filtr o zwiększonej gęstości, który skutecznie zatrzymuje zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu, między innymi cząsteczki kurzu i pyłu.

 • Funkcja  samooczyszczania
  Funkcja samooczyszczania automatycznie osusza wymiennik ciepła w jednostce wewnętrznej z wilgoci, przygotowując ją do następnej pracy. Zapobiega to rozwojowi bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów, utrzymując wnętrze jednostki w czystości.

Klimatyzator AUX Q-Smart Premium to idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Dzięki zaawansowanemu systemowi filtracji powietrza i funkcji sterylizacji, urządzenie eliminuje pyłki, wirusy, bakterie i grzyby z powietrza w pomieszczeniu. System filtracji wychwytuje nawet najdrobniejsze cząstki, zapewniając czyste powietrze dla alergików i ludzi z chorobami układu oddechowego. Urządzenie jest również wyposażone w inteligentny system kontroli wilgotności, co pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu, co jest kluczowe dla zdrowia dróg oddechowych. 


Kup klimatyzator AUX Q-SMART PREMIUM GREY z instalacją w twoim mieście