Wiadomości 6 lut 2023
DAIKIN
Klimatyzator Daikin Emura dla alergików

W Europie ponad 130 milionów osób cierpi na alergie dróg oddechowych, z czego ponad 30 milionów dotyczy astmy. Według danych WHO, schorzenia te dotykają około 300 milionów osób na całym świecie. W Polsce choroby układu oddechowego najczęściej spotykane są u osób młodych, jednak coraz częściej pojawiają się również u starszych. Według danych statystycznych, liczba osób cierpiących na alergie wzrosła o około 30% w ciągu ostatnich kilku lat.

Zanieczyszczone powietrze zwiększa ryzyko
Jednym z głównych powodów jest zanieczyszczone powietrze, które prowadzi do nasilenia objawów u osób już dotkniętych alergią oraz powstawania nowych alergii u osób, które dotąd nie miały z nią problemów. Inne powody to m.in. zmiana diety, brak ruchu, stres, czy zmiana klimatu. Jakość powietrza w Polsce jest generalnie słaba. W wielu miastach poziom pyłów PM2,5 i PM10 przekracza dopuszczalne normy Unii Europejskiej. Przyczyną tego jest przede wszystkim emisja zanieczyszczeń z sektora przemysłowego i transportu oraz spalanie węgla. W porównaniu z innymi krajami Europy, Polska zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem zanieczyszczenia powietrza.

Zadbaj o jakość powierza w pomieszczeniu
Zanieczyszczenie kojarzy się zwykle z widocznym na zewnątrz smogiem, jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zanieczyszczone powietrze w budynkach ma również negatywny wpływ na nasze zdrowie. Większość czasu (około 90%) spędzamy bowiem w pomieszczeniach, dlatego jakość powietrza, którym oddychamy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Zła jakość powietrza w budynkach może prowadzić do chorób płuc, takich jak astma czy alergie, a także do przewlekłej obturacyjnej choroby płuc czy raka płuc. Niekorzystnie wpływa ona także na inne części ciała. Osoby już chorujące na płuca są szczególnie narażone na negatywny wpływ zanieczyszczonego powietrza w budynkach, a przecież często to właśnie chorzy spędzają więcej czasu w pomieszczeniach.

Klimatyzator Daikin EMURA to sprzymierzeniec w walce o lepsze zdrowie
Daikin Emura jest klimatyzatorem, który został stworzony z myślą o zapewnieniu doskonałej jakości powietrza w pomieszczeniach, co zwiększa wrażenie komfortu w domu. Dzięki niemu, będziesz cieszyć się chłodem latem i ciepłem zimą, a ponadto, wnętrze twojego domu będzie zdrowe dzięki filtracji powietrza.

Kup klimatyzator DAIKIN EMURA z instalacją

 

Zaawansowana filtracja w parze z technologią Flash Streamer
Daikin Emura za pomocą wbudowanych filtrów oczyszczających powietrze oraz technologii Flash Streamer pozwala na usunięcie drobin pyłu, rozbicie alergenów oraz eliminację nieprzyjemnych zapachów, co prowadzi do znacznej poprawy jakości powietrza wewnątrz Twojego domu. Dzięki temu, Twoje wnętrze będzie zdrowe. 

Technologia Flash Streamer opracowana została w 2004 roku i polega na oczyszczaniu powietrza przez utlenianie szkodliwych substancji. Flash Streamer to innowacyjna metoda oczyszczania powietrza, która wykorzystuje technologię wyładowań plazmowych do generowania szybkich elektronów. Ta metoda jest skuteczniejsza niż tradycyjne wyładowanie plazmowe, ponieważ ma zdolność do silniejszego rozkładu oksydacyjnego. Połączenie szybkich elektronów ze składnikami powietrza pozwala na ciągłe usuwanie zanieczyszczeń, takich jak zapachy, bakterie i formaldehyd.

Technologia Flash Streamer zwalcza koronawirusa
Firma Daikin potwierdza skuteczność swojej opatentowanej technologii Streamer, która jest w stanie zdezaktywować ponad 99,9% koronawirusa (SARS-CoV-2) po trzech godzinach działania. Badanie zostało przeprowadzone we współpracy z profesorem Shigeru Kyuwa z Wydziału Nauk Biomedycznych Uniwersytetu w Tokio oraz grupą badawczą kierowaną przez profesora Shgeru Morikawa z Wydziału Mikrobiologii Uniwersytetu Naukowego w Okayama.

Należy pamiętać, że testy dotyczyły tylko opatentowanej technologii Streamer, a efekty dla innych produktów z tą technologią lub w innym środowisku mogą być różne.

Skuteczność potwierdzona badaniami
Eksperyment przeprowadzony przez zespół badawczy miał na celu przetestowanie skuteczności technologii Daikin Flash Streamer w dezaktywacji koronawirusów (SAR-CoV-2). Rezultaty pokazały, że po upływie jednej godziny, 93,65% koronawirusów zostało zdezaktywowanych przez Flash Streamer, natomiast po trzech godzinach, skuteczność ta wzrosła do 99,97%.

Zdrowie jest bezcenne, ale Daikin Emura nie nadwyręży Twojej kieszeni
Bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz, możesz mieć pewność, że klimatyzator Daikin Emura będzie działał stabilnie przez cały rok, zapewniając Ci komfort przez cały okres. Dzięki zastosowaniu technologii Bluevolution, jest on zaprojektowany tak, aby działać wydajnie i efektywnie energetycznie, przy jednoczesnym minimalnym wpływie na środowisko i niskich rachunkach za energię.

Klimatyzator Daikin Emura to jedna z najlepszych propozycji na rynku dla alergików. Opatentowane technologie, takie Flash Streamer, potwierdzone wynikami badań, zapewniają czyste i zdrowe powietrze przez 365 dni w roku. Jest to gwarancja dobrej inwestycji, która zaprocentuje lepszym samopoczuciem całej rodziny.