Wiadomości 23 lut 2023
Mitsubishi Electric
Klimatyzator Diamond MSZ-LN  Mitsubishi Electric dla alergików

Alergolodzy biją na alarm. Według danych WHO aż 40% społeczeństwa cierpi na dolegliwości alergiczne. Eksperci już od dawna podkreślają fakt, że smog to jedna z głównych przyczyn występowania objawów alergii.

Klimatyzator Diamond MSZ-LN  Mitsubishi Electric dla alergików

Smog to cichy zabójca
Smog to zjawisko atmosferyczne, które charakteryzuje się gęstą mgłą i jest szczególnie zauważalne w obszarach miejskich. Powstaje w warunkach bezwietrznych jako skutek działań człowieka i niektórych zjawisk  naturalnych. Główne składniki smogu to szkodliwe związki chemiczne, pyły zawieszone oraz kancerogenne wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Polska to jeden z krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Unii Europejskiej. Co roku z powodu smogu umiera aż 45 000 Polaków. Stężenie niebezpiecznego benzo(a)pirenu przekracza dopuszczalne normy unijne ponad pięciokrotnie! Szczególnie wysokie stężenia występują w sezonie grzewczym, czyli od października do kwietnia.

W pomieszczeniach zamkniętych nie jesteśmy bezpieczni
Smog nie jest tylko problemem zewnętrznym - toksyczne zanieczyszczenia mogą również występować w naszych domach i miejscach pracy. Te niebezpieczne substancje, które nie są widoczne gołym okiem, przedostają się do wnętrz budynków głównie podczas wietrzenia. W rzeczywistości, aż do 50% pyłów zawieszonych w powietrzu może dostać się do pomieszczeń, gdy otwieramy okna i drzwi. Szacuje się, że ponad 90% czasu spędzamy właśnie w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego tak ważne jest, aby poprawić jakość powietrza w budynkach.

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest klimatyzacja wyposażona w zaawansowany, wielostopniowy system filtracji. Wybierając odpowiedni klimatyzator do domu, mieszkania czy biura możemy zadbać o nasze bezpieczeństwo i oddychać czystym i zdrowym powietrzem, a tym samym cieszyć się lepszym samopoczuciem każdego dnia. 

Nowoczesne technologie filtrowania powietrza opatentowane przez Mitsubishi Electric w klimatyzatorach serii Diamond
Jednym z flagowych modeli klimatyzatorów od Mitsubishi Electric jest z pewnością klimatyzator Diamond MSZ-LN. Klimatyzatory serii Diamond zdążyły już podbić serca, tych którzy szukają wysublimowanego wzornictwa. Cztery interesujące warianty kolorystyczne: dwa odcienie bieli, czerwień i czerń. Specjalna powłoka powierzchni obudowy nadaje jednostkom ściennym Diamond szczególną głębię kolorów i szlachetność wykończenia, dlatego urządzenia te stwarzają nieskończone możliwości w aranżacjach wnętrz zarówno tych stonowanych, jak i odważnych.

Wyjątkowy design serii Diamond został fantastycznie połączony z bogatym wnętrzem, w którym zamknięto najnowszą myśl technologiczną w zakresie dostarczania najwyższej jakości powietrza.

Na czym opiera się system filtracji w klimatyzatorach Diamond MSZ-LN?

Filtr Plasma Quad Plus


Filtr Plasma Quad Plus to plazmowy system filtrowania, który skutecznie usuwa 6 rodzajów szkodliwych substancji. Wysokonapięciowa elektroda wywołuje wyładowanie plazmowe, w którym neutralizowane są wirusy, bakterie, alergeny i pleśnie. Pozostałe cząsteczki PM2,5 (drobny pył o średnicy aerodynamicznej mniejszej niż 2,5 mikrometra) i pyły wchłaniane są przez filtr.

5 argumentów za filtrem Plasma Quad Plus / filtrem Plasma Quad Connect

1. Usuwanie wirusów
Filtr Plasma Quad Plus / filtr Plasma Quad Connect jest w stanie odfiltrowywać i neutralizować większość wirusów, które znajdują się w powietrzu. Usuwa on na przykład 99 % cząsteczek wirusa grypy typu A z pomieszczenia o powierzchni 25 m².

2. Usuwanie bakterii
Filtr Plasma Quad Plus / filtr Plasma Quad Connect neutralizuje 99 % bakterii, np. gronkowca złocistego, w ciągu 162 minut.

3. Usuwanie pleśni
Filtr Plasma Quad Plus / filtr Plasma Quad Connect neutralizuje do 99 % występujących grzybów pleśniowych.

4. Usuwanie alergenów
Filtr Plasma Quad Plus / filtr Plasma Quad Connect neutralizuje 98 % alergenów i pyłków z powietrza, przynosząc na co dzień zdecydowaną ulgę alergikom.

99%

Skuteczności

98%

Skuteczności

99,7%

SkutecznościNeutralizuje 99 % unoszących się w powietrzu wirusów grypy typu A w ciągu 72 minut.
Skuteczność działania na koronawirusy (SARS-CoV-2) wykazano również w testach laboratoryjnych! W ten sposób może być neutralizowanych 99,8 % wirusów SARS-CoV-2 w ciągu 6 godzin(1).
1 Zmodyfikowane warunki testów ze względu na wysokie wymogi bezpieczeństwa przeprowadzania badań na wirusach SARS-CoV-2 w laboratoriach 

Zasada działania Plasma-Quad-Plus

Krok 1
• Wytworzenie plazmy.
• Następuje unieszkodliwienie pleśni i alergenów.
• Następuje hamowanie rozwoju wirusów.
• Następuje naładowanie elektrostatyczne kurzu i PM2,5.

Krok 2
• Wytworzenie silnego pola elektrostatycznego.
• Absorbuje kurz i PM2,5 (+).Filtr neutralizujący zapachy
Dzięki obecności katalizatora w filtrze neutralizującym, składniki zapachowe ulegają rozkładowi, co prowadzi do zaniku źródła zapachu. Dzięki temu procesowi, powietrze w pomieszczeniu jest szybciej oczyszczane z uciążliwych aromatów.

 

Pozostałe opcjonalne filtry powietrza do jednostek Diamond MSZ-LN:

 

Filtr oczyszczający powietrze
Powłoka filtra z jonami srebra nie tylko zatrzymuje pyły, ale także działa skutecznie na bakterie, pleśnie i zapachy. Trójwymiarowa powierzchnia rozszerza zasięg oddziaływania filtra i poprawia jego skuteczność usuwania pyłu (w porównaniu do typowych filtrów).

Filtr z jonami srebra
Filtr z jonami srebra z nietkanego materiału może wychwytywać mniejsze cząsteczki, takie jak: pył, bakterie, pleśnie i alergeny. Zawarte w filtrze jony srebra i enzymy skutecznie zwalczają bakterie i alergeny oraz je neutralizują.

Filtr V-Blocking
Filtr V-Blocking o działaniu przeciwwirusowym powstrzymuje 99% przylegających wirusów i innych szkodliwych substancji, takich jak bakterie, pleśnie i alergeny. Dwuwarstwowy filtr z włókniną filtracyjną i filtrem elektrostatycznym zapewnia efektywne wychwytywanie i usuwanie małych cząsteczek z powietrza w pomieszczeniu.

 

Sprawdzona jakość potwierdzona badaniami

Wszystkie nasze wkłady filtra badane są na bieżąco pod względem sprawności i zdolności filtrowania. Poddawane są przy tym najróżniejszym testom — zarówno przez dostawców elementów filtrów, jak i nasze własne laboratoria, a także przez niezależne instytuty.

  Szkodliwe substancje Metoda badania Wykonawca badania Numer raportu Wynik
Filtr Plasma Quad Plus Wirusy JEM1467: 2015 vrc.center, SMC 28-002 Neutralizuje 99% cząsteczek wirusa grypy typu A w ciągu 72 minut na obszarze wzorcowym o powierzchni 25 m3
SARS-CoV-2 - Microbial Testing Laboratory Kobe Testing Center; Japan Textile Products Quality and Technology Center 20KB070569 Neutralizuje 99,8% wirusów SARS-CoV-2 w ciągu 6 godzin2
Bakterie JEM1467: 2015 KRCES-Bio. 2016-0118 Neutralizuje 99% bakterii gronkowca złocistego w ciągu 162 minut na obszarze wzorcowym o powierzchni 25 m3
PM2,5 JEM1467: 2015 Mitsubishi Electric Corporation1   Neutralizuje 90% cząsteczek PM2,5 w ciągu 83 minut oraz 99% cząsteczek PM2,5 w ciągu 166 minut na obszarze wzorcowym o powierzchni 28 m3
Alergeny - ITEA lnc. T1606028 Neutralizuje 98% alergenów i pyłków
Pleśnie JEM1467: 2015 Japan Food Research Laboratories 16069353001-0201 Neutralizuje 99% grzyba Penicillium citrinum w ciągu 135 minut na obszarze wzorcowym o powierzchni 25 m3
Pył - ITEA lnc. T1606028 Neutralizuje 99,7% pyłu i roztoczy

1 Wewnętrzne badanie w przedsiębiorstwie. 2 Ze względu na wysokie wymagania bezpieczeństwa przeprowadzania badań na wirusach SARS-CoV-2 w laboratoriach zostały one przeprowadzone w innych warunkach niż testy na wirusach grypy typu A. Ciecz wzorcowa zawierająca wirusy naniesiona została bezpośrednio na powierzchnię wkładów filtra Plasma Quad i po wysuszeniu wystawiona na działanie plazmy z filtra. W przypadku tej metody objętość pomieszczenia jest bez znaczenia. JEM: Standardy Japan Electrical Manufacturer's Association

 

Klimatyzator Diamond MSZ-LN Mitsubishi Electric to doskonały wybór dla osób z alergią, które szukają najlepszych rozwiązań na rynku. Dzięki opatentowanym technologiom, w tym Plasma Quad Plus, urządzenie gwarantuje czyste i zdrowe powietrze przez cały rok, co zostało dokładnie potwierdzone wynikami badań. To pewna inwestycja, która przyniesie korzyści dla całej rodziny poprzez długofalową poprawę stanu zdrowia.

 


Kup klimatyzator Mitsubishi Electric 
DIAMOND z instalacją