Klimatyzatory dla architektów wnętrz 2024
Wiadomości 27 mar 2023
GREE
Klimatyzator Gree Clivia dla alergików

Współczesny styl życia sprawia, że coraz więcej ludzi boryka się z problemami alergicznymi. Niezależnie od tego, czy alergia dotyczy pyłków, kurzu, roztoczy czy grzybów, jakość powietrza w pomieszczeniach ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Zwykle spędzamy w zamkniętych budynkach większość czasu, pracując, ucząc się lub odpoczywając, a to właśnie w takich warunkach alergeny mogą najłatwiej się gromadzić. Dobry system klimatyzacji może okazać się niezwykle pomocny w zapewnieniu zdrowego powietrza w pomieszczeniach. Jedną z doskonałych propozycji dla alergików jest klimatyzator Clivia - nowość w ofercie GREE na sezon 2023.

Klimatyzator Gree Clivia 

Klimatyzator Clivia przesuwa granice możliwości
Podczas projektowania produktu istnieją dwie możliwości - można podążać za obecnymi trendami i wprowadzać na rynek coś, co już istnieje, lub można być wizjonerem i zmienić sposób, w jaki ludzie postrzegają komfort i wygodę. Klimatyzator Clivia to idealny przykład pionierskiego podejścia. Wyposażony w najnowszą technologię, nie tylko dba o komfort cieplny w pomieszczeniu, zapewniając właściwą temperaturę latem i zimą, ale także wpływa na jakość powietrza, oczyszczając je z kurzu, pyłów, bakterii i wirusów oraz kontrolując jego poziom wilgotności. A to wszystko przy możliwie najniższym zużyciu energii! 

Wielowymiarowa ochrona zdrowia
Klimatyzator Clivia został zaprojektowany tak, aby dostarczać czyste i zdrowe powietrze. Oferuje aż trzy sposoby oczyszczania powietrza, niezwykle ważne w walce z alergią. Standardowy filtr siatkowy oraz dodatkowe filtry opcjonalne bez problemu wychwytują zanieczyszczenia takie jak kurz, pył czy sierść zwierząt. Urządzenie posiada także jonizator powietrza, który wytwarza jony ujemne, co pomaga skutecznie zwalczać drobnoustroje.

Jednakże, najbardziej wyjątkową funkcją klimatyzatora Clivia jest wbudowana lampa LED UVC, która skutecznie zwalcza bakterie i wirusy. Połączenie lampy UVC z jonizatorem zapewnia najwyższą jakość powietrza oraz eliminację bakterii i wirusów aż w 99,97%. Lampa UVC działa przez niszczenie materiału genetycznego mikroorganizmów, takich jak bakterie, wirusy i pleśnie. Jonizator powietrza w połączeniu z ultrafioletem UVC pomaga oczyszczać powietrze wielopoziomowo. Lampa UVC jest zamknięta w szczelnej obudowie, co gwarantuje, że jest bezpieczna dla człowieka i jej stosowanie w czasie przebywania ludzi w pomieszczeniu nie stanowi zagrożenia.

Czteroetapowe samooczyszczanie
Dopełnieniem funkcji prozdrowotnych jest innowacyjna technologia samooczyszczania jednostki wewnętrznej, dzięki której użytkownik może samodzielnie uruchomić proces automatycznego czyszczenia wymiennika ciepła. Urządzenie w pierwszym etapie chłodząc, wykrapla wilgoć na wymienniku ciepła, aby usunąć zanieczyszczenia z jego powierzchni. Następnie zatrzymuje wentylator i zamraża wykroploną wilgoć. Pozwala to na związanie pyłów i drobin między lamelami, aby następnie odmrozić wymiennik, spłukując je do odprowadzenia skroplin. Na ostatnim etapie następuje osuszenie wymiennika. Funkcja ta pozwala w łatwy sposób dbać o czystość urządzenia, eliminując ryzyko rozwoju groźnych dla zdrowia pleśni i grzybów, co przekłada się na wysoką jakość nawiewanego powietrza.

Inteligentna kontrola wilgotności
Po raz pierwszy Gree łączy zmiany temperatury, wilgotności i efektywności energetycznej w taki sposób, aby osiągnąć optymalne wartości dla każdego z tych parametrów jednocześnie. Inteligentna kontrola wilgotności Clivia różni się od trybu osuszania w klasycznych klimatyzatorach. Potrafi utrzymywać najbardziej komfortowy i optymalny zakres wilgotności powietrza w pomieszczeniu, chroniąc tym samym skórę i drogi oddechowe przed wysuszeniem.

Funkcja suszenia ubrań
Dzięki Clivii nie ma potrzeby wyodrębniania osobnego miejsca do suszenia ubrań w domu czy mieszkaniu. W razie potrzeby można skorzystać z funkcji ciągłego osuszania, w której klimatyzator jednocześnie chłodzi pomieszczenie i suszy odzież lub inne tekstylia.

Clivia korzysta korzysta z osiągnięć i narzędzi AI
G-AI to innowacyjna technologia wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji, które w połączeniu z udoskonalonym zarządzaniem systemem umożliwiają analizę różnorodnych danych z otoczenia w czasie rzeczywistym. Dzięki temu klimatyzator Clivia może dynamicznie zmieniać swoje tryby pracy i wybierać optymalną strategię, która przynosi największe korzyści energetyczne. Technologia G-AI pozwala na oszczędzanie energii w imponującym stopniu – aż do 10% w skali roku, a im dłużej algorytm jest używany, tym lepiej potrafi dopasować się do środowiska pracy i potrzeb użytkownika. Algorytm sztucznej inteligencji uczy się i dostosowuje zachowania w oparciu o aktualne warunki otoczenia, takie jak temperatura, wilgotność, wielkość pomieszczenia i wiele innych wskaźników, aby aktywnie dobierać strategię sterowania i tryby pracy urządzenia do bieżących potrzeb użytkownika.

3 niebanalne warianty kolorystyczne
Klimatyzator jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: białej, srebrnej i granatowej, której wcześniej nie oferowano. Wyjątkowy panel urządzenia pokryty jest matową teksturą, która świetnie komponuje się z dekoracyjnymi elementami umieszczonymi po bokach klimatyzatora.

Klimatyzator Clivia to model dla wymagających
Model Clivia nie tylko spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów, ale także zaskoczy ich swoimi funkcjami. Może kontrolować wilgotność w pomieszczeniu, działa energooszczędnie i inteligentnie. Model ten oferuje wiele wyróżniających cech, takich jak technologia LED UVC, która pozwala na skuteczne eliminowanie drobnoustrojów z powietrza, oraz tryb nocnej pracy jednostki wewnętrznej (do 19dB (A) ) czy funkcja pracy nocnej jednostki zewnętrznej (do 40 dB (A) ), które zapewniają spokój i harmonię w domu. To jedyny model w ofercie Gree, który pozwala na kontrolowanie poziomu wilgotności w pomieszczeniu – automatycznie, za pomocą funkcji inteligentnej kontroli wilgotności lub poprzez wskazanie poziomu przy użyciu pilota. Podczas trybu chłodzenia użytkownik może ustawić oczekiwaną wilgotność powietrza w zakresie od 40 do 80 procent, aby urządzenie nie wysuszało powietrza, zapewniało właściwe warunki dla utrzymania zdrowych dróg oddechowych. To wszystko sprawia, że klimatyzator Clivia to znakomity wybór dla wszystkich, którzy w kwestii zdrowia nie uznają kompromisów. 

 

Klimatyzator Gree Clivia - gorąca nowość - w sprzedaży już w II połowie kwietnia 2023!