Gree - Ciepło z Gree
Wiadomości 1 lut 2022
Elektromobilność w Polsce przyśpiesza – Elocity podsumowuje 2021 rok

Elektromobilność w Polsce przyśpiesza – Elocity podsumowuje 2021 rok. Rok 2021 był rekordowym rokiem dla rozwoju elektromobilności. Wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych bezpośrednio przełożył się na zapotrzebowanie na stacje ładowania.  Firma Elocity doskonale odczytuje potrzeby sektora elektromobilności. Obecnie posiada największą na rynku listę certyfikowanych stacji ładowania: 454 aktywne stacje ładowania oferują 732 aktywne porty.

Elocity powstało w 2017 roku i po okresie prac badawczych i rozwojowych, firma w 2019 roku rozpoczęła pierwsze wdrożenia innowacyjnego systemu zarządzania publicznymi stacjami ładowania samochodów elektrycznych. Marka specjalizuje się w kompleksowej w obsłudze klientów biznesowych wdrażających rozwiązania elektromobilności.

W 2020 Elocity wprowadziło na rynek system zarządzania stacjami przeznaczony dla inwestorów, którzy chcą prowadzić sieci stacji ładowania pod własną marką. Głównie dla firm logistycznych zainteresowanych efektywnym zmniejszeniem kosztów transportu oraz flot które rozpoczynają proces transformacji. Wśród klientów logistycznych Elocity pozyskało w 2021 roku takich Klientów jak DPD i GLS.

Elektromobilność od Elocity – moduł flotowy dla firm

W roku 2021 Elocity udostępniło swoim klientom rozwiązanie dla flot samochodowych. Dzięki nowym funkcjom systemu, floty uzyskały dostęp do wszystkich stacji ładowania w systemie Elocity. Z kompletem funkcji zarządzania samochodami elektrycznymi, ich rozliczeniami i płatnościami, także ze stacji swoich pracowników w domach. Moduł flotowy w Elocity jest jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań w Polsce, dedykowanych dla elektrycznych flot samochodowych. 

Elocity oferuje kompletne rozwiązania dla firm inwestujących we własne sieci ładowania samochodów elektrycznych. Marka podpisała już 72 umowy z partnerami biznesowymi na wykorzystanie i budowę stacji ładowania. Wyniki plasują system Elocity jako najczęściej wybierane rozwiązanie do budowy i zarządzania komercyjnymi stacjami ładowania. Ponadto kolejni inwestorzy dołączają do portfolio Elocity. Przede wszystkim ze względu na unikalne funkcje rozwiązań technologicznych oraz kompleksowe podejście. Od technologii, wdrożenia, obsługę płatności i dostępu, aż do doradztwa biznesowego. Warto zaznaczyć, iż Elocity posiada największą na rynku listę certyfikowanych stacji ładowania współpracując z 18 producentami.

6 500 użytkowników aplikacji Elocity

Przygotowanie oferty, zawierającej szeroki zakres funkcjonalności dostosowany do oczekiwań inwestorów indywidualnych, firm flotowych i dużych operatorów sieci stacji ładowania spowodowało, że jako Elocity, lider EMP w Polsce, jest jedynym integratorem kompleksowych usług montażu oraz obsługi sieci ładowarek samochodowych w Polsce.

Ponadto z początkiem 2022 roku firma może pochwalić się już 6 500 zarejestrowanych kierowców w aplikacji Elocity. Jak podkreśla Michał Baranowski, Prezes Zarządu Elocity, firma w 2022 planuje dalszy rozwój sieci łącznie z uruchomieniem i budową stacji szybkich dla swoich Klientów. 

Biznes Tuba

Biznes Tuba http://biznestuba.pl