Wiadomości 5 lip
Carel
Chłodnictwo: rośnie trend instalacji z naturalnymi czynnikami chłodniczymi

fot. CAREL

Światowy trend w kierunku instalacji z naturalnymi czynnikami chłodniczymi wciąż rośnie, napędzany głównie przez Europę i Japonię. W ciągu ostatnich trzech lat CAREL potroił liczbę projektów CO2 dzięki technologii inwertera DC, gwarantując wysoką wydajność nawet przy użyciu naturalnych czynników chłodniczych.

W 2019 r. spodziewany jest dalszy wzrost w obszarze instalacji z naturalnymi czynnikami chłodniczymi, częściowo wspierany przez silny popyt na rynkach południowoafrykańskim, australijskim i azjatyckim. W szczególności Chiny mogą mieć znaczące możliwości wzrostu, po sukcesie pierwszych instalacji w 2018 roku.

„Oferta CAREL skierowana jest do wszystkich segmentów rynku, od dużych hipermarketów po małe supermarkety”, skomentował Diego Malimpensa, Business Unit Manager, Retail Solutions. „W rzeczywistości know-how CAREL okazało się najbardziej skuteczne w segmencie jednostek o średniej i niskiej wydajności. Inteligentne wykorzystanie technologii inwertera DC, wraz z naszym doświadczeniem w dziedzinie naturalnych czynników chłodniczych, oznacza, że ​​możemy połączyć wysoką wydajność i zrównoważony rozwój środowiska ”.

Carel