Wiadomości 24 lis
Carel
CAREL i Desmon, synergia w zakresie przechowywania leków i szczepionek.

fot. Carel

Firma Desmon, europejski lider w produkcji profesjonalnego sprzętu chłodniczego dla sektora medycznego i gastronomicznego, wybrała CAREL na partnera w zakresie swojej najnowszej szafy chłodniczej przeznaczonej do zastosowań naukowych i medycznych. Potrzeby firmy Desmon w pełni zaspokaja iJS, nowe rozwiązanie sterujące CAREL będące częścią platformy iJ: rejestracja temperatury, dedykowane alarmy, łączność, moduł zasilania awaryjnego z baterii i szerokie możliwości certyfikacji.

Dyrektor techniczny Desmon S.p.A., Ciriaco De Santis, stwierdził: „Wybór platformy CAREL iJS okazał się idealny do zagwarantowania standardów jakości naszych produktów, a przede wszystkim naszej nowej linii szaf chłodniczych do przechowywania leków i szczepionek, których projekt jak zawsze skupił się na szczegółach i funkcjonalności. Nasza współpraca z CAREL zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu zespołów inżynieryjnych, dzięki czemu produkty są jeszcze bardziej skuteczne i niezawodne. Wreszcie możliwość zaoferowania rozwiązania na wielu rynkach, dzięki szerokiej gamie dostępnych certyfikatów, była kolejnym czynnikiem decydującym o wyborze iJS.”

Główne cechy iJS:

  • Rejestracja temperatury i dedykowane alarmy. W zastosowaniach naukowych, aby mieć pewność, że zawartość jednostek chłodniczych jest przechowywana w określonych warunkach, istotne jest rejestrowanie i raportowanie wszystkich sytuacji, w których temperatura przekracza dopuszczalne normy, aby mieć pełną kontrolę nad wszelkimi nietypowymi sytuacjami. Aby maksymalnie uprościć operacje, iJS jest wyposażony w dedykowaną klawiaturę, która pozwala operatorowi intuicyjnie rejestrować temperatury.

  • Moduł podtrzymania akumulatorowego zapewniający działanie nawet podczas przerw w dostawie prądu. iJS łączy się z modułem zarządzania baterią zapasową w przypadku przerw w dostawie prądu. Bezpośrednie podłączenie do akumulatora pozwala uniknąć konieczności stosowania mini UPS. Jego celem jest umożliwienie ciągłego monitorowania temperatury wewnątrz szaf.

  • Łączność i raporty za pośrednictwem aplikacji. Dzięki nowej gamie iJS użytkownicy mogą także wchodzić w interakcje za pomocą dedykowanej aplikacji, poprzez lokalną łączność NFC i Bluetooth®. CAREL oferuje aplikację APPLICA dla personelu technicznego odpowiedzialnego za konserwację i uruchomienie; aplikacja STERLA dla użytkowników końcowych, którzy mogą przeglądać i pobierać raporty temperaturowe, aby zapewnić maksymalną identyfikowalność danych.

  • Certyfikaty. Platforma iJ, w tym iJS, została opracowana ze wszystkimi głównymi certyfikatami produktów na rynek europejski i amerykański, w szczególności z certyfikatami CE i UL. Platforma iJ zawiera także raport CB – dokument upraszczający certyfikację na bardziej lokalnym poziomie. Wreszcie, kompatybilność jest gwarantowana w zastosowaniach wykorzystujących łatwopalne czynniki chłodnicze, dzięki zgodności z normą IEC/EN/UL 60335.

 

Carel