Wiadomości 22 gru
Carel
Wysokowydajne rozwiązania w zakresie malowania: nowa biała księga firmy CAREL

fot. Carel

Grupa CAREL opublikowała nową białą księgę na temat kontroli wilgotności, temperatury i odzysku ciepła w procesach malarskich, która ma na celu szerzenie wiedzy dotyczącej ograniczania zużycia energii i wpływu na środowisko, a także uzyskanie wysokiej jakości trwałych powłok.

Kabiny lakiernicze podlegają szeregowi krajowych i międzynarodowych przepisów i norm, które definiują zasadnicze wymagania projektowe w celu zapewnienia właściwych warunków pracy i bezpieczeństwa operatorów i sprzętu. Aby spełnić te wymagania, niezbędna jest kontrola warunków środowiskowych, nie tylko w celu przestrzegania przepisów BHP, ale także zapewnienia wysokiej jakości procesów malowania i powlekania powierzchni. Zaawansowane technologie odzyskiwania ciepła, nawilżania i chłodzenia wyparnego umożliwiają stworzenie prawidłowych warunków środowiskowych przy najwyższej niezawodności i najniższym zużyciu energii, pomagając zmniejszyć wpływ na środowisko i osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju branży.

Aby uzyskać maksymalne korzyści z zastosowania komponentów o wysokiej wydajności, kabina lakiernicza musi być wyposażona w sterowniki umożliwiające zintegrowane zarządzanie wszystkimi zmiennymi. Zastosowanie zaawansowanej logiki do sterowania i optymalizacji działania komponentów, takich jak wentylatory modulacyjne, systemy bezpośredniego odparowania, pompy ciepła, nawilżacze adiabatyczne, chłodnice wyparne, wymienniki ciepła i przepustnice z siłownikiem, przynosi znaczne zmniejszenie zużycia energii, bez wpływu na jakość procesu malowania.

CAREL i spółki Grupy Recuperator i Klingenburg zebrały swoje 32-letnie know-how w kompletnym dokumencie, którego celem jest rozpowszechnianie wiedzy zdobytej w tej niszy rynkowej oraz opisanie, w jaki sposób rozwiązania Grupy mogą przyczynić się do zmniejszenia zużycia energii i śladu węglowego.

Biała księga „Wysoce wydajne rozwiązania w zakresie malowania” jest dostępna bezpłatnie na stronie internetowej CAREL pod linkiem: https://www.carel.com/-highly-efficient-solutions-for-painting-white-paper

-------------

O CAREL

CAREL jest światowym liderem w zakresie rozwiązań sterujących dla klimatyzacji, chłodnictwa i ogrzewania oraz systemów do nawilżania i chłodzenia adiabatycznego. Produkty Carel zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić oszczędność energii i zmniejszyć wpływ urządzeń i systemów na środowisko, dzięki połączeniu najbardziej zaawansowanych technologii i zindywidualizowanych usług, mających na celu optymalizację wydajności urządzeń i systemów. Rozwiązania znajdują zastosowanie w aplikacjach komercyjnych, przemysłowych i mieszkaniowych. Założona w 1973 roku firma CAREL zatrudnia ponad 2000 osób, ze skonsolidowanymi przychodami przekraczającymi 544 milionów euro (+29,6% w stosunku do 2021 roku) i działa poprzez 38 oddziałów i 15 zakładów produkcyjnych będących w pełni jej własnością.

Tagi: CAREL
Carel