Wiadomości 17 lut 2021
Systemair
10 korzyści posiadania pompy ciepła

Pompa ciepła to coraz częściej wybierane urządzenie do instalacji grzewczej w domach jednorodzinnych. Jest bezobsługowa, przyjazna dla środowiska i tania w eksploatacji. Spośród dostępnych na rynku źródeł energii pompa ciepła zapewnia najwyższą efektywność. Dodatkowo w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną może zredukować koszty eksploatacyjne praktycznie do zera.

1. Gwarantowana praca do temperatury zewnętrznej -25°C

Funkcjonowanie i sprawność pompy ciepła zależy od temperatury zewnętrznej. Pompy ciepła są przygotowane na występowanie mrozów, więc mogą być jedynym źródłem ciepła dla domu. Pompy ciepła SYSHP Mini pracują stabilnie przy temperaturze zewnętrznej sięgającej nawet -25°C.

2. Przyjazny dla środowiska czynnik chłodniczy R32

Urządzenia SYSHP Mini pracują w oparciu o ekologiczny czynnik chłodniczy R32. Czynnik R32 cechuje się niskim współczynnikiem GWP (Global Warming Potential – współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego).

3. Ciepła woda użytkowa do 55°C
Pompa ciepła SYSHP Mini jest w stanie przygotować wodę do celów użytkowych do temperatury 55°C.

4. Regulacja dwóch obiegów grzewczych
Funkcja pozwala pompie ciepła zapewnić dwa różne parametry temperaturowe dla dwóch obiegów centralnego ogrzewania np. grzejnikowego oraz podłogowego. Jest to bardzo wygodna opcja umożliwiająca szybkie osiągnięcie pożądanej temperatury w różnych pomieszczeniach.

5. Wydajna i sprawna pompa obiegowa Wilo

W pompach ciepła Systemair wykorzystaliśmy pompę wodną Wilo o wysokości podnoszenia do 8 m, co pozwala obniżyć koszt inwestycji, dzięki braku potrzeby zastosowania dodatkowej zewnętrznej pompy obiegowej.

6. Sprężarki inwerterowe Mitsubishi Electric

Serce pompy ciepła – sprężarki - są w stanie dynamicznie dostosowywać prędkość swojej sprężarki na podstawie temperatury w pomieszczeniu. Ponieważ urządzenie pobiera tylko tyle mocy, aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu, za pośrednictwem sprężarki, „zmienia” swoją wydajność, pracując efektywnie i oszczędnie.

7. Zabezpieczenia przeciwzamrożeniowe

Pompa ciepła jest wyposażona w systemy zapobiegające zamarzaniu chroniące części hydrauliczne przed uszkodzeniem. Ochrona przed zamarzaniem ma najwyższy priorytet.

8. Sterowanie przez Wi-Fi

W standardzie pompy ciepła SYSHP Mini posiadają wbudowany moduł Wi-Fi. Za pomocą aplikacji możliwe jest sterowanie jednostką, czy sprawdzanie aktualnego statusu urządzenia. Aplikacja dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.

9. Niskie koszty eksploatacji – Klasa A+++

Pompy ciepła charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji, dzięki zastosowanej technologii. Zgodnie z dyrektywą ErP pompa ciepła SYSHP Mini posiada najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++

10. Możliwość skorzystania z rządowych programów dofinansowania takich jak Czyste Powietrze czy Ulga Termomodernizacyjna.

W ramach Programu Czyste Powietrze można dofinansować zakup i montaż jednego źródła ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i c.w.u. Program będzie realizowany do 2029 roku. 

Sprawdź nasze pompy ciepła w katalogu online

Systemair