Wiadomości 8 sie
Zrównoważone magazyny pod Łodzią. Startuje budowa nowego projektu MDC2

Firma Depenbrock Polska została generalnym wykonawcą parku magazynowego MDC2 Park Łódź South w Głuchowie. Inwestorem projektu, który tworzą dwa budynki o powierzchni ponad 80 000 mkw., jest Fortress, deweloperem jest MDC2.

Do budowy MDC2 Park Łódź South zaplanowano między innymi użycie betonu niskoemisyjnego i stali o obniżonym śladzie węglowym. Przed podpisaniem umów firmy przeprowadziły analizę materiałów budowlanych pod kątem pochodzenia i procesu produkcji. Generalny wykonawca dostarczy materiały budowlane z certyfikatem EPD (Deklaracja Środowiskowa Produktu). W projekcie, oprócz szeregu ekologicznych rozwiązań obejmujących wykorzystanie energii słonecznej, znalazły się też pompy ciepła. Budowę zakończą szczegółowe testy szczelności budynków, które dopełnią koncepcję zrównoważonego rozwoju projektu.

– Naszym priorytetem w projektowaniu i budowie MDC2 Park Łódź South był taki dobór generalnego wykonawcy, by zapewnić przyszłym użytkownikom najwyższej klasy budynki przy zachowaniu ich możliwie najniższej emisyjności. Zaufanie do Depenbrock Polska – kompetentnej odpowiedzialnej społecznie firmy – to klucz do sukcesu. Odczują to osoby pracujące w obiekcie i przebywające na jego terenie. W sposób szczególny przełoży się to na środowisko, ponieważ wpływ parku logistyczno-dystrybucyjnego na nie będzie ograniczony do niezbędnego minimum. Naszymi projektami podkreślamy, jak ważna jest dbałość o otoczenie, w którym żyjemy. Chcemy, by nasza działalność pozytywnie wpływała na całość branży magazynowej, najemców, a także – priorytetowo – na jakość życia przyszłych pokoleń – podkreśla Piotr Kowalski, Dyrektor ds. budowlanych, MDC2.

Podczas wyboru generalnego wykonawcy dla firmy MDC2 ważne były kryteria związane z zasadami zrównoważonego budownictwa, uwzględniające między innymi wskazania dotyczące niskoemisyjności używanych materiałów (w tym m.in. betonu i stali), wykazania Deklaracji Środowiskowej Produktów, badania wpływu produktów na środowisko w poszczególnych etapach ich życia, szczegółowych analiz szczelności konstrukcji, jak również kompleksowej analizy cyklu życia budynku.

–  Realizujemy ekologiczne, bezpieczne i przemyślane miejsca do magazynowania, dystrybucji oraz produkcji. MDC2 Park Łódź South będzie stanowić potwierdzenie tego, że każdy wysiłek wkładany w wykonywane przez nas projekty oznacza najwyższą jakość – mówi Marek Bodak, Prokurent w Depenbrock Polska.

W MDC2 Park Łódź South wynajęto już powierzchnię dla firmy Notino, która prowadzi sklep internetowy z kosmetykami, a podpisana umowa zakłada wynajem ponad 28 000 mkw. Obecne inwestycje MDC2: MDC2 Park Gliwice (57 000 mkw.), MDC2 Park Łódź South (80 000 mkw.) i MDC2 Park Kraków South (90 000 mkw.) będą oddane do użytku w 2023 roku.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu