Wiadomości 29 lis 2021
DAIKIN
Zmniejszenie śladu węglowego budynków

Daikin osiąga kolejny ważny przełom w dekarbonizacji budynków dzięki nowemu systemowi VRV 5 z odzyskiem ciepła. Daikin Europe ujawnił wstępne dane dotyczące tego najnowszego przełomu w technologii VRF. Nazwany przez Daikin mistrzem zrównoważonego rozwoju, przełomowy system odzysku ciepła 5. generacji ma na celu znaczne zmniejszenie emisji CO2 budynków.

Przyszłość na pierwszym miejscuNowa jednostka VRV 5 z odzyskiem ciepła reprezentuje przyszłość komercyjnej branży HVAC-R, wnosząc znaczący wkład w dekarbonizację budynków komercyjnych dzięki:

  • Znacznej, bo aż do 71%, redukcji wpływu na globalne ocieplenie dzięki zastosowaniu R-32,
    z o 68% mniejszym współczynnikiem GWP oraz mniejszej ilości czynnika chłodniczego
    w porównaniu z systemami na R-410A.

  • Wyższej rzeczywistej efektywności sezonowej.

  • Wysoce wydajnemu i komfortowemu 3-rurowemu systemowi odzysku ciepła, który odzyskuje
    i rozprowadza ciepło pomiędzy pomieszczeniami o różnych potrzebach cieplnych i umożliwia równoczesną pracę w trybie ogrzewania i chłodzenia, niezależnie od orientacji budynku.

  • Integracji jednostek wentylacyjnych z myślą o dalszym przyczynianiu się do poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach oraz zdrowszego otoczenia.

Niezrównana elastyczność

Zaprojektowany od nowa moduł rozgałęźny (skrzynka BS), który zawiera unikalną technologię Shîrudo Daikin, umożliwia instalację w pomieszczeniach do 7 m2 bez skomplikowanych obliczeń lub dodatkowych środków kontroli czynnika chłodniczego objętego dostawą miejscową.

Oprogramowanie do projektowania Web Xpress Daikin w połączeniu z technologią Shîrudo pozwala na szybki i łatwy dobór systemu oraz projektowanie w sposób pozwalający na dopasowanie do każdej przestrzeni.

Dzięki najszerszemu zakresowi wydajności na rynku, do maksymalnie 75,8 kW, system VRV 5 Daikin pokrywa potrzeby średnich i dużych budynków za pomocą jednego systemu.

Szeroka gama specjalnie zaprojektowanych jednostek wewnętrznych VRV na R-32 zapewnia maksymalną elastyczność we wszystkich konfiguracjach pomieszczeń. W tej gamie znajdują się charakterystyczne dla Daikin eleganckie kasety międzystropowe i podstropowe, średnim sprężu dyspozycyjnym (ESP), jednostki kanałowe o wysokim ESP i jednostki naścienne. Wybór mocy od
1,1 kW do 31,5 kW z łatwością pokrywa wszystkie możliwe rozmiary pomieszczeń.

 

Wspólne budowanie trwałego dziedzictwaZrównoważony rozwój i innowacyjność są integralnymi elementami „Wizji środowiskowej 2050” Daikin. Nowy system VRV 5 z odzyskiem ciepła odpowiada na te aspekty, maksymalizując efektywność budynku przy minimalnym wpływie na środowisko.

Komentarz George Dimou, VRV Product Manager z Daikin Europe,

„Jako lider w branży bierzemy odpowiedzialność za napędzanie zrównoważonej transformacji rynku HVAC-R poprzez zapewnienie zdrowego i komfortowego otoczenia dzięki mocy powietrza”.

„Jako zaufany partner, działamy teraz, aby nawiązać długoterminowe relacje biznesowe
z interesariuszami rynku i klientami, stale wspierając wszelkie wysiłki na rzecz osiągnięcia celów
w zakresie zrównoważonego rozwoju zarówno przez nas, jak i naszych partnerów”.

„Jako producent ograniczyliśmy ilość odpadów dzięki programom gospodarki o obiegu zamkniętym, takim jak LOOP by Daikin oraz opracowaniu innowacyjnych nowych rozwiązań, w tym VRV 5
z technologią Shîrudo, aby jeszcze bardziej zmniejszyć nasz ślad CO2”.

 

Zobacz to rozwiązanie jako pierwszy !

Odwiedzający Międzynarodową wystawę klimatyzacji i chłodnictwa HVAC-R w Hiszpanii (w dniach 16-18 listopada), gdzie rozwiązanie VRV 5 z odzyskiem ciepła pojawi się w Galleria D'INNOVACIÓN, będą mogli po raz pierwszy zobaczyć nowe rozwiązanie w HVAC-R dla budynków komercyjnych.

System będzie dostarczany z czeskich i belgijskich zakładów produkcyjnych Daikin od lipca 2022 roku.

*GWP = Global Warming Potential

Więcej informacji sprawdź na stronie produktu.