Wiadomości 10 gru
Zmiana klimatu w budownictwie

fot. Kompas Inwestycji

Szczepan Wroński, współzałożyciel pracowni architektonicznej WXCA weźmie udział w panelu dyskusyjnym "Zielone budownictwo" podczas konferencji Forum Ekspertów. Wydarzenie odbędzie się 5 marca 2020 r. w Warszawie.

Szczepan Wroński to absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Współzałożyciel warszawskiej pracowni WXCA. Zwolennik stosowania subtelnych środków architektonicznych, które jednocześnie oddziałują na odbiorców najsilniej i podkreślają funkcje danego budynku oraz wyjątkowość kontekstu.

Zespół architektów, który współtworzy, działa w myśl autorskiej wspólnoty idei, gdzie każdy twórca ma równy głos w procesie kreatywnym. Taki model współpracy owocuje wieloma wygranymi w prestiżowych krajowych i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Spośród nich można wymienić m.in.  I nagrody w konkursach na koncepcje: Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu, Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, Muzeum Książąt Lubomirskich we Wrocławiu, Pola Mokotowskiego w Warszawie czy zagospodarowania Bulwarów Wiślanych.

Jeden z pierwszych wygranych międzynarodowych konkursów dotyczył nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego. Obecnie jest ono budowane na Cytadeli Warszawskiej. W jego sąsiedztwie powstaje Muzeum Historii Polski, którego jest także współautorem. Realizacje, które współtworzył – Muzeum - Miejsce Pamięci Palmiry czy Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, otrzymały nominacje do nagrody Miesa Van Der Rohe i zostały docenione jako najlepsze obiekty użyteczności publicznej (nagroda European Property Awards). Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, a także sędzia w Kolegium Sędziów Konkursowych SARP.

Forum Ekspertów - przestrzeń spotkania, dialogu i wymiany opinii - gromadzi przedstawicieli inwestorów, generalnych wykonawców, dostawców i producentów związanych z rynkiem budowlanym. Głównym tematem kolejnej edycji konferencji będzie zmiana klimatu w budownictwie. W części pierwszej podsumujemy najciekawsze zakończone w 2019 roku i planowane inwestycje, w panelu dyskusyjnym poświęconym zielonemu budownictwu głos zabiorą architekci, inwestorzy i wykonawcy. W drugiej części spotkania zainicjujemy w gronie ekspertów dyskusję na temat nowoczesnego budownictwa. W części trzeciej analityk Kompasu Inwestycji przedstawi prognozę zmian na rynku budowlanym w latach 2019-2021. Konferencja odbędzie się 5 marca 2020 r. w Warszawie.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście