SMAY - Klapy pożarowe
Wiadomości 24 lut
Zielone budownictwo staje się standardem?

Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, zabierze głos w panelu dyskusyjnym "Zielone budownictwo" podczas konferencji Forum Ekspertów. Wydarzenie odbędzie się 5 marca 2020 r. w Warszawie.

W dyskusji, którą poprowadzi Michał Oksiński, redaktor serwisu Kompas Inwestycji, wezmą również udział: Agnieszka Szczepaniak - architekt, dyrektor do spraw rozwoju oraz dyrektor zarządzający AP Szczepaniak, Szczepan Wroński - architekt i współzałożyciel warszawskiej pracowni WXCA oraz Marcin Naczke - architekt i kierownik projektu w firmie Vastint Poland. Rozmowa dotyczyć będzie idei odpowiedzialnego budownictwa, urbanistyki w zrównoważonym projektowaniu, ekologicznej certyfikacji, budynków zeroemisyjnych i samowystarczalnych pod względem energetycznym. Pojawią się też przykłady innowacyjnych oraz efektywnych proekologicznych rozwiązań.

Pełny program konferencji Forum Ekspertów 2020 >

Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC,  jednej z ponad 70 organizacji green building councils działających na całym świecie, skupionych w ramach World Green Building Council. Przewodnicząca Europe Regional Network w ramach World Green Building Council. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University.

Alicja Kuczera posiada ponad 15-letnie doświadczenie w środowisku biznesowym. Zarządzała międzynarodowymi projektami, współpracując z klientami i dostawcami z różnych kontynentów. Przed objęciem stanowiska Dyrektora Zarządzającego PLGBC, Dyrektor Handlowy w firmie Fortress S.A. oraz Project Manager w Erican Group w Malezji. Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, który zawsze znajdował się w kręgu jej zainteresowań. Jest autorką pracy dyplomowej w ramach studiów MBA związanej z tym zagadnieniem. Kierowała zespołem, który przetłumaczył książkę Jonathana T. Scotta pt. The Sustainable Business. Obszarami zrównoważonego budownictwa, które szczególnie zajmują Alicję Kuczerę są: budynki cyrkularne oraz wpływ zielonych budynków na ludzi w nich pracujących i mieszkających. Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegent wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą. Prywatnie mama, miłośniczka podróży (odwiedziła 78 krajów ze 196 planowanych) i ekologicznego, zdrowego trybu życia.

Forum Ekspertów - przestrzeń spotkania, dialogu i wymiany opinii - gromadzi przedstawicieli inwestorów, generalnych wykonawców, dostawców i producentów związanych z rynkiem budowlanym. Głównym tematem kolejnej edycji konferencji będzie zmiana klimatu w budownictwie. Wydarzenie odbędzie się 5 marca 2020 r. w Warszawie.

Sponsorami Forum Ekspertów są firmy: Kiloutou, Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej, Bergman Engineering oraz BauApp.

Patronat nad konferencją: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC oraz magazyn Builder.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup kamerę Bosch taniej o 150zł! Kup kamerę Bosch taniej o 150zł!