Sevra pompa ciepła
Wiadomości 2 lut
Zielona energia w parkach Prologis

Prologis zakontraktował ponad 107 000 MWh energii z gwarancjami pochodzenia, promującymi wytwarzanie i konsumpcję energii pochodzącej m.in. z elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych. Zielona energia będzie wykorzystywana w ponad 80 budynkach na powierzchni 1,7 miliona mkw.

Prologis rozwija działania na rzecz zrównoważonego rozwoju wspierając rozwój energetyki odnawialnej w Polsce. Dla swoich parków na terenie całej polski firma kupiła ponad 107 000 gwarancji pochodzenia energii z OZE. – Jako liderowi ekologicznego budownictwa zależy nam, aby cały czas konsekwentnie zwiększać zaangażowanie w zakresie ochrony środowiska - zakup energii z gwarancjami pochodzenia to kolejny ważny krok w realizowaniu naszej strategii. Ograniczanie śladu węglowego jest istotne także dla naszych klientów, dlatego podjęliśmy wspólne działania, aby im to ułatwić i jak najszybciej umożliwić czerpanie jeszcze większych korzyści z szeregu możliwości jakie dają obecnie mechanizmy wsparcia OZE - podkreśla Paweł Kowalczyk, Real Estate & Customer Experience, Senior Manager w Prologis.


Energia, pochodząca m.in. z elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych, będzie wykorzystywana przez 150 klientów Prologis od stycznia 2021 r. w 81 budynkach w obrębie 18 parków logistycznych. Sprzedawcą energii jest Tauron.

Tagi: energia OZE