Wiadomości 5 mar
TAURON
Zielona energia dla klientów TAURONA

fot. TAURON

Ekoenergia pochodząca z elektrowni wiatrowych, słonecznych i wodnych to Zielony Zwrot TAURONA dla klientów. Z oferty Prąd EKO mogą skorzystać klienci indywidualni, którzy oprócz certyfikatu pochodzenia, zyskają 10 proc. rabatu na energię oraz 50 zł zwrotu za prąd.

- Zielony Zwrot TAURONA to całe spektrum rozwiązań wychodzących naprzeciw ekologicznym oczekiwaniom naszych klientów – tłumaczy Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia. – Chcemy, by nasze propozycje stanowiły inspiracje do indywidulanych zielonych zwrotów w każdym domu. Potwierdzeniem dobrego dopasowania naszej oferty do współczesnych trendów jest to, że z różnych ekologicznych produktów TAURONA skorzystało już 100 tysięcy klientów indywidualnych – dodaje prezes TAURONA.

Każdy klient, który skorzysta z oferty Prąd EKO, dostanie certyfikat pochodzenia energii wystawiony przez TÜV SÜD Polska (niezależny podmiot certyfikujący), a faktury będzie otrzymywał w formie elektronicznej.

Najnowsza propozycja TAURONA skierowana jest do wszystkich gospodarstw domowych, bez względu na ilość zużywanej energii oraz sposób rozliczeń. Mogą z niej skorzystać zarówno te osoby, które mają stałą cenę energii w ciągu doby, jak i te, które rozliczane są w dwóch lub trzech strefach czasowych.

Klienci TAURONA mogą wybrać ofertę na dwa lub trzy lata, a rabat będzie trwał również wtedy, gdy ceny w taryfie ulegną zmianie. Dodatkowo klienci, którzy wybiorą Prąd EKO za pośrednictwem platformy obsługowej Mój TAURON, otrzymają 50 zł zwrotu za prąd.

- Klienci często pytają, czy kupiona przez nich zielona energia naprawdę wytworzona jest z odnawialnych źródłach. Oczywiście, że tak. Gwarancją pochodzenia tej energii jest certyfikat oraz prowadzony przez Towarową Giełdę Energii rejestr zakupów dokonywanych m.in. przez TAURON - podkreśla Rafał Soja, prezes zarządu TAURON Sprzedaż. - Trzeba jednak pamiętać, że oznaczanie zielonej energii odbywa się w tzw. przepływie handlowym, czyli w procesie jej kupna i sprzedaży. W praktyce oznacza to, że prąd wprowadzony do sieci energetycznej, np. przez elektrownię wodną, płynie zgodnie z regułami fizyki, czyli bilansuje zapotrzebowanie wszystkich punktów odbioru, natomiast klienci korzystający z naszego produktu w gospodarstwie domowym faktycznie „zamawiają pracę” ekologicznego źródła energii - wyjaśnia Rafał Soja.

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście