Wiadomości 13 mar 2023 1
Wiemy, gdzie powstanie kolejna inwestycja GH Development

Belgijski deweloper GH Development powiększył bank ziemi o nieruchomość pod swoją ósmą inwestycję w Warszawie. Działka, na której ma powstać zespół budynków mieszkalno-usługowych, jest położona na Ursynowie. Pracownia architektoniczna, która będzie autorem projektu zostanie wyłoniona w drodze konkursu.

GH Development zakupiło od firmy Multikino działkę przy Alei Komisji Edukacji Narodowej 60 w Warszawie, tuż przy stacji metra Imielin, gdzie teraz znajduje się kino. Na terenie o powierzchni 1,0963 ha, zgodnie z Planem Miejscowym, deweloper planuje na niej realizację zespołu budynków mieszkaniowych i usługowych.

– Na zakupionej działce przewidujemy docelowo realizację otwartego osiedla z zielenią, w którym powstanie około 300 mieszkań. Inwestycja będzie miała charakter mieszany, gdzie funkcja mieszkaniowa będzie uzupełniona o przestrzenie usługowo-handlowe. Naszą główną ideą jest realizacja ogólnodostępnej inwestycji, w której przestrzenie komercyjne zostaną w uniwersalny i atrakcyjny sposób przystosowane do potrzeb mieszkańców osiedla i okolic. Obecnie rozpoczynamy prace przygotowawcze związane z projektowaniem. Niedługo będziemy mogli podzielić się szczegółami związanymi z wybraną koncepcją architektoniczną – powiedziała Aleksandra Żuralska, Country Manager GH Development.

GH Development na polskim rynku działa od 2018 r. koncentrując się na realizacji nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych. W 2022 r. deweloper zakończył budowę apartamentowca Moxo House w Warszawie na Mokotowie. Zakupiona od spółki Multikino działka będzie ósmym projektem w warszawskim portfolio GH Development. Obecnie firma pracuje nad realizacją stołecznych inwestycji: na Bemowie, Białołęce, Bielanach, Pradze Północ, Ursynowie, Wawrze, we Włochach i na Woli. Na posiadanych w Warszawie działkach GH Development docelowo powstanie blisko 2500 mieszkań. Deweloper ma także w planach wejście do największych miast regionalnych w Polsce, w pierwszej kolejności do Wrocławia, gdzie w 2022 roku otwarty został oddział firmy.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu