HeatPex
Wiadomości 25 lip 2022
We Wrocławiu powstanie zielony akademik

Ponad 500 osób zamieszka w nowoczesnym akademiku Milestone Student Living. W budynku znajdzie się m.in. supermarket, siłownia, pokój muzyczny i strefa do wspólnej nauki. Na najwyższych kondygnacjach zaplanowano zielone tarasy.

Austriacki deweloper Value One oraz jego partner - firma Nuveen Real Estate wmurowali kamień węgielny pod kolejną wrocławską inwestycję. Dom studencki Milestone Student Living powstanie przy ulicy Fabrycznej 22. Projekt obiektu wyszedł z pracowni Kuryłowicz & Associates Wrocław, wykonawcą jest Korporacja Budowlana Doraco. Otwarcie obiektu planowane jest jesienią 2023 roku.

W nowoczesnym akademiku znajdzie się podziemny parking dla samochodów i prawie 140 rowerów, wokół obiektu zaplanowano budowę ścieżek dla jednośladów. Na parterze domu znajdą się natomiast: supermarket, kawiarnia, siłownia, pralnia, pokój muzyczny i strefa do wspólnej nauki. Na najwyższych kondygnacjach budynku powstanie strefa rekreacyjna z zielonymi tarasami  obsadzonymi kwiatami, krzewami i małymi drzewami.

Budynek przy ulicy Fabrycznej to już druga inwestycja Doraco realizowana dla Milestone Student Living, firmy zarządzającej domami studenckimi w całej Europie. Pierwszy obiekt Milestone Wrocław Ołbin znajduje się przy ulicy Bolesława Prusa 9. Jesienią tego roku planowane jest zakończenie jego przebudowy. Po zakończeniu wszystkich prac będzie mogło w nim zamieszkać 335 osób. Tereny wspólne mają łączną powierzchnię 4 390 mkw.

– Projekt Milestone Student Living nabiera tempa, a my kontynuujemy naszą strategię na rynkach w całej Europie. Polska jest jednym z naszych głównych obszarów zainteresowania nowymi inwestycjami – wyjaśnia dr Andreas Köttl, CEO Value One. – Naszym celem jest bycie jednym z wiodących dostawców usług mieszkaniowych w Europie i w firmie Nuveen mamy świetnego partnera do kontynuowania naszej wizji.

Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu