Wiadomości 26 lip
W Szczecinie powstaje Park Przemysłowy na terenach dawnej fabryki produkującej silniki samolotowe

fot. Kompas Inwestycji

Accolade rozbuduje Park Przemysłowy w Szczecinie na terenach dawnej fabryki produkującej silniki samolotowe. Powierzchnia najmu ma wzrosnąć ze 147 tys. do 220 tys. mkw. Wartość dwóch kolejnych etapów inwestycji szacowana jest na 38 mln euro.

Inwestor nieruchomości komercyjnych posiada w Polsce 9 kompleksów przemysłowych o powierzchni 588 tys. mkw. i wartości 360 mln euro. - Port Szczecin-Świnoujście jest głównym portem tranzytowym dla Republiki Czeskiej i Słowacji, co ułatwiło nam decyzję o zainwestowaniu w tej lokalizacji - mówi Michał Białas, Country Head z Accolade Poland. - Drugi etap w Parku Szczecin został wynajęty jeszcze przed zakończeniem budowy, co uzasadnia decyzję dotyczącą dalszej rozbudowy kompleksu – dodaje.

Rozbudowywany Park w Szczecinie, który położony jest na obszarze prawie 50 ha, liczy obecnie 147 tys. mkw. Pierwsze trzy części o łącznej powierzchni ponad 147 tys. mkw. zostały już wynajęte, z czego 40 tys. mkw. zostanie ukończone jeszcze w lipcu 2019 r. W przyszłości Park ma zostać dodatkowo powiększony o kolejne 73 tys. mkw. Łączną wartość inwestycji zrealizowanej w Szczecinie można szacować na ponad 118 mln euro. Docelowa powierzchnia inwestycji ma przekroczyć 220 tys. mkw.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście