Wiadomości 2 gru
W Katowicach wyrośnie eko-hotel sieci Qubus

fot. Kompas Inwestycji

Qubus Hotel przymierza się do rozpoczęcia realizacji nowej inwestycji. Czterogwiazdkowy hotel pojawi się w centrum Katowic, a do jego budowy zostaną użyte biodegradowalne oraz odnawialnych materiały i tworzywa.

Nowy hotel będzie działał w ramach sieci Qubus - stanie się 12 obiektem tej marki. Inwestycja powstanie w Katowicach przy ulicy Moniuszki, poprowadzi ją firma Hotel Inwest. Projekt obiektu wykonała Pracownia Architektoniczna Czora&Czora, designem zajmie się studio architektury wnętrz MIXD.

– W nowym hotelu skoncentrujemy się na eko rozwiązaniach i wyjątkowym designie, w taki sposób aby za niecałe 18 miesięcy zaproponować gościom wyjątkowo przyjazny dla interakcji społecznych i odpoczynku obiekt biznesowy – podkreśla Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.

Na powierzchni 5500 mkw. zaplanowano 97 pokoi, lobby, restaurację z barem oraz sale bankietowo-konferencyjne i strefę fitness. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras z widokiem na rzekę Rawę, powstanie także garaż podziemny. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi jeszcze w listopadzie tego roku, a ich koniec planowany jest na kwiecień 2021 roku.

– W tym momencie dopracowujemy szczegóły dotyczące materiałów wykończeniowych, testujemy trwałość zaproponowanych nam przez architektów rozwiązań. Do budowy i aranżacji użyjemy biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw – dodaje Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny Qubus Hotel. – Aranżując przestrzeń skorzystamy z mebli i dodatków od polskich producentów, nawiążemy współpracę z miejscowymi artystami i w ten sposób zaproponujemy naprawdę przyjazny, kameralny hotel biznesowy.
Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu

Zamknij Kup klimatyzator z instalacjąw Twoim mieście Kup klimatyzator z instalacją w Twoim mieście