Wiadomości 12 paź
W Gorzowie Wielkopolskim powstają magazyny MLP

W parku MLP Gorzów Wielkopolski odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod centrum logistyczne, które dostarczy łącznie 56,7 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Generalnym wykonawcą jest WPiP. Inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction na poziomie „excellent”.

– Naszym strategicznym celem jest rozwijanie parków logistycznych w popularnych regionach magazynowych. Szczególną wagę przykładamy do ochrony środowiska.  Wszystkie nowo budowane obiekty poddajemy procesowi certyfikacji BREEAM. Na każdym etapie realizacji inwestycji dbamy także o komfort użytkowników parku logistycznego, wdrażając nowoczesne rozwiązania. Za każdym razem ściśle współpracujemy również z przyszłymi użytkownikami obiektów. W efekcie powstające nowoczesne powierzchnie spełniają indywidualne wymagania najemców i są dopasowane do prowadzonej przez nich działalności – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.


MLP Gorzów zlokalizowany jest po zachodniej stronie Gorzowa Wielkopolskiego. Park znajduje się w odległości 9 km od centrum miasta. Kompleks logistyczny skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Przekazanie do użytkowania gotowych powierzchni planowane jest w lutym 2024 r.

– Pełnienie roli generalnego wykonawcy w premierowym projekcie MLP Group w województwie lubuskim jest dla WPIP powodem do dużej satysfakcji. To kontynuacja dobrej, partnerskiej współpracy, która zaowocowała już zakończeniem inwestycji polegających na budowie oraz rozbudowie parków logistycznych tego renomowanego dewelopera w różnych częściach naszego kraju, gdzie zastosowane zostały rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe – dodał Dariusz Stasik, Prezes Zarządu WPIP.


Zgodnie ze strategią MLP Group powstające obiekty w MLP Gorzów zostaną poddane certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction na poziomie Excellent. W ramach projektu zainstalowane zostaną m.in. pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery.

OTECH

OTECH https://www.otech.pl

Nikt jeszcze nie wymyślił lepszego marketingu niż posiadanie najlepszego na rynku produktu w dobrej, opłacalnej cenie.
Stale prowadzimy badania i rozwijamy technologię, kładąc głównie nacisk na BEZPIECZEŃSTWO użytkowania i BEZPIECZEŃSTWO bakteriologiczne.