Najlepsze pompy ciepła - przegląd 2023
Wiadomości 9 sie 2021
W Gorzowie Wielkopolskim będzie spalarnia odpadów

PGE Energia Ciepła oraz Miasto Gorzów Wielkopolski podejmują współpracę związaną z budową Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE). Spalarnia odpadów powstanie przy ul. Mironickiej w Gorzowie Wielkopolskim.

Prezes zarządu PGE Energia Ciepła Przemysław Kołodziejak oraz Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki w dniu 3 sierpnia podpisali list intencyjny w sprawie budowy Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Gorzowie Wielkopolskim. Na jego mocy obie strony zobowiązują się do współpracy oraz wzajemnego wsparcia w realizacji inwestycji. Podpisany list intencyjny to efekt uchwalenia Strategii Województwa Lubuskiego 2030, która zakłada powstanie ITPOE w Gorzowie Wielkopolskim. Zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego, nowoczesna i ekologiczna instalacja ma powstać przy ul. Mironickiej. Będzie przetwarzać odpady komunalne z województwa lubuskiego oraz odzyskiwać z nich energię elektryczną oraz ciepło dla mieszkańców przyłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej Gorzowa Wielkopolskiego.

PGE Energia Ciepła ma w swoich aktywach między innymi bloki gazowo-parowe w Toruniu, Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim, a także ITPOE w Rzeszowie, gdzie planowana jest budowa II linii technologicznej. Spółka zamierza wybudować Instalację Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Bełchatowie. PGE Energia Ciepła, realizując założenia ogłoszonej w październiku ubiegłego roku Strategii Grupy PGE, podejmuje także kolejne inwestycje w kierunku nisko i zeroemisyjnego ciepłownictwa. Całkowite odejście od węgla w 2023 roku nastąpi w aktywach spółki w Zgierzu, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim, zaś znaczące w elektrociepłowniach w Bydgoszczy, Siechnicach, Gdyni i Gdańsku.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu