Wiadomości 21 maj 2021
Trzecia odsłona Ceglana Park w Katowicach

Develia rozpoczyna budowę III etapu osiedla Ceglana Park w Katowicach. Generalnym wykonawcą jest firma Kalter. W ciągu niecałych dwóch miesięcy blisko połowa mieszkań w tym etapie inwestycji zostało już przedsprzedanych.

Osiedle Ceglana Park na Brynowie, zaprojektowana przez katowickiego architekta Wojciecha Wojciechowskiego inwestycja realizowana jest w myśl idei zgodności z naturą – ponad połowa jej obszaru to tereny zielone i rekreacyjne, a do wykończenia budynków zostaną użyte ekologiczne materiały i rozwiązania ograniczające wpływ konstrukcji na środowisko. W projekcie osiedla duży nacisk położono na otoczenie budynków i przestrzenie wspólne. Główną osią komunikacyjną będzie biegnąca przez jego środek szeroka promenada, na końcu której znajdzie się staw z pomostem.

- Ceglana Park to inwestycja, która od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Górnego Śląska. Cały pierwszy etap został już całkowicie wyprzedany, z etapu II dostępnych jest już tylko 20 proc. mieszkań, a jeśli chodzi o trzecią fazę inwestycji, to blisko połowa lokali jest już zarezerwowana, choć przedsprzedaż rozpoczęliśmy pod koniec marca – mówi Andrzej Oślizło, prezes spółki Develia.

W ramach III etapu inwestycji w trzech kameralnych, 3-piętrowych budynkach powstanie w sumie 196 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 25 do 119 mkw. Do części lokali na najniższych kondygnacjach będą przynależeć ogrody o powierzchni nawet 160 mkw. Z kolei mieszkania na najwyższych piętrach będą dysponować tarasami do 68 mkw. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również 209 miejsc parkingowych. Na parterze budynków znajdą się sklepy i punkty usługowe. Budowa III etapu osiedla Ceglana Park zostanie ukończona z początkiem 2023 roku.

Tagi: inwestycje
Kompas Inwestycji

Kompas Inwestycji http://kompasinwestycji.pl

Kompas Inwestycji, informacyjny serwis skupiony na tematyce inwestycyjno-budowlanej. Działa od niemal 10 lat, rozwijając bazę średnich i dużych projektów.Monitoruje cały cykl życia inwestycji - od etapu wizji, poprzez projektowanie, wybór wykonawcy, aż do realizacji. Każdego dnia przekazuje ponad kilkaset nowych i aktualizowanych informacji na temat projektów z całej Polski. Kompas Inwestycji jest również platformą ułatwiającą kontakt pomiędzy emisariuszami rynku budowlanego.

Raport Kompas Inwestycji

Raport rynku budowlanego to cykliczna publikacja Kompasu Inwestycji, która powstaje w oparciu o rozwijaną od 10 lat, największą bazę inwestycji w Polsce. Rzetelne i wiarygodne źródło informacji na temat tego jaki jest rynek budowlany i jak będzie wyglądał w najbliższych latach. Nasza prognoza produkcji budowlano-montażowej w okresie I-III kwartał 2017 roku miała dokładność 1,3%.

Przeczytaj fragment raportu