Wiadomości 8 sty
TOSOT
TOSOT zrealizował 21 inwestycji w 2018 roku

Debiut na polskim rynku instalacji HVAC zaliczamy do bardzo udanych. Zrealizowaliśmy 21 inwestycji indywidualnych i komercyjnych, dostarczając łącznie ponad 300 000 m3 świeżego powietrza i 1800 kW chłodu – podsumowuje Sylwia Lenik, Product Manager TOSOT Polska.

Z technologii TOSOT korzystają projektanci i architekci na terenie całej Polski. Portfolio i doświadczenie marki w zapewnianiu niepowtarzalnych warunków do pracy i odpoczynku powiększyło się w ubiegłym roku o 21 inwestycji, w których wykorzystano ponad 224 urządzenia systemów TMV 5, TMV MINI, TMV SLIM, TMV Heat Recovery i TMV Home. Część z nich, jak np. dziedzictwo lokalnej architektury – zabytkowy budynek Urzędu Miasta w Katowicach czy ogólnopolskie oddziały Limatherm Components wymagały indywidualnego podejścia do projektu. Zaproponowana instalacja, która nie tylko odpowiadała wymaganiom zarządców i inwestorów, ale również zapewniała odpowiednie warunki pracownikom i klientom przy jak najmniejszych modernizacjach konstrukcji budowlanych.

– W 2018 roku umocniliśmy naszą pozycję w sektorze precyzyjnej klimatyzacji komfortu w klubach fitness. Zrealizowaliśmy 4 inwestycje w obiektach sportowych, w tym m.in. kolejne lokalizacje dobrze znanych sieci Smart Gym i Fitness Platinium, w których wykorzystano flagowe rozwiązanie TOSOT – system TMV 5. Ten intensywny, ale bogaty w doświadczenia rok pokazał nam, że zarządcy tego typu obiektów wciąż poszukują sprawdzonych oraz niezawodnych instalacji, które będą dbały o komfort klientów, pracowników i ćwiczących. To dla nas pole do rozwoju i wykorzystania potencjału, jakie mają nasze komercyjne technologie VRF – dodaje Sylwia Lenik.

Wśród wykorzystanych urządzeń pojawiło się 45 systemów o zróżnicowanej wydajności chłodzenia i grzania oraz 17 agregatów chłodniczych do central z modułem AHU-KIT, które umożliwiają współpracę jednostek zewnętrznych systemów TOSOT z wymiennikami freonowymi central wentylacyjnych jako źródło chłodu i ciepła.

Tagi: TOSOT