Wiadomości 2 sie 2021
Urządzenia TOSOT w nowej strefie siłowni Fitness Platinium w Solvay Park

Komfortowy trening wymaga m.in. odpowiedniej temperatury otoczenia i jakości powietrza. O te standardy dbają nasze urządzenia w siłowni Fitness Platinium w galerii Solvay Park przy ul. Zakopiańskiej 105 w Krakowie. Za nami kolejna współpraca z siecią, w ramach której zadbaliśmy o właściwe parametry powietrza w nowej strefie ćwiczeń.

To kolejna inwestycja krakowskiej siłowni sieci Fitness Platinium, w której wykorzystano systemy TOSOT. Klub, którego dotychczasowa powierzchnia wynosiła 3860 m2 został powiększony o strefę garażową, liczącą 1000 m2. W celu zapewnienia najlepszych parametrów powietrza w nowym miejscu – istniejąca instalacja została uzupełniona o kolejny system TMV 5. Nasza jednostka zewnętrzna TMV-615WM/E-X zaopatruje siłownię w dodatkowe 61,5 kW mocy chłodniczej. 

Rozbudowanie już istniejącego układu było możliwe, dzięki elastycznym możliwościom projektowym, które oferuje TMV 5. Maksymalna długość instalacji chłodniczej pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną jednostką to aż 1000 m. Dzięki temu wkomponowanie dodatkowych urządzeń do już istniejącego systemu jest dużo prostsze i nie wymaga przeprowadzania specjalnych prac. Tym samym obniża ilość wykorzystanych materiałów montażowych oraz koszty rozszerzania instalacji.

System dla nowej strefy siłowni uzupełniają kanałowe oraz kompaktowe kasetonowe jednostki wewnętrze, które idealnie sprawdzają się w tego typu obiektach. Mają niewielkie wymiary, posiadają funkcję cichej pracy oraz możliwość regulacji pracy wentylatora. Wszystkie te elementy pozwalają dostarczyć użytkownikom klubu powietrze o najlepszych parametrach i zapewnić im komfortowy trening, co jest szczególnie ważne podczas długich oraz intensywnych ćwiczeń. Ponadto zastosowane jednostki wyposażone są w piloty bezprzewodowe. To ułatwia kontrolowanie prędkości oraz temperatury, na przykład podczas prowadzonych przez instruktorów zajęć.

Obecnie powierzchnia klubu Fitness Platinium wynosi niemal 5 000 m2, co czyni go największym w Polsce. Instalację z wykorzystaniem urządzeń TOSOT zrealizowała krakowska firma CentroClima.

O poprzedniej współpracy TOSOT-u z Fintness Platinium przeczytacie tutaj: https://tosot.pl/dodatkowe-rozwiazania-tosot-w-powiekszonej-strefie-silowni-solvay-park/