Wiadomości 15 kwi 2021
TOSOT
Tosot: System TMV 5 w budynku aresztu śledczego w Krakowie

Nasze urządzenia dbają o odpowiednią temperaturę powietrza w areszcie śledczym w Krakowie. Jednostki TOSOT z serii TMV 5 zostały zainstalowane w budynku przy ulicy Montelupich 7.

Prace modernizacyjne były prowadzone w budynku przy bramie głównej aresztu śledczego. Charakteryzuje się on dużymi przeszkleniami, które mają bezpośredni wpływ na utratę ciepła w miesiącach zimowych oraz jego zyski w sezonie letnim. Zadaniem nowej instalacji było zapewnienie stałej temperatury wewnątrz aresztu niezależnie od obecnie występującej pory roku. W tym celu w budynku został zamontowany system składający się z urządzeń TOSOT z serii TMV 5.

W realizacji zostały wykorzystane dwie jednostki ścienne wewnętrzne TMV 5 oraz jedną zewnętrzną w wersji MINI. Są to rozwiązania zaopatrzone w funkcję pełnej regulacji powietrza, w tym ogrzewania za pomocą klimatyzatora. Dzięki nim można podnieść lub obniżyć temperaturę w zależności od obecnego zapotrzebowania. Urządzenia posiadają również dwa tryby oszczędzania energii, które mogą obniżyć koszty za prąd nawet o 20%. Jednostki są dodatkowo uzupełnione w bezprzewodowe piloty, które umożliwiają obsługę całego systemu z każdego miejsca w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Projektem oraz montażem systemu z wykorzystaniem jednostek TOSOT zajęła się krakowska firma CentroClima.